PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fiat punto 2007 model direksiyon kilit sorunu

uureruur
27/04/2015, 21:42
Merhaba arkadaslar bugun farkettimki aracimda kontagi kapatip anahatari cikarinca direksiyon kilitlenmiyor sag sola donmesi devam ediyor sorunun sebebi nedir acaba ?

feyzullah
27/04/2015, 22:09
Merhaba arkadaslar bugun farkettimki aracimda kontagi kapatip anahatari cikarinca direksiyon kilitlenmiyor sag sola donmesi devam ediyor sorunun sebebi nedir acaba ?

Aynı durumdan dolayı Ocak ayında aracım muayenede ağır kusurlu sayıldı ve geçmedi. Sorunu çözmem gerektiğini söylediler. Servise gittiğimde aracın bir gün orda kalması gerektiği söylendi. Tüm kontak ve gerekirse direksiyon teşkilatını söküp bakacaklarını söylediler. Ben de vaktim olmadığını bahane göstererek servisten hızlıca uzaklaşıp sanayide bildiğim iyi bir kilitçinin yanına gittim. Araçtan inmeden camı açıp problemi söylediğimde kontak gövdesini değiştirmemiz gerektiğini söylediler. Parçayı aldık değiştirdik çok şükür şuan bir sorun yok. Kontak gövdesinde bulunan direksiyon kilidi takılı kalmış olabilir hocam. Allah korusun seyahat esnasında kilit aniden atıp direksiyon kilitlenebilirmiş. Bundan dolayı muayenede ağır kusur sayılıyormuş. Yada diğer ihtimal -benim aracımda olduğu gibi- anahtarı kontağı takıp direksiyonu hafif çevirmeden anahtar zorlanarak kontak açıldığından zamanla kilit aşınıyor. Bundan dolayı kilit tutmuyor. Size tavsiyem sanayide iyi bir kilitçinin yanına gidip konuyu danışmanız. Muhtemelen söylediklerimi söyleyecek ve parçayı değiştirelim diyecektir.

cpeloo
01/05/2015, 01:58
Derinlik ve yüksekliği ile bir oynayabilirsin. Cok uzun sure boyunca sabitledigim direksiyon ayarında kullanmistim aracı bir sabah kontak sıkıştığında aşağı yukarı oynaytigimda. Aşağıya yakın seviyelerde anahtarın rahat döndüğünü farkettim. Cok garibime gitti ama is GÖRDÜ. [emoji41][emoji41][emoji41]. Belki kilitlenmesine de yardımcı olabilir.

Barudikasim
13/07/2016, 13:23
aynı sorun bende de var kontağı kapatıyorum direksiyonu sağa sola çeviriyorum kilitlenmiyor dönmeye devam ediyor