PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1. vitesde vuruntu sorunu

mertvural90
05/05/2015, 11:35
Herkeze selam;

Aranıza yeni katıldım arkadaşlar ismim mert istanbulda ikamet ediyorum. Yazılımcıyım. Böyle canlı bir foruma katılmak çok güzel.

2 tane sorum olacak şimdiden teşekkürler.

1) Benzinli 1.4 fire active 2008 model aracımı alalı 7 ay oldu. Araçta 1.vitesde giderken 25-30km civarı gazdan ayağımı aniden çektiğimde silkeleme dışında birde vuruntu sesi geliyor ön taraftan. 2.vitesde bazen çok hafif yapıyor.Diğer viteslerde sorun yok. Bu yüzden 1.vitesde araba kullanmak işkence gibi geliyor.
1 senelik şöförüm belkide normaldir bilmiyorum. Bu sorunu yaşayan arkadaşlar olası ihtimal problemleri yazabilirlerse bilgi sahibi olmak istiyorum.

2) Son olarak da geçen rot balanscı bir arkadaş baskı balata yakın zamanda göster dedi. Malum servislerde fiyatlar pahalı. Onun için sanayicide iyi bir usta arıyorum istanbulda. İstanbul Akınsal Sanayi sitesinde Fiat Ero servis hakkında olumlu şeyler duydum daha önce buraya giden varsa tavsiye ederler mi?

teşekkürler iyi forumlar herkeze.

ASerifoglu
05/05/2015, 11:47
Merhaba,

1.Sorun için şu konuyu incelemende fayda var; https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/11479-1-ve-2-vitesde-aracim-tekleme-vurma-yapiyor.html

mertvural90
14/05/2015, 09:27
Arkadaşlar sorun halloldu;

Sorunun nedeni şanzıman takozu. Değiştirdim vuruntu sesi gitti.

Parça 140tl orjinal. 50 tl civarı yan sanayi.

bilginize. İyi forumlar.