PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Opel Astra 1.3cdti İşkencesi

fct1071
27/04/2015, 12:30
değerli arkadaşlar dün nadir izinli olduğum günlerden biriydi ve abimlerle halfeti - birecik - baraj gezelim dedik. Bundan ötürü sabah 9'dan gece 11'e kadar abimin arabasını Kullanmak zorunda (!) kaldım. İzlenimlerimi sizlerle paylaşmak istedim:

Araç 44.000'de 2011 model, H-kasa 1.3cdti opel astra hatchback. daha öncede kısa mesafelerde,150-200 km'lik mesafelerde kullanmışlığım vardı ancak ilk defa bu kadar uzun süre ve değişik yol şartlarında kullandım. Bendeki ilk izlenim BU ARAÇ NASIL BU KADAR TUTULUYOR?? oldu. Bu aracı alanlardan hiç mi biri almadan önce bu aracın test sürüşüne çıkmıyorlar? 31 yaşındayım 17 yaşımdan beridir kendi aracım var ve 12-13 yaşımdan beridir araç kullanıyorum, yılda ortalama 40-50.000 km yol gidiyorum (kendi aracım, zırhlı araçlar, ağır vasıtalar) iyi kötü şoförlüğüm vardır ama ben bu aracı İKİ DEFA STOP ETTİRDİM. araç klima açıkken rampa yukarı geri viteste gitmiyor. gaza yükleniyor balata kokusu geliyor, gazı kesiyorum araba stop ediyor. resmen rezil oldum. benim 75 beygirlik puntonun gayet rahat tırmandığı yol bana eziyet oldu. bu sınıftaki focus, leon, bravo, octavia sürüş dinamikleri ve konfor açısından kesinlikle bu aracın bir üst sınıfymış gibi duruyor. sanki 60 beygir bir araç kullanıyormuşum gibi halfetiden çıkarken klimayı kapattım! İçinde 4 yetişkin varken araç klima açık çekmiyor. Uzun yola çıkıyorsun tüm yol gürültüsü aracın içinde ben focusun izolasyonunu kötü bilirdim bu araç ta izolasyon konusunda en az focus kadar kötü. (Ama en azında focus ta motor var)

Diyeceğim o ki, kesinlikle piyasadaki yerini - prestijini haketmeyen bir araç. Bundan önce de 1.6 benzinli otomatik olanını kullanmıştım ve 1.3 cdti dizelini de kullandım ikisi de performans olarak kötüden de kötüydü. sadece dizelinin uzun yola çıkıp otobanda hızı 120'ye sabitleyip geriye yaslandığınız zamanki stabilitesi iyiydi. Onun haricinde bu arabanın elle tutulur bir yanı yok. Dün yol hiç bitmedi... Akşam abimlerin evinin önüne kendi aracımı almaya gelince , eşim bile abimin arabasından rahatsızlığını dile getirdi. Bizimki ondan çok daha rahat dedi(ki kendisi arabalardan hiç anlamaz) İki kere de stop ettirdiğim için de bolbol dalga geçti :D

makko58
27/04/2015, 13:20
benim ev arkadaşımda H kasadan vardı yeni sattı çocuk diyorki hiç ısınamadım diyor şimdi J kasa olanını aldı o da 1.3 cdti daha canlı diyor ama bana kalırsa oda çok aman aman değil kasa ağır yapacak birşey yok

fct1071
27/04/2015, 16:45
J kasanın teknik verileri de çok parlak değil araba 1515kilo :) kalkışta broadway'ler geçiyor

makko58
27/04/2015, 17:14
J kasanın teknik verileri de çok parlak değil araba 1515kilo :) kalkışta broadway'ler geçiyor

aynen katılıyorum 0-100 ü 14.5 saniye bizim 77 lik puntolar 13.2 olması lazım yani 17 jant var birde arabada tamamen görünüm yani sanroflu navigasyonlu sport paketini 2012 27binde aracı 56 binliraya aldı tabi hızlı kullanan birisi değil yani aldığı araçların son hızlarını bile denemez :D golf 7 1.6tdi almayı düşünüyorum bende ama 105 hp olması soru işareti olsada bazen opel j kasa 1.6 cdtı 136 lık bile düşünmüyor değilim

