PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fren yapınca arka tekerden tıkırtı gelmesi

pinatubo
28/04/2015, 00:00
fren yaptığımda özellikle durmadan iki üç saniye öncesinden durana kadar daha belirgin olarak hissedilen bir tıkırtı sesi geliyor arka tekerlerden sanki bir şey tık tık tık diye yerinden çıkmaya çalışıyorda takılıyor gibi. bu konuda bilgisi olanlardan yardım istiyorum, sorun nedir ve ne yapabilirim?
-ben yeni yeni araç kullanmaya başladım ve bu ilk arabam (punto 1.3 active 2011)-cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
forumdaki ilk mesajımı buraya attım herkese selamlar iyi forumlar.

feyzullah
28/04/2015, 14:00
fren yaptığımda özellikle durmadan iki üç saniye öncesinden durana kadar daha belirgin olarak hissedilen bir tıkırtı sesi geliyor arka tekerlerden sanki bir şey tık tık tık diye yerinden çıkmaya çalışıyorda takılıyor gibi. bu konuda bilgisi olanlardan yardım istiyorum, sorun nedir ve ne yapabilirim?
-ben yeni yeni araç kullanmaya başladım ve bu ilk arabam (punto 1.3 active 2011)-cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
forumdaki ilk mesajımı buraya attım herkese selamlar iyi forumlar.

Arka tekerden ıslık gibi bir ses geliyordu. Söküp temizlettim hiç bir problem kalmadı. 5.000 km. yapmışımdır işlemden sonra hiç bir sorun yok şuan.

ilyanos
28/04/2015, 21:55
sabahları bendede bir sürtme sesi geliyor arakadan kabinde duyuyorum 5dk sonra falan geçiyor sizdede oluyormu? aracım 2009 fire fun

erdalcakirblk
29/04/2015, 08:01
İlyanos aynısı bendede var

pinatubo
29/04/2015, 10:04
benim durum her frende gerçekleşen bir olay