PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : E-gas lpg dönüşüm Otogaz sistemlerini

goldumut
09/11/2007, 13:37
tavsiyede bulunacagınız bır marka varmı lpg donusum sıstemlerınde.
e-gas'ı arastırıyorum,ıtalyan markası oldugunu duydum ve sorun cıkarmayan cır markaymıs.
100km de 6,5lt benzın=20ytl
e-gazda 100kmde 7,0lt lpg=12ytl
sızce makul bır tasarrufmu?
ve lpg konusunda bılgısı olan varsa lutfen.

oguzhan ozcan
09/11/2007, 14:18
Eğer gezen birisiyseniz kısa zamanda kendini amorti edecektir.Bu konuda pek bilgim yok ama tesisatı işi gerçekten iyi bilen birisine yaptırın.

ABNEW
09/11/2007, 16:09
Bence de önemli olan montaj.Sistemlerin birbirine çok benzediği söyleniyor ama işçilik önemli, hayırlısı olsun...

goldumut
09/11/2007, 16:54
arkadaslar aramızda hic aracına lpg yaptırmıs bırısı yokmu?

ugurozer
09/11/2007, 19:41
Lpg icin brc sistemlerinin cok iyi oldugunu duyuyorum forumlarda okudugum kadari ile sequantel sistemlerini baya bir ovuyorlar cogu memnun ancak ben kesin birsey bilmiyorum, bildigim kadari ile montaji cok onemli ve montajı yapacak guvenli kaliteli bir yer bulmanızı tavsiye ederim.

pdr42
09/11/2007, 19:49
ben taktırdım kardes soracaklarını bana sor atiker marka kullanıyorum herseyi ile 1500 ytlye mal oldu suana kadar 15 bin km gittim herhngi bi sorunum yok yakıtıda en son zamla beraber burada lpg 1.75 oldu 130 bin lira yakıoyr baska soracagın varsa cvplamaya hazırım

mkaksoyer
10/11/2007, 20:02
brc ve lovato sıralı taktırabilirsin. ben lovato easy-fast taktırdım gayet memnunum. yaklaşık 20.000 kmde kendini amorti ediyor ki benim için 7-8 aylık bir süreç demek.
her halükarda lpg de sistem kadar uygun montaj ve iyi ön ayar gerekli. ben kendi isteğimle oksijen sensörlerini bağlatmadım ve yakıt şehir içinde 12 kuruş/km civarında şu an.

baycep
10/11/2007, 20:25
Ben şu anda prins marka kullanıyorum çok memnunum , enjektörleri dünyanın en kaliteli sistemi ,şimdilik bu, diğer çok kaliteli marka teleflex tir ikiside hollanda malı , BRC kesinlikle taktırma enjektörleri acayip ses çıkartıyormuş ben çok araştırdım daha önce bu markadan memnun kişi sayısı çok az . tartarini, lovato, longas , omvl ,zavoli bunlar benim bildiğim italyan malı orta segment markalar kullananlar memnunlar takacak kaliteli bir usta olsun ,sistemi iyi ayarlar ve döşerse hiç bir problem çıkmaz ben 15000 km yaptım şimdiiye kadar hiç bir sorunla karşılaşmadım

baycep
10/11/2007, 20:29
tavsiyede bulunacagınız bır marka varmı lpg donusum sıstemlerınde.
e-gas'ı arastırıyorum,ıtalyan markası oldugunu duydum ve sorun cıkarmayan cır markaymıs.
100km de 6,5lt benzın=20ytl
e-gazda 100kmde 7,0lt lpg=12ytl
sızce makul bır tasarrufmu?
ve lpg konusunda bılgısı olan varsa lutfen.

hocam senin arabana her marka randıman vermez ya çok kaliteli olan prins yada teleflex taktır, yada hiç taktırma ben servisle daha önce konuştum. BRC takıp geri sökmüşler, bende lovato takmış geri söktürmüştüm. araç tekleme yapıyor bilgin olsun forumda starjete lpg taktıran tek benim..

gpunto
10/11/2007, 21:31
arkadaşlar bende simit lpg taktrmayı düşünüyorum, sizlerin taktırdıkları da simit depo sanırım. Yalnız simit lpg tankı takmanın yasak olduğunu duydum bi yerden doğru mu?
ayrıva istepneyi ne yaptınız, daha da ötesi bagaj durumu ne oldu zaten bagaj yetersiz, beni bilgilendirebilirseniz sevinirim.
ayrıca son olarak ben eğer taktırırsam fiat'a taktıracam malum aracın 2 yıl garantisi devam ediyor ve fiattan taktırırsak garanti bozulmuyormuş
fiatın taktığı marka,fiyat ve kalite hakkında bilgisi olan var mı acaba?
ilginize teşekkürler...