fct1071
27/04/2015, 19:59
işin tuhaf tarafı da orda zaten 105 beygirlik leon-golf, 136 beygirlik astradan daha güçlüymüş gibi gidiyor. Fabrika verisi 1.6tdi 105 beygirlik Leon 0-100km\h 10.7 saniye. 136 beygirlik astra j'nin 0-100 hızlanması da 10.4 saniye. arada 30 beygirlik fark sadece 0,3 saniye iyileştiriyor. anlaşılan astranın beygirleri biraz tembel

byadrenalin
27/04/2015, 20:27
1,6 sının performansı kötümüydü ? Şaka yapıyorsun sanırım :) 1.3 zaten o araba için ufak bir motor. Kasa çok ağır. Performans olarak tatmin etmemesi çok normal.

ato
27/04/2015, 21:51
bende kullandım aynı aracı performans sıkıntılı zaten kullanan insan genelde chip tuninge yöneliyor ama j kasası daha canlı kullanınca farkı anlarsınız alınır mı derseniz ben j kasasını alırım donanım konfor güvenlik anlamında 10 numara yazılım da yüklenip rahatça 5-5.5 ltyakıp dolanılabilirbence

hoksi
27/04/2015, 22:00
O motor zaten ölü memnunum diyen yalan söyler.Genel olarak zaten Opel de ağırlık sorunu var.

makko58
27/04/2015, 22:02
aynen golf ile arasında 200kg var yani anlamış değilim iyi ki fiat filan değil yoksa derlerdi çürük yok çamurluğu plastik felan filan opel 1.5 ton sağlam yapmış adamlar diye :D 1.6 cdtı motoru opel kendisi üretmiş diye söylüyorlar ortak platformdan almamış ben inanmıyorum çok fazla fiat ın 1.6 dizel motorunu biraz değiştirip biz yaptık dediler hp olarakta 136 yı koydular bugün bravo 120 lik yazılımla çok rahat 136 olur yani birde 110 lugu var opel in o da 1.6 onada yazılım at chip filan 136 olur yani ben şahsen opelin motor yapacak kadar kabiliyetli olduğunu düşünmüyorum otomatik şanzıman olayını bile daha tamamen çözmüş değil WW grubu belki 105 lik çıkartıyor ama gerçek 105 lik yani verim anlamında bilmiyorum 105 lik dizellere yazılım atılınca kaç oluyor

sipahi
27/04/2015, 22:03
H kasa 2011 benzinli, otomatik vardı ablamlarda. Araç sürünüyor. Gitmiyor.

feyzullah
27/04/2015, 22:16
Bende bir ara opelin benzinlisinin peşine düşmüştüm ama kısmet puntodaymış. Benzinli Manuel'i bukadar sorunlu değil sanırım performans bakımından ama yakıt fazla. Lpg ile çözüyorlar işi kullanıcıları.

fct1071
27/04/2015, 22:20
1,6 sının performansı kötümüydü ? Şaka yapıyorsun sanırım :) 1.3 zaten o araba için ufak bir motor. Kasa çok ağır. Performans olarak tatmin etmemesi çok normal.

H kasa 2011 benzinli, otomatik vardı ablamlarda. Araç sürünüyor. Gitmiyor.

Evet 1.6 benzinli sürdüm (lpg yok) performansı ciddi anlamda kötüydü.

