PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Triger Seti Hakkında Yardım

hknbrn
25/04/2015, 00:23
Arkadaşlar 2010 model Grande Punto 1.4 Starjet 95 hp LPG'li aracım 84000 kmyi tamamladı.
Araç 5 buçuk yaşını devirdi triger setinin değişim vakti gelmiş midir?
Ortalama fiyat ne gider?
Parça/işçilik/garanti/fiyat değerlendirildiğinde servis tercih sebebi olmalı mıdır?
Tavsiyelerinizi alabilirsem çok memnun olurum.
Şimdiden teşekkürler.

mehmet41
26/04/2015, 01:13
Selam Hocam,

Bende de 2010 Punto Evo 1.4 MultiAir var. 48000 km de. Yaşı geldiği için Triger seti fiyat araştırması yapıyorum, Yetkili servisden fiyat aldım 850 TL dediler.
Fiyatı duyunca nelerin değişeceğine pek odaklanamadım.Niye bukadar yüksek dedim, su pompası da değişiyormuş.

makko58
26/04/2015, 01:45
benim değişmedi su pompası 792 lira verdim toplamda

EMRE ALTINOK
26/04/2015, 09:12
benzinli 1.4 puntolar için internetten baktım. 1 tane kayış 2 tanede metal tekerlek gibi parça var.triger seti denilen şey bu mu. 100 lira civarı bi fiyat varı. ama takılması zor olduğu için yüksek işçilik alırlar dışarda takanlar diye tahmin ediyorum.. hangi markayı tavsiye eder yada önermezsiniz? hangi sitede daha uygundur? kaç parçadan oluşur, alırken ve taktırırken nelere dikkat etmeliyiz.?

edll
26/04/2015, 10:07
1 yıl öncesine kadar tempra ya bimdim 8 yıl boyunca.
serviste triger değişimine 250 demişlerdi. trigerinin parçacıda fiyatı 60 tl idi. sibop ayarına bir ustaya gittiğimde trigerinide açmışken değiştirelim dedi. 90 tl ye onuda o arada halletti. servisten bu konuda uzak durulmalı bence.

feyzullah
26/04/2015, 11:07
Arkadaşlar 2010 model Grande Punto 1.4 Starjet 95 hp LPG'li aracım 84000 kmyi tamamladı.
Araç 5 buçuk yaşını devirdi triger setinin değişim vakti gelmiş midir?
Ortalama fiyat ne gider?
Parça/işçilik/garanti/fiyat değerlendirildiğinde servis tercih sebebi olmalı mıdır?
Tavsiyelerinizi alabilirsem çok memnun olurum.
Şimdiden teşekkürler.

Triger setiniz ve değişmediyse diğer kayışlar ekonomik ömrünü doldurmuşlar. Bu riskli durumu sürdürülemez hale gelene kadar beklememenizi öneririm. Şase numarasından aracınıza uygun parça kodlarını tespit edip internetten yada parçacılardan temin edin. Sanayide iyi bir usta değişimi sizde aracınızın başındayken yapsın. Servislere kucak dolusu para vermek pek aklıma yatmıyor benim.

hknbrn
26/04/2015, 22:37
Yardımlarınız için teşekkür ederim.
Km bakımı zaten gelmek üzere hepsini bir arada yapacağız.

RecepK
27/04/2015, 02:59
Triger kayışı
Triger gergi ayar rulmani
Avare rulman
Bu ucu bir set
Devir daim su pompası bu grupta çalışan ama ayrı satılan bir parça
Şarj kayısı
Şarj kayışı gergi rulmani
3 lt G12 antfiriz
O grupta olanlar bunlar... benim size tavsiyem guvenebileceginiz bir ustaya gidin bu gurubu sokturun parçaları rulmancidan veya parcacidan temin edin max 200 lira parça tutar 100-180 lira arası işçilik verirsiniz işiniz çözülür

ilyanos
28/04/2015, 22:12
bende çok kararsızım aracım 2009 model 45 binde. değiştiren bir arkadaşım vardı inan taktığımız kayışla çıkan kayış aynı diyordu. 300-400 vermemek 2000-3000 masrafada neden de olabilir ama.

