PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : City arızası ücreti karşılamamakta ısrar ediyorlar.

pekarikk
27/04/2015, 16:15
Merhabalar.2007 model Fiat Punto aracımın her punto sahibi gibi direksiyonu sertleşerek kilitlendi hem de yolda seyir halinde iken aracı bursa tek...... servisine götürdüm ve teslim ettim. Ayrıca Facebooktan, müşteri hizmetleri hattından ve email den msj atarak aracımın ücretsiz olarak yapılmasını talep ettim biraz önce ilgisiz servis bana dönüş yaptı genel merkez direk servisi aramış ve ücretin tamamının benim tarafımdan karşılanmasını söylemiş bu nasıl bir anlayış anlamadım ben bakımları servis çe yapılmamış diye bi bahane söylediler peki km si 200 binlere dayanmış, seviş bakımlı olmayan araçları nasıl yaptı bunlar ne yapacağım bilmiyorum 3000 tl para nasıl vericez araç ne kadar zaten

parola1818
27/04/2015, 16:32
600 liraya dışarda yaptırma şansın var. Konusu var forumda. Yada uğraşıcak vaktim var diyorsan uğraş. Maalesef fiat ın müşteri memnuniyeti anlayışı buraya kadar. Umarım bu konuda ellerine düşmem. Benimkide hafiften sertleşmeye başladı bakalım hayırlısı.

pekarikk
27/04/2015, 19:38
Nerede yapan yer acaba ben bursa da yaşıyorum ve netten yaptığım araştırmada Xtronic güvencesiyle hizmet veren bursaelektronikoto isimli bir servis buldum telefon ile görüştüm ve tamir yaptıklarını söylediler yaptıran var mı acaba

parola1818
27/04/2015, 22:52
İzmirde bir firmaydı. 2 hafta önce filan açılmıştı konusu forumda.

feyzullah
28/04/2015, 13:52
Geçmiş olsun. Geçen gün aşağıda linkini verdiğim konu başlığına, forumda city arızasını ücretsiz olarak servise tamir ettiren üyeler tarafından paylaşılan belgeleri eklemiştim. Mesainiz müsaitse ücretsiz değişim konusunda ısrarcı olmanızı öneririm. Ücretsiz değişimi yapabilirseniz süreci ve evrakları burada paylaşırsınız bundan sonra aynı sorundan dolayı muzdarip olacaklara da yardımcı olmuş olursunuz.

https://forum.grandepuntotr.com/city-arizasi/57220-city-arizasi-lutfen-yardim.html

pekarikk
28/04/2015, 16:20
aracın ücretini karşılamayacaklarını anlayınca aracımı servisten aldım bir yer buldum tamirini yapan gelin bakalım dediler ama hftaya müsait olabiliriz dediler haftaya götürcem aracı inşallah tamir edilir 100-750 TL arası bir fiat çıkar dediler ama tamir edilemeyecek gibiyse mecbur sıfırdan parça almanız gerekiyor dediler

siyah rüzgar
28/04/2015, 17:39
Istanbul İkitelli de bir firma adini unuttum hatirlayan olacaktır, 600 TL ye aci sensörü değiştirip kalibrasyon isleminide yapiyordu. Forumdan yaptiran arkadaşlar vardı. Suda var brnim aracimada direk red gelmişti ama serviste tanidik birini buldum oyle boyle derken konustular merkezle iyi musteridir vs derken onay geldi ucretsiz degistirdiler. umarım senin arizanida ucretsiz giderirler.