Benimde teyzemde 2009 h kasa 1.6 easytronic var, şöyle anlatayım 80'le gidiyorsunuz önünüze bir araç geldi ve sizde kickdown'a düşürmeden nazlı nazlı sollayayım diyorsunuz ve hafiften gaza basıyorsunuz, araba "abi bana mı dedin" der gibi umrunda olmuyor. biraz daha gaz biraz daha gaz derken araba birden vites düşürüyor, solladığınıza sollayacağınıza pişman ediyor.

feyzullah
27/04/2015, 22:59

Benimde teyzemde 2009 h kasa 1.6 easytronic var, şöyle anlatayım 80'le gidiyorsunuz önünüze bir araç geldi ve sizde kickdown'a düşürmeden nazlı nazlı sollayayım diyorsunuz ve hafiften gaza basıyorsunuz, araba "abi bana mı dedin" der gibi umrunda olmuyor. biraz daha gaz biraz daha gaz derken araba birden vites düşürüyor, solladığınıza sollayacağınıza pişman ediyor.

Peki bukadar zayıf olan bu araçlar neden piyasada yaygın bir biçimde tercih ediliyor.

tayfux
27/04/2015, 23:48
:) o stop ettirmeler falan nedense bende hiç olmadı :) hocam benim aracım da 2012 44 binde..ne klima açıkken ne kapalıyken ne geri geri giderken ne ileri giderken hiç stop ettirmedim. Balata kokusu falan filan da çekmedim..enteresan..düşüncelere ve kullanım düşüncelerine saygım sonsuz mutlaka öyledir ama Astra 1380 kg olmasına rağmen bence yine de iyi kaldırıyor. Bence 1. vites dışında hantallığı yok ki zaten 1.3 motoru kullanan bütün araçlarda 1. vites hantallığı mevcuttur..o kadar kötülenecek yada segmentindeki araçlardan altta kalacak bir araç bence kesinlikle değil. Bu araç bende olduğu için söylemiyorum bunları gerçekten diğer araçları kullandım ve test ettiğim için söylüyorum..
j kasa meselesine gelince kesinlikle görüntü h kasadan daha iyi ama servis elemanlarına ve opelin içindeki kişilere sorarsanız h kasanın daha değerli olduğunu sizlere söyleyeceklerdir. 1.6 dizeli gerçekten çok başarılı olmasına rağmen şahsen dizel arabadan çok performans beklemediğim için yine alsam yine de 1.3 6 ileri dizelini alırım..

makko58
28/04/2015, 00:45
j kasa 1.3 dizeli 5 ileri :) şöyle bir durum var alışveriş merkizinin otoparkına park eden arkadaşım arabada 4 kişi varken rampada kalmış h kasa olan 1.3 dizeli tabi hızını alıp girmiş değil sonra el frenini çekip yavaşca indirerek aracı rampada kaldırmış ama diyorki arabanın içi balata kokusuna boğuldu resmen sakın girme otoparka diye de nasihat etti şimdi j kullanıcısı ona göre h den epey iyiymiş 5 vites olmasına rağmen diyede ekliyor bende deneme sürüşü için kullandım ama sıkıştırmadım hiç aracı doğrusu

amoleddarkness
28/04/2015, 10:32
astra h 1.3cdti 90 hp 6 ileri sedanını defalarca kullandım. çekiş problemi yok sadece 1. vites hantal kalıyor. onun haricinde sollamaya çıkarken vs düşündürmüyor insanı. performans bekleyen 1.6 136 hp versiyonunu alsın onuda 50 km kadar kullanma şansım oldu. golf jetta yeti polo passat a3 bu araçlarda 1.6 tdiları dsgli ve manuel versiyonlarını kullandım,tek diyeceğim vag grubu 136lık astrayı ancak arkadan izler :D...

fct1071
28/04/2015, 11:10
Peki bukadar zayıf olan bu araçlar neden piyasada yaygın bir biçimde tercih ediliyor.