makko58
28/04/2015, 22:46
aynen benimde triger değişti 2010 model aracımın 60 binde çıkan kayış inanın sapasağlam . lakin herkesin kullanımı ayrıdır kullanım yeri ayrıdır sonuçta insan yapımı plastik malzeme ne olacağı belli olmaz gözlede kontrol yok malum. ama v kayış mesela askimişti yüzünde çatlaklar olmuştu zaten değiştirince kayışı belli bir süre aracı kullanıp stop edince motoru koklayın kauçuk kokuyor muhtemelen parçanın alışmasından ötürü

feyzullah
29/04/2015, 10:30
bende çok kararsızım aracım 2009 model 45 binde. değiştiren bir arkadaşım vardı inan taktığımız kayışla çıkan kayış aynı diyordu. 300-400 vermemek 2000-3000 masrafada neden de olabilir ama.

Direksiyona geçtiğinizde kafanızda hiçbir soru işareti olmadan rahatça kullanmak istiyorsanız ilk fırsatta değiştirin. Gaza basarken tereddüte düşmemeli insan. Birgün nasıl olsa değiştireceksiniz.

makko58
29/04/2015, 13:53
Direksiyona geçtiğinizde kafanızda hiçbir soru işareti olmadan rahatça kullanmak istiyorsanız ilk fırsatta değiştirin. Gaza basarken tereddüte düşmemeli insan. Birgün nasıl olsa değiştireceksiniz.

katılıyorum ya rampa çıkarken koparsa ya yüksek hızda giderken yatak sararsa gibi kafamdaki deli soruları gidip değiştererek çözdüm sanayide değiştirmedim güvenemediğim için :D sonradan bilidim böyle olacağını dememek için :D serviste yaptırdım birşeyy olursa onlara geçiririm gibisinden

farukileri
29/04/2015, 14:01
Triger kayışları kauçuktan yapıldığı için, belirli bir süreden sonra esnekliğini yitirecektir. Kayış esnekliğini yitirip taşlaşacağından motorun titreşiminden ve hareketlerinden dolayı normalden daha hızlı aşınacak ve kopma noktasına gelecektir. Kayış koptuktan sonra motor senkronizasyonunu kaybedecek ve bu da motor bloğuna zarar verecektir. Motor bloğunda meydana gelen zararın tamiri çok çok zor olacağından motor değişimine kadar bu iş gidebilir. Bu yüzden zamanında değişim yapılması servisler tarafından şiddetle tavsiye edilir. Güvenlik açısından da kişisel tavsiyemdir :)

daldaozgur
29/04/2015, 15:00
Mrb öncrlikle en yakın zamanda değiştirin sanayi veya servis farketmez iyi bi usta bulursanız değiştirir sorunsuz ortalama 150 lira triger işçiliğidir servisin fiyatının yüksek olması işçilik ve sizin parcıcıdan alacağınız triger kayısı ve bilyası deil servis triger kayıs bilya gergi bilyası direksiyon kayısı sarj kayısı ve devirdaim ile birlikte değişir nette triger komple set diye aratırsanız muhtemelen çıkar bu sette orjinal ortalama 350 yansanayi 250 liraya filan çıkıyor sanırım bilginize

hallederiz
12/05/2015, 10:39
Beni 143.000 de garanti olsun diye değiştirdim . Eski sahibi ne yaptı bilmiyordum. 150 tl idi yaptırdık .çok şükür.

ayhank
12/05/2015, 12:04
Mrb lar bence ilk işiniz degistirmek olsun zaten zamanı gelmiş tabi bu kullanım hava şartları kayışı etkilemektedir ben değiştirdim çok fazla tutan birsey değil 100 tl parça 150 tl işçilik hepsi bu kadar servisten uzak durun