baycep
10/11/2007, 21:51
arkadaşlar bende simit lpg taktrmayı düşünüyorum, sizlerin taktırdıkları da simit depo sanırım. Yalnız simit lpg tankı takmanın yasak olduğunu duydum bi yerden doğru mu?
ayrıva istepneyi ne yaptınız, daha da ötesi bagaj durumu ne oldu zaten bagaj yetersiz, beni bilgilendirebilirseniz sevinirim.
ayrıca son olarak ben eğer taktırırsam fiat'a taktıracam malum aracın 2 yıl garantisi devam ediyor ve fiattan taktırırsak garanti bozulmuyormuş
fiatın taktığı marka,fiyat ve kalite hakkında bilgisi olan var mı acaba?
ilginize teşekkürler...

simit depo taktırmak yasak değil istetmenin olduğu yere montaj yapıyorlar her fiat servisi takmıyor, Ben Adıyamandaki servise sormuştum BRC marka takıyorlardı, arabayıda garantiden çıkarmıyorlar. bağaj küçülmüyor. küçük bir lpg lastiği aldım ince lastik ve jantı var seyahate çıkarken onu bağaja koyuyorum az yer kaplıyor.. ben serviste taktırmadım servisle aram ii olduğu için garantiden çıkarmadılar.. çok uçuk bir fiyat 10 taksitle 2000 ytlye taktıklarını söyledi ...

pdr42
10/11/2007, 22:12
arkadaslar grande puntoya takan servsi yok diğer modellere takıyolarmıs ben arastırmsıtım hatta demişlerdiki fabrika izin vermiyor ankarada takan fiat varmıs onlar demişti. dısardıan taktırdım. ama anladıgım kadarı ile fiat gozyumun diyor musteri kaybetmek istmeiyorcunku forumdkai lpgli olan araclara herkes serviste bakım yaptırıyor garantiden faydalanıyor bende dahilolmak uzere forumda aratırsan benm aracın lpgli reismleri var..

baycep
10/11/2007, 22:33
arkadaslar grande puntoya takan servsi yok diğer modellere takıyolarmıs ben arastırmsıtım hatta demişlerdiki fabrika izin vermiyor ankarada takan fiat varmıs onlar demişti. dısardıan taktırdım. ama anladıgım kadarı ile fiat gozyumun diyor musteri kaybetmek istmeiyorcunku forumdkai lpgli olan araclara herkes serviste bakım yaptırıyor garantiden faydalanıyor bende dahilolmak uzere forumda aratırsan benm aracın lpgli reismleri var..

grandepuntolardan sadece strarjetlere takılmıyor, fire motorlara takıyorlar..

utkucay
10/11/2007, 22:56
simit depo taktırmak yasak değil istetmenin olduğu yere montaj yapıyorlar her fiat servisi takmıyor, Ben Adıyamandaki servise sormuştum BRC marka takıyorlardı, arabayıda garantiden çıkarmıyorlar. bağaj küçülmüyor. küçük bir lpg lastiği aldım ince lastik ve jantı var seyahate çıkarken onu bağaja koyuyorum az yer kaplıyor.. ben serviste taktırmadım servisle aram ii olduğu için garantiden çıkarmadılar.. çok uçuk bir fiyat 10 taksitle 2000 ytlye taktıklarını söyledi ...

bence gp lere simit taktırmak en sağlıklısı. silindir (doğru söylüyorum herhalde) tank takdırmak bence riskli. çünkü hemen koltuğun arkasında olacak ve bi kaza anında arkadan çaprıldığında araç silindir tank yolculuyu sıkıştırabilir

bi de lpg lastiğini yani ince lastiği nerden kaça aldınız, bana da lazım :help:

baycep
10/11/2007, 23:05
bence gp lere simit taktırmak en sağlıklısı. silindir (doğru söylüyorum herhalde) tank takdırmak bence riskli. çünkü hemen koltuğun arkasında olacak ve bi kaza anında arkadan çaprıldığında araç silindir tank yolculuyu sıkıştırabilir

bi de lpg lastiğini yani ince lastiği nerden kaça aldınız, bana da lazım :help:

tüpler çok büyük değil 30-35 lt bagaj yan tarafına konuluyor.. lpg lastiğini 50 ytlye lastikçimden ikinci el olarak denk düştü aldım yoksa fiyatı pahalı 200ytl civarı..