Türk tüketicisi olarak; sürüş keyfi, kullanım konforu, performans, Sağlamlık (gerçek anlamda sağlamlık) maalesef bizim için ikinci el değeri, markanın toplumdaki imajından çok çok sonra geliyor. Opel 90'larda Türkiyedeki en iyi markalardan biriydi, kolay kolay alınamazdı pahalıydı, gurbetçiler Opelle gelirlerdi, düşünün o dönem doğan-şahin bile lükstü. Zamanında toplumda oluşan "alman tankı" imajının ekmeğini yiyorlar hala. Arabayı alırken abime de sordum abi niye aldın diye verdiği cevap "olum alman tankı bu, az yakıyo, satacağın zaman çeyrek altın gibi bozdurursun" Yani bu arabanın alınma nedenlerinin içinde performans - konfor - sürüş keyfi bu kriterlerden hiçbiri yok. Sanayi erkanının "sanayi dostu" dediği vectra c kasayı milletimiz yürüyen tank sanıyor. Bu araçların piyasada bu kadar çok tercih edilmesinin sebebi bu. çok fazla kişinin OPEL markasının 90'ların sonunda G.M. bünyesine girdiğini, birkaç ana merkezinin iflas ettiğini, 2009 tekrar iflasını bildirdiğini, bildiğini sanmıyorum. Puntoyla - Corsa neredeyse birbiriyle aynı araçlar puntoyu sorduğunuzda fiatsa at çöpe diyenler corsaya bile alman tankı alınır diyorlar.
Kısaca bilinçli tüketici olmamaktan kaynaklanıyor.

fct1071
28/04/2015, 11:14
:) o stop ettirmeler falan nedense bende hiç olmadı :) hocam benim aracım da 2012 44 binde..ne klima açıkken ne kapalıyken ne geri geri giderken ne ileri giderken hiç stop ettirmedim. Balata kokusu falan filan da çekmedim..enteresan..düşüncelere ve kullanım düşüncelerine saygım sonsuz mutlaka öyledir ama Astra 1380 kg olmasına rağmen bence yine de iyi kaldırıyor. Bence 1. vites dışında hantallığı yok ki zaten 1.3 motoru kullanan bütün araçlarda 1. vites hantallığı mevcuttur..o kadar kötülenecek yada segmentindeki araçlardan altta kalacak bir araç bence kesinlikle değil. Bu araç bende olduğu için söylemiyorum bunları gerçekten diğer araçları kullandım ve test ettiğim için söylüyorum..
j kasa meselesine gelince kesinlikle görüntü h kasadan daha iyi ama servis elemanlarına ve opelin içindeki kişilere sorarsanız h kasanın daha değerli olduğunu sizlere söyleyeceklerdir. 1.6 dizeli gerçekten çok başarılı olmasına rağmen şahsen dizel arabadan çok performans beklemediğim için yine alsam yine de 1.3 6 ileri dizelini alırım..

tayfun bey eski halfeti girişindeki rampaya beklerim :) düz yolda muhtemelen sıkıntı olmamıştır ama rampa yukarı 4 kişiyle beni baya uğraştırdı, ki meslekte kullandığım araç 18 tonluk bir zırhlı. şoförlüğümden kaynaklandığını düşünmüyorum zaten hanım yeterince dalga geçti :D

fct1071
28/04/2015, 11:16
astra h 1.3cdti 90 hp 6 ileri sedanını defalarca kullandım. çekiş problemi yok sadece 1. vites hantal kalıyor. onun haricinde sollamaya çıkarken vs düşündürmüyor insanı. performans bekleyen 1.6 136 hp versiyonunu alsın onuda 50 km kadar kullanma şansım oldu. golf jetta yeti polo passat a3 bu araçlarda 1.6 tdiları dsgli ve manuel versiyonlarını kullandım,tek diyeceğim vag grubu 136lık astrayı ancak arkadan izler :D...

1.6 136 beygirliğini kullanma imkanım olmadı, 136 beygirlik bir aracında fizik kuralları gereği 105 beygirlik bir araca geçilmemesi lazım ancak aradaki 31 beygirlik güçle kıyaslayınca teknik veriler arasında çok uçuk bir fark yok. bunu kastetmiştim. 0-100 hızlanmalarındaki fark yarım saniye bile değil