agunes
28/04/2015, 20:26
benimde aynı sorunum var ve 23.03.2015 ten beri uğraşıyorum . bana da %20 dediler ve kabul etmedim. benim dosyamı genel merkezde aslıhan hanım diye birisi bakıyormus ona ulaştım konustuk ben ücretsiz yapılmasını istedim ama kabul etmediler sonra sanki %50 istersem yapacaklarını filan söylediler ama gene kabul etmedim o zaman müdürümle konusuyum dedi seni yarın ararım dedi. ama 11 gündeyim arayan soran yok . 11 gündür de aslıhan hanım a ulaşmaya çalışıyorum ama nafile . en son bugün çağrım merkezini aradım ve aslıhan hanımın sef veya lideeri müdürü her kim ise ben 11 gündür aramıyor diye sikeyet ettim . bakalım yarın ne olacak ..forumda yüz kişi kadar ücretsiz değişim yapmıs onları emsal eşkil edeceğini umuyorum ... ve başka bildikleri bir yolu olan arkadaşların paylaşımlarını bekliyorum herkese kolay gelsin

parola1818
29/04/2015, 11:06
Genel merkezdeki aslihan hanimi direk italya genel merkeze şikayet et tatmin edici bir üslupla.

pekarikk
29/04/2015, 15:24
Mail, face , müüşteri hizmetleri hepsini denedim msj yağmuruna tuttum ama ne arayan var ne soran ne kadar boş bir kuruluşmuş bu fiat, gayet de sakin konuşuyorum ama sert yapmak gerekiyor sanırım müşteri hizmetleri sıfır tek kelimeyle bir daha fiat araba almak mı aman aman alırken zaten aklımda soru işaretleri vardı o soru işaretleri de beynime girdi nasıl halledeceğiz bu işi 3000 tl para da çok verilecek bi ücret değil

agunes
01/05/2015, 23:48
arkadaslar dun itibari ile srrvisten beni aradilar ve city arizasi icin %75 karsilayacaklarini soylediler ben de once kabul etmedim ama sonras kabul ettim cunku bsya bi arizadan korkar oldum sali gunune randavu verdiler .ama ucretin geri kalani da tuketici hakem heyetine basvurup almayi dusunuyorum .daha once boyle yapan bi srkadasimiz vardi cunku .hsyirli . israar edin bu konu hakkinda fiat durumu biliyor ne koparirsam o kardir hesabi guduyor

pekarikk
03/05/2015, 15:33
Aracınızın modeli ve km nedir peki seviş bakımı varmıydı aracınızda

Mert34
03/05/2015, 21:28
km servis geçmişi önemli değil değiştirmek zorundalar tek yapmanız gereken ısrarcı bir üslupla öncelikle mail atmak ben istanbul oska da değişim yaptırdım servisle alakalı birşeyde yok servis hemen para ister km yaş servis geçmişi diyerek yapmanız gereken genel müdürlüğe taşımak

agunes
07/05/2015, 15:45
arkadaşlar 06.05.2015 tarihi itibariyle sevis te %75 karşılanmak üzere yaptırdım . %25 de 680 TL tuttu. ama bi arkadaş bu şekilde yapmış ve ödediği tutarıda tüketici hakem heyetine barvurarak almış bende öyle yapmayı düşünüyorum ve hatta öyle yapacam çünkü benim arıza baya bi ilerlemişti artık .işteyen kişilerlede paylaşım yapabilirim sıkıntı yok

parola1818
07/05/2015, 15:58
arkadaşlar 06.05.2015 tarihi itibariyle sevis te %75 karşılanmak üzere yaptırdım . %25 de 680 TL tuttu. ama bi arkadaş bu şekilde yapmış ve ödediği tutarıda tüketici hakem heyetine barvurarak almış bende öyle yapmayı düşünüyorum ve hatta öyle yapacam çünkü benim arıza baya bi ilerlemişti artık .işteyen kişilerlede paylaşım yapabilirim sıkıntı yok
Zorlu bir süreci atlatmışsın. Umarım bizim city ler sorun çıkarmazda cinnet getirmeyiz. Sırf şu mevzu yüzünden severek alıp kullandığım araçtan tedirgin oluyorum. Heleki geçen günki kaza haberinden sonra. Kardeşim 75 euroluk bir parça için bu kadar müşteriyi aptal yerine koymak fahiş fiyatlar çekmek birde üstüne saçma sapan tekliflerde bulunmak yok %20 yok %25 gerçekten insafsızlık. Müsade olsa bu kelimenin yerini dolduracak o kadar çok kelime söylerdimde neyse. Fiat tan burayı okuyupta kimse gücenmesin lamı cimi yok bu konuda bizler haklıyız.