utkucay
11/11/2007, 17:40
tüpler çok büyük değil 30-35 lt bagaj yan tarafına konuluyor.. lpg lastiğini 50 ytlye lastikçimden ikinci el olarak denk düştü aldım yoksa fiyatı pahalı 200ytl civarı..

buralarda yok maalesef o lastikten

emrahss
12/11/2007, 08:15
Ben önceki aracıma Tartarini sıralı sistemn taktırmıştım ve çok memnundum. Acaba GPde problem yaratır mı?

karaseytan
12/11/2007, 08:46
walla benm arkadaşlarım takıyor.. Bedini marka oldukça ii performanstanda düşürmüyor yakıtı yarı yarıya düşürdüklerini söylüyorr... tabi genede karar senin iiyi bir araştırman gerekiyor..

mkaksoyer
12/11/2007, 08:56
eski tip lpg ler starjetlerde sorun çıkartıyordu doğrudur. fakat şu an piyasadaki güncel modeller starjetler de herhangibir problem yaratmıyor.

goldumut
12/11/2007, 09:36
evet eskı tıpler sorun cıkartıyordu ama artık yenı sıstem sıralılara daha guvenıyorum ama soyle bır sorun var o kadar tıtız oldugum ıcın en ıyı sıstem bıle benım aracta benım basıma sıkıntı acar:frusty00:

baycep
14/11/2007, 21:33
eski tip lpg ler starjetlerde sorun çıkartıyordu doğrudur. fakat şu an piyasadaki güncel modeller starjetler de herhangibir problem yaratmıyor.

ben taktıralı 5-6 ay oldu o zamanda bu yeni sıralı sitemlerin hepsi vardı. fabrika starjetlere lpg takılamaz uyumlu değil diyor, fire motorlara serviste takıyorlar starjete kesinlikletakılmıyor, ben çok araştırdım. taktıracağın zaman garanti iste, tekleme yaparsa , motor arıza lambasını yakarsa ,çekişten düşürürse, geri veririm paramın hepsinide alırımdiye şart koş hatta kontrat yap

BlackCat
16/11/2007, 22:59
Onceki arabamda Bedini marka mevcuttu genel olarak memnundum. Yanlız lpg zamanla enjeksiyonlarda kurum yapıyor.O yuzden arada bir benzinle uzun yol yapmak lazım, Arabam İlk silkelemey e basladıgında enjektorleri hava flitresini falan degistirmislerdi, 100 ytl ye maloldu, daha sonrakin de 50 YTL link benzin birde enjektor temizleyici aldım 50 ytl lik benzin suresince uzun yol yaptım arabanın cekisi birden duzeldi.
-Yaklasık benzinle lpg rasında km de 100 YTL farkediyordu. Dolayısla ayda 1500 km yapan birisi 10 ayda amorti ediyor. Tabi ayda bir kac kez alınan benzini de iyi hesap etmek lazım ozellikle soguk bir ilde oturuyor ve kısa yol yapıyorsanız benzinden lpg ye gecme suresi cok zaman alıyor. Montaj yapanlar hic bundan bahsetmiyorlar.

-Simit tank bence en iyisi. 10-15 ytl ye satılan lastik patlayınca kopukle icerden yamayan spreyler var ondan almıstım gerci deneme fırsatı olmadı ama insanın yinede ici rahat oluyor ya patlarsa ne yaparım diye o yuzden 2 tane o spreylerden alıp bagajda tutun.
Simdi yeni arabam gp biraz kulkanıp yakıtını kendimce test edicem belki sonra taktırım ama benim en iyi diye duygugum Zavoli.

mkaksoyer
17/11/2007, 11:07
evet eskı tıpler sorun cıkartıyordu ama artık yenı sıstem sıralılara daha guvenıyorum ama soyle bır sorun var o kadar tıtız oldugum ıcın en ıyı sıstem bıle benım aracta benım basıma sıkıntı acar:frusty00:
eski tip derken venturilerden değil gene sıralı sistemlerden bahsediyorum. sıralı sistemler örneğin lovatoda 3. nesil satışta şu an. yeni modeller t-jet ve fsi motorlarada uyumlu.
bu arada şöyle birşey var araca uygulamayı yapan ustanın manifolda bağladığı nozulları iyi hesap edipte takması gerekiyor eğer gaz enjektörlerinin ve motorun karakteristiğine uygun nozul seçmez ise problem yaşarsınız bence hesabı iyi bilen bir usta herhangibir markayı rahatça fire ve starjete monte eder ve problem yaşanmaz. iki motorda 1,4 litre diye aynı şeyi yapmaya uğraşırsanız problem yaşanması doğal.