amoleddarkness
28/04/2015, 11:44
1.6 136 beygirliğini kullanma imkanım olmadı, 136 beygirlik bir aracında fizik kuralları gereği 105 beygirlik bir araca geçilmemesi lazım ancak aradaki 31 beygirlik güçle kıyaslayınca teknik veriler arasında çok uçuk bir fark yok. bunu kastetmiştim. 0-100 hızlanmalarındaki fark yarım saniye bile değil
Youtubeda 0-100 videolarini izlerseniz teknik veriden daha hızlı kalktigini goreceksiniz

byadrenalin
30/04/2015, 01:07

Bence sizin kullandığınız araçlar sıkıntılıymış. Arkadaşımın 1.6 benzinli enjoy 2005 full astrası vardı. Elektronik süspansiyon vs. 2 sene kullandı aracı. Benimde bir çok defa kullanma şansım oldu. Araba 1-2-3 kafa kaldırıyordu resmen. Elektronik süspansiyonu açtığında dengeyi kendi sağlıyordu. Viraja girerken verdiği güven hissi çok farklı. Yani demem o ki siz sırf kötülemek için arabaya kötü yaklaşmışsınız. Opel 'i sevdiğimden değil. Alman Tofaş 'ı diyorum ben Opel 'e ama Astra nın hakkı da yenmez yani. Bu kadar yerden yere vurmanın alemi de yok.

fct1071
30/04/2015, 13:25
Bence sizin kullandığınız araçlar sıkıntılıymış. Arkadaşımın 1.6 benzinli enjoy 2005 full astrası vardı. Elektronik süspansiyon vs. 2 sene kullandı aracı. Benimde bir çok defa kullanma şansım oldu. Araba 1-2-3 kafa kaldırıyordu resmen. Elektronik süspansiyonu açtığında dengeyi kendi sağlıyordu. Viraja girerken verdiği güven hissi çok farklı. Yani demem o ki siz sırf kötülemek için arabaya kötü yaklaşmışsınız. Opel 'i sevdiğimden değil. Alman Tofaş 'ı diyorum ben Opel 'e ama Astra nın hakkı da yenmez yani. Bu kadar yerden yere vurmanın alemi de yok.

Arabaları kötülemek için niye kötü yaklaşayım ki? iki araçta kendi aracımız biri abimin biri teyzemin. ikiside bakımlı boyasız darbesiz araçlar. yani mal neyse o. elektronik süspansiyon dediğiniz şu sport tuşuna basınca mı devreye giriyor? o herneyse onunla bi alıp veremediğim yok :) yol tutuşunda eleştirdiğim bir yan yok. ama iki araç ta (1.3 olan 44.000'de - 1.6 olan 7000(yedi bin) km'de) 1-2-3-4-5-6 hangi viteste denersen dene öyle kafa kaldıran yok :) siz 1.6 turboyu kullanmış olamayasınız? Yalnız bizim 1.6 motor olan astra otomatik vites daha doğrusu otomatiğimsi hantallığı ondan kaynaklanıyor da olabilir. kafasına göre vites değiştiriyor easytronic.

cagris
01/05/2015, 10:04
Bu opel beygirleri kesin yanlış hesaplıyor. 1.2 85lik corsa 70 beygirlik çıkmışti ekspertiz testinde. Kesin bu opelde bi sıkıntı var. Bizdeki opel düşkünlerini anlamak ayrıca bi zor zaten.

Arrest
01/05/2015, 10:35
1.3 cdti kullanıoyurm 2 gündür opel corsa d 2011 model valla fena değil bana hoş geldi tam şehir içi arabası yakıtını ölçemedim ama

fct1071
02/05/2015, 20:05
Corsa D puntoya çok fazla benziyor. sürüş olarak ta punto gibi mi? dışardan kaba hatlarıyla çok farklı durmuyor

byadrenalin
02/05/2015, 20:31
Ben 1.6 Benzinli Manuel vites kullandım. Hemde araç 170 bin km de :)

