PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Anahtarı tuvalate düşürdüm çalışmıyor nasıl içini açabilirim

rawski
01/05/2015, 15:42
merhaba arkadaşlar sustalı anahtarımı dün tuvalete düşürdüm ve geri iğrenerek almak zorunda kaldım. yıkadım kuruladım dezenfektan sıktım tekrar tekrar..
ancak kapıları uzaktan acmıyor yakından da bazen işe yarıyor içi oksitlenmiş olabilir acmaya calıstım.. pili cıkardım ama anakartına ulasamaıyorum kanırtıyorum acılmıyor bir vida tutuyor o vida nerede bulamıyorum fiat amblemının altında mı acaba bılena arkdaslar varsa yardım ederse cok sevınırım

elbruz
01/05/2015, 17:09
Kısa devre yapmış olabilir bir oto elektrikçiye götürmen daha iyi çok beklemeden..

rawski
01/05/2015, 17:22
Kısa devre yapmış olabilir bir oto elektrikçiye götürmen daha iyi çok beklemeden..
hocam arada bir calısıyor. pil kısmını temizledim
pili çıkarıyım en iyisi yeni bir pil alıyım içini hala açamadım

elbruz
01/05/2015, 18:10
İçinin açılıp kurulanması bakılması lazım, bilen birisinin açması lazım nasıl açıldığını...

tayfux
01/05/2015, 20:49
bence sen hiç uğraşma hocam. Çok sıkışık bir yapısı var anahtarların. Açsan bile toplayamayabilirsin. Götür anahtarcıya yapsın..

rawski
02/05/2015, 03:29
Yarin pil alip deneyeceğim calisirsa pil oksitlenmistir ayni aku başları gibi calismazsa elektronikciye götüreceğim tesekkur ederim arkadaşlar
AMa merakta ettim bu anahtarin iki parçasının birbirine kenetlenmesini sağlayan vidanin.yerini bir türlü bulamadim acaba amblemin altinda mi ?

volkan1065
02/05/2015, 23:57
Kesinlikle yeni pil alıp takma. Direk bu işi yapan sağlam bir anahtarcıya götür.Yoksa elindeki uzaktan kumandadan olursun. Ucuz yolu halledeceksen beya bir tuzluya gelir sonra.

cpeloo
03/05/2015, 01:49
Hocam pirinç dolu bir kavanoz içinde 3-4 gün beklet. Belki ise yarayabilir. Benim telefon can bulmuştu öyle.

cemdogu
04/05/2015, 13:27
Anahtarı açtıktan sonra içini kurutun, ardından wd40 pas sökücüyle devresini temizleyin.3/5 gün yedek anahtarınızı kullanın ve ıslanan kabınızı pirinç dolu bi kavanozda ağzı kapalı şekilde bekletin.Sonrasında toplarken yeni pilinizi takıp deneyin.Bu şekilde cep telefonları bile kurtuluyor.Baktınız olmadı, bu şekilde gidersiniz anahtarcınıza

feyzullah
04/05/2015, 13:29
Anahtarcıya, işin uzmanına götürmek en iyisi. Kısa devre yapar şu olur bu olur daha fazla vakit ve nakit alır.