PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fiat 500L'den Memnun Değilim

Haberci
02/05/2015, 16:35
https://forum.grandepuntotr.com/images/sikayetvar_amblem_v1.png Ben Fiat 500l kullanıyorum, siz nasıl araba yaptınız kasa büyük, motoru küçük. En eski arabayı bile geçemiyor verdiğim parayı hak etmiyor. Arabanızdan hiç memnun değilim. Arabanızdan araba tepe üstü çıkarken bayılıyor çekmiyor, düz yolda bile gitmiyor nasıl oluyor bu iş?

Kaynak: sikayetvar.com | Şikayetin devamı... (https://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/3213174/fiat-arabadan-memnun-degilim/)

erenemre
02/05/2015, 22:26
sende 1,3 almasaydın 1,6 mjet alsaydın o zaman

feyzullah
02/05/2015, 22:58
Beklentilerinizi karşılayacak farklı bir marka ve modele yönelebilirsiniz. Sonuçta evmadiyelik bir makine değil elinizdeki

ouzh34
03/05/2015, 00:05
1.3 alırken bunları göze almadıysanız sorun olur

volkan1065
03/05/2015, 00:13
BEnde bunu anlamıyorum yaaa. Aldığınız arabanın motor gucüne kilosuna donanım ve teknik verilerine bakmıyormusunuz.Test sürüşü dene birşey var.

Millet karpuzu bile alırken kestiriyor bakıyor. Ama araba alırken arabaya bakılmıyor pes diyorum...

Sonrada arabadan memnun değilim... Sizin mmenun olmadığınız motor başka kullancıılar için yakıt tasarrufu açısından memnun edicidir.

Neyse fazla yorum yapmaya gerek yok. Bence adminlerin bu konuyu kapaması gerekir.

cpeloo
03/05/2015, 01:46
Ahahahahhaah!! Yıllarca benzinli kullanıp benzin gitmesin diye gaza az basan bir arkadaşin dizel motor ile sınavı. aynısı bendede olmuştu 1-2 ay içinde Alişir. Cok erken ve gereksiz heyecan yapmiş tahminimce. :))))

henky
03/05/2015, 10:31
Diğer arkadaşların da dediği gibi o kadar para verilmeden araaç iyice incelenmeliydi bence.ben puntomu almadan 6 araştırdım forumları okudum son adımda iki gün test sürüşü yaptım şimdi çok ama çok mutluyum.sizde en azından bundan sonra bizim gibi yaparsınız.ben aracın kötü olduğuna inanmıyorum.kötü olan sizin seçiminiz veya eksik bütçeniz başka bişey değil

fotobelit
04/05/2015, 09:54
Bende tam tersi firmayı suçlu buluyorum..Bu araç Çekmeyecekse neden o motoru koydun kardeşim..Türkiyenin heryeri tepe bayır..

outlife
04/05/2015, 15:51
Bence sadece alıcı değil üretici firma da sorumlu. ne olursa olsun. bu araç aile arabası şehir içi küçük araç segmentide bir araç değil. sonuçta insanlar bu araçlarla ofroad yapmıyor. benim evin oradaki yokuşu çıkmakta zorlanıyordu geçenlerde bir tane 500L. puntolu zamanlarım aklıma geldi. hepsi bir kenara bu araçlar tam dolu her şehir içi yol koşulunda test edilmeli... alıcı da test etmeli tabii ki ama test sürüşlerinin çoğu mahalle aralarında dik yokuşlarda yapılmadığı için test sürüşü de çok etkili olmaz. aracı alıp mecidiyeköy, örnektepe sütlüce halıcıoğlu taraflarındaki sokaklarda test etmek gerek :D :D hatta firma yetkilisine kullandırmak gerek oralarda aracı...

1923qw
04/05/2015, 19:39
adamlar 1.3 koymasa bu sefer niye bunun 1.3 ü yok derler hocam, adamlar ne yapsa bir kabahat olur yani, herkesi memnun etmek zor

henky
04/05/2015, 21:15
Kimse kusura bakmasın ama firma araca motor koyarken sadece Türkiyenin her yeri bayır çukur dolu yollarını düşünerek araç yapmıyor Hollandanın dümdüz kaymak gibi yollarını ve oranın zengin müşterilerinide hesaba katıyor :) bu konu sadece burada değil nerede tartışılsa kullanıcı kusurlu çıkar.gerek donanım gerek motor olarak 2-3 bin tl az olsun yeter hesabıyla alınan araçlardan sonra pişman olan çok kişi gördüm

Başka bir konu açılsa sıfır araç alırken skydome almadığına pişman olanlar diye,sadece skydome için kullanıcıların en az %50 si pişmanım der diye düşünüyorum

teo53
05/05/2015, 01:19
Doblo gibi ticari araca 1.3 75 beygir koyup yıllarca insanlara bunu satıp sonra 1.6 ya geçersen tükürdüğünü yalattırır işte sana bu tüketici :) ama akıllanmamış Linea,Doblo ve 500 serisi kasalar ağır kesinlikle 1.6 1,3 en başından beri hata ! Utanmasalar Ducatoya'da 1.3 koyar bunlar

sametakca1982
05/05/2015, 07:58
Arkadas gibi bende bir ara 500L kullandim 8 ay kadar fakat aracin dusuk performansi ve fazla yakiti puntoya gecmeme neden oldu bence 500L parasini hakeden bir arac degil