Mert34
13/05/2015, 12:33
babam 2010 yılında sıfır 2011 astra h sedan 1.3cdti aldı 1yıl kadarda kullandı aracı 4kişilik bi aileyiz genelde de bagaj hep doludur ve oturduğumuz yer rampa doludur deve bağırtan derler buralara dediğiniz gibi birşey nedense biz hiç yaşamadık. bence de motor o kasaya az geliyordu ama kalkış olsun hızlanma olsun 1.3 için hatrı sayılacak seviyede iyidi sollamada devire vurmak gerekiyordu tabi ki 1.6golf gibi bi araç değildi. 1kez uzun yol yaptım araçla önce edirne oradan da çeşmeye gittim klima hep açıktı çekiş kaybı farketmedim. sizin kullandığınız araç normal değilmiş bence balata kokusu rampada kalma falan 1.0 poloya 4kişi binip dolaybağına çıkıyoruz biz 1.3 araba nasıl kalıyor rampada :)

fct1071
13/05/2015, 16:35
demek ki rampadan rampaya, astradan astraya fark var o zaman :)

ykaya1983
13/05/2015, 21:27
Burda bazı arkadaşlar canla başla opelin zaafını kapatmaya çalışsalarda görünen köy klavuz istemez.Ben fatih arkadaşın söylediklerine katılıyorum.Gerek kullanan birisi olarak gerekse teknik ve fizik kuralları yönünden işe bakarsak suyun sıfırın altında donması ne kadar gerçekse 1.3 90 hp motorun 1300 kilo civarı bir araçta hantal olması da o kadar gerçektir.1150 kiloluk 90 beygir puntonun kalkışı bile bazı kesimler tarafından eleştirilirken nasıl 1300 kilo civarı bir aracın kalkışı hantal değil dersiniz anlamış değilim.Fiziken söylediğiniz şey mümkün değil zaten.

freeboyyy
12/06/2015, 19:53
1.6 golf gibi değildi.1.6 bravo gibi desen vw hayranlığın ortaya çıkmazdı:) astra h kasa dünyanın en iyi araç test eden programında ti ye alınan bir araç astra j ise ağır fakat yola feci yapışan bir kasa kullanıcıları 3 4 bin devirle kaldırıyor o aracı ve gidiyor araba 3 4 bin devirle 2 3 4 yaptımı oluyor. Zaten yakmıyor araba kalkarken biraz yuklenicen sollama yaparken vites küçültüceksin j kasa 95 bg zaten 0 100 ü boşverin 100 den sonrası 1.6 136 beygir kopmaya devam eder.

fct1071
13/06/2015, 17:43
abim hala kullanıyor astrayı, çok ilginç gayet te memnun görünüyor. bir kaç seferdir 75 beygirlik puntoyla kırmızı ışıkta kalkarken geçiyorum, "bu ağır araba normaldir" deyip gidiyo

erenemre
13/06/2015, 18:50
şu bir gerçek ki opel alman tofaş ıdır bence opel in fiat tan renault tan bir farkı yok hatta renault bence opel den bazı modeller bazında daha üstün mesela clio corsa dan çok daha şık ve iyi bir araç captur da mokka dan daha güzel bir araç dizel motor olarakta renault un dci leri çok başarılı şimdi kalkıp demeyin opel multijet kullanıyor diye opel 1,6 dizellerinin multijet le alakası yok ve oldukça sorunlu forumlarda şikayetleri okuyabilirsiniz.Ben 70-75 cıvarı bir araç alacak olsam vw ne , ford a veya temiz ikinci el volvo lara bakarım opel akılma bile gelmez ancak herkes farklı düşünebilir tabi.

