PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gp far soket sorunu

edll
24/04/2015, 12:16
selam arkadaşlar.
aldığım yeni farların soketleri uyuşmadı. telefonla bilgi, fikir alabileceğim yardımcı olabilecek bi arkadaşım varmı. özelden numarasınıda verebilir. bende numaramı verebilirim. şimdiden teşekkürler.

byadrenalin
24/04/2015, 15:37
Git bir elektrikçiye taktır farları. Ona göre soket ayarlar o.

edll
25/04/2015, 08:14
Git bir elektrikçiye taktır farları. Ona göre soket ayarlar o.

soket olmaz, komple tesisatın değişmesi lazım dedi. onun için fikir almak istedim zaten.

volkan1065
25/04/2015, 09:11
Ne alakaymış ya komple tesisat değişecek. Eski farın ampul tipi ile yenisinin tipi aynı değilmi neyin teisatını komple değiştircekmiş.

edll
25/04/2015, 09:40
Ne alakaymış ya komple tesisat değişecek. Eski farın ampul tipi ile yenisinin tipi aynı değilmi neyin teisatını komple değiştircekmiş.

biri sarı biri eflatun soketler. tırnaklar uyuşmuyor.
siteden bir kardeşten aldım farları. gönderdiği uymadığı gibi parçacıdan almak itediğimdede gelen farlarla aynı tırnaklara sahip. sadece soket değişse sorun yok bence ama elektrikçi komple tesisat diince turstım işin aslı.

arenas
25/04/2015, 12:44
Hocam aynısı başıma geldi,araba mor sokete uygun,aldığım karartılmış farlar sarı sokete göreydi.çıkmacılardan iki tane sarı soket aldım,elektrikçi arkadaş mor soketi kesmeden,kablolardan paralel çekerek , sarı sokete bağlantı yaptı.böylece hem eski farları hem yani farları kesme biçme olmadan takabilirim.yani 2 far soketim oldu her bir farda..
1,5 yıldır sorunsuz kullanıyorum.

edll
25/04/2015, 13:56
bugün çıkmacıları dolaşıp bakayım ozaman. inşallah buralarda vardır. teşekkür ederim kardeş ilgin için.