ato
13/06/2015, 23:09
Valla opel o kadar da küçümsenecek bir araç MOKka ve captur demişsiniz ama mokka kalite anlamında capturun içinden geçer Renault'da ben kendimi güvende hissetmiyorum Açıkça kapılar çok hafif ve ince geliyor kaza testinden 5 Yıldız alabilir ama Şahsi düşüncem insana güven vermiyor ayrıca opel artık kendi dizel motorunu üretiyor 136 hp güç üretiyor motor opelin bana kalırsa en büyük sorunu ağarlık bundan dolayı performans Düşüyor ve çok yakıyor şu an İnsignia kullanıyorum 17.000 km deki arabayı 50.000 tlye aldım ve satsam daha iyisini almak için en az 40.000 daha koymam Lazım kendi seviyesindeki arabalardan daha ucuz ve Parasını sonuna kadar hak ediyor bence

freeboyyy
14/06/2015, 02:16
Yeni kasa astra geliyor o 250 kg hafifletilmiş artık plakalarına bakarız :) ama çok pahalı olacaktır tahminim bide otomatik 1.6 136 bg olacaktır mokka öyle geldi çunkü. Opelin kendi motoru denmiş ama sanmıyorum satıci arkadaş chip lenmiş bravo motoru olduğunu söyledi. Doğruda olabilir yanlış ta fakat gm ve fiat ortak çalışıyor. O yüzden mantıklı gibi sonuçta arge yapıp okadar para harcayıp opel apayrı bir motor yapmaz gibime geliyor. Ama aktarma organları vs. Farklı orası kesin ama motor teknolojisi farklı olmayabilir

erenemre
14/06/2015, 02:19
Valla opel o kadar da küçümsenecek bir araç MOKka ve captur demişsiniz ama mokka kalite anlamında capturun içinden geçer Renault'da ben kendimi güvende hissetmiyorum Açıkça kapılar çok hafif ve ince geliyor kaza testinden 5 Yıldız alabilir ama Şahsi düşüncem insana güven vermiyor ayrıca opel artık kendi dizel motorunu üretiyor 136 hp güç üretiyor motor opelin bana kalırsa en büyük sorunu ağarlık bundan dolayı performans Düşüyor ve çok yakıyor şu an İnsignia kullanıyorum 17.000 km deki arabayı 50.000 tlye aldım ve satsam daha iyisini almak için en az 40.000 daha koymam Lazım kendi seviyesindeki arabalardan daha ucuz ve Parasını sonuna kadar hak ediyor bence

mokka yı bizzat kullandım mokka tipik bir b-suv dur corsa dan kalite olarak hiçbir farkı yok captur danda kaliteli değil ayrıca donanım ve tasarım olarakta captur mokka dan çok daha şık duruyor ayrıca n-cap tan iyi sonuçlar alıyorsa kapıların ince olması sadece size öyle geliyordur ağır araç yapmak sağlam olduğu anlamına gelmiyor maalesef

fct1071
14/06/2015, 17:08
mokkayı da capturu da kullanmadım ama mokka çok şekilsiz duruyor. Captur ona göre daha tarz duruyor. 250 kilo hafifletilmiş astraya gelince, 250 kilo arabadan ne çıkarmışlar :D

cemdogu
14/06/2015, 22:57
Opeller biraz nazlı arabalar.Maximum hızlarına da çok geç ulaştıkları söylenir, tarafımdan da 1.7 DTI'dan tutun 2014 Corsa 1.3'e kadar tercrübe ettim.Opel serisi kronik sorun seviyor malesef, biraz sıkıntılı bi araç.

ato
14/06/2015, 23:18
mokka yı bizzat kullandım mokka tipik bir b-suv dur corsa dan kalite olarak hiçbir farkı yok captur danda kaliteli değil ayrıca donanım ve tasarım olarakta captur mokka dan çok daha şık duruyor ayrıca n-cap tan iyi sonuçlar alıyorsa kapıların ince olması sadece size öyle geliyordur ağır araç yapmak sağlam olduğu anlamına gelmiyor maalesef

Ağar olmak Güvenli demek değil ama hafif bir Arabanın aldığı 5 Yıldız'la ağar bir Arabanın aldığı 5 Yıldız'da bir değil ona kalırsa capturün içiyle de Clionun içi aynı kalite olarak benzer bana kalırsa Renault'un en iyi yanı yürütme masrafı çok az bakımı yakıtı vs ama mesele güven hissi ve yol tutuşsa opel bence çok başarılı

ato
14/06/2015, 23:19
Yeni kasa astra geliyor o 250 kg hafifletilmiş artık plakalarına bakarız :) ama çok pahalı olacaktır tahminim bide otomatik 1.6 136 bg olacaktır mokka öyle geldi çunkü. Opelin kendi motoru denmiş ama sanmıyorum satıci arkadaş chip lenmiş bravo motoru olduğunu söyledi. Doğruda olabilir yanlış ta fakat gm ve fiat ortak çalışıyor. O yüzden mantıklı gibi sonuçta arge yapıp okadar para harcayıp opel apayrı bir motor yapmaz gibime geliyor. Ama aktarma organları vs. Farklı orası kesin ama motor teknolojisi farklı olmayabilir

Opel forumunda gm nin geliştirdiği motor dediler 110 hp ve 136 hp olarak 2 tip açıkcası benim Hoşuma gitti 2016 Astra fiyatına göre düşünülebilir bir araç

ZeMHeRi
05/07/2015, 22:35
O paraya 2010 - 2011 eski kasa focus titanyum alır keyfime bakarım..1.6 dizel 109 beygir araba akıyor yolda..Fiyat olarak aynı..

tayfux
06/07/2015, 17:23
İstanbul - Kocaeli - Bursa -Balıkesir -İzmir- Aydın-Nazilli -Didim - Nazilli - Didim yollarında 800 küsur km yol yaptım km de 15 kuruş yaktı:)) Hızım otobanda 120 cc normal yolda 98 sabit hız yine cc ile.. forumumuzda 2004 teknolojisi olan Astra h kasaya karşı inanılmaz acımasız eleştiriler yapıldı fakat artıları eksileri donanımı bize verdikleri yada saç baş yolduran özellikleri bu aracın hangi amaçla üretildiği 2.eldeki durumu sağlamlığı yol tutuşu ve alırken neler beklendiği gibi benim için çok çok önemli olan kriterleri bir araya getirdiğimde terazide artıları çok fazla olan bir araç. Alan yada almayı düşünen arkadaşlarıma hayırlı olsun beğenmeyen arkadaşlarımın yani forumda ki maalesef fanatiklik noktasına gelen Astra h cdti yada Opel karşıtlığı olmadan gerçekten kullanan arkadaşlarımızın objektif yorumları ve görüşleri de çok değerli ve alırken mutlaka hesaba katılması gereken görüşlerdir.

makko58
06/07/2015, 20:49
İstanbul - Kocaeli - Bursa -Balıkesir -İzmir- Aydın-Nazilli -Didim - Nazilli - Didim yollarında 800 küsur km yol yaptım km de 15 kuruş yaktı:)) Hızım otobanda 120 cc normal yolda 98 sabit hız yine cc ile.. forumumuzda 2004 teknolojisi olan Astra h kasaya karşı inanılmaz acımasız eleştiriler yapıldı fakat artıları eksileri donanımı bize verdikleri yada saç baş yolduran özellikleri bu aracın hangi amaçla üretildiği 2.eldeki durumu sağlamlığı yol tutuşu ve alırken neler beklendiği gibi benim için çok çok önemli olan kriterleri bir araya getirdiğimde terazide artıları çok fazla olan bir araç. Alan yada almayı düşünen arkadaşlarıma hayırlı olsun beğenmeyen arkadaşlarımın yani forumda ki maalesef fanatiklik noktasına gelen Astra h cdti yada Opel karşıtlığı olmadan gerçekten kullanan arkadaşlarımızın objektif yorumları ve görüşleri de çok değerli ve alırken mutlaka hesaba katılması gereken görüşlerdir.
3 ay önce arkadaşım sattı astra h sini 1.3 dizeldi 40bin km de idi 41.750 ye sattı durumum olsaydı puntomu satıp onu alırdım fiyat performans olarak bence güzel bir araç . eksileri var ama tek sebebi motor özelliği bence birazda iç tasarım yoksa yol tutuşu ekonomisi çok güzel. hatta malzeme kalitesi noktasında astra j kasadan bile iyi diyebilirim gerçek alman