PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fiat 500 L Aracımın Cam Tavanı Çatladı!

Haberci
21/04/2015, 02:35
https://forum.grandepuntotr.com/images/sikayetvar_amblem_v1.png Sıfır Fiat 500L aldım cam tavanına mercimek büyüklüğünde bir taş çarptı (fotoğrafları mevcut dileyene yollarım) cam tavan komple çatladı. Çocuklarımı araca bindirirken tedirgin oluyorum acaba kafamıza cam tavandan bir şeyler düşer mi diye. Ayrıca Fiat'ın yaklaşımı taş çarpmış ne yapalım oldu bir küçük taşla bu hale gelir mi sorusuna maalesef cevap bile veren çıkmadı. Müşteri memnuniyeti umurlarında değil ben arabamı satarım paramı kazanırım. Araç alırken önce can güvenliği ve müşteri memnuniyeti yok. (Murat Yılmaz C.)

Kaynak: sikayetvar.com | Şikayetin devamı... (https://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/3190525/fiat-500-l-aracimin-cam-tavani-catladi/)

1923qw
21/04/2015, 02:56
alan azaldıkça kuvvet artar, taş büyük küçük fark etmez önemli olan basıncın uygulandığı alandır. geçmiş olsun araç sahibine

GPEMREE
21/04/2015, 07:30
Cam tavan catlamasini da duyduk sonunda. Ve yine fiat tan duyduk…

droid7399
21/04/2015, 07:35
On cam nasil catlarsa tavan cami da catlar bu kadar buyutmeye gerek yok tabiki garanti disi bir islem

volkan1065
21/04/2015, 08:19
Aslında cam tavanın diğer camlara göre birazda plastik malzeme içerip bu gibi durumlara meydan vermemesi gerekir diye düşünüyorum.

CAM tavan olacağı için fiyatının bey bir tuzlu olacağı kesin. Ayrıca montajından sorun cıkmasıda muhtemel Su alma kızak arızası vesayre.

Ufacık taqş yada herhangi bir metal madde havada yada boşlukta ivme kazandımı çarptığı yerde çok hasar bırakır.

fotobelit
21/04/2015, 09:53
İyide bu araç sahibinin suçu değilki..Garanti kapsamında değişmesi gerekir..

1923qw
21/04/2015, 10:45
araç sahibinin suçu değil tamam ama fiatında suçu değil, ön camınıza taş gelse çatlasa garanti kapsamında değiştiriyorlar mı ön camınızı, ha ön cam ha cam tavan ne fark eder cam işte sonuçta, tamamen talihsiz bir olay kimse suçlu değil ama bu olayda fatura maalesef araç sahibine ait.

parola1818
21/04/2015, 11:12
Tamam fiat ın servisi ilgisi alakası tırt olabilir ama bu olay servisi bağlamaz. Kullanıcı hatasıda değil. Şans diyelim bence. Ayrıca çarpan taşın mercimek büyüklüğünde olduğuda muallak.

CanGo48
21/04/2015, 11:41
geçmiş olsun yapacak bir şey yok....içeriden koli bandıyla şeritler at çatlağın olduğu yere. Allah korusun kırılırsa en azından dağılmasını önler birazda olsa.

fawori
21/04/2015, 11:45
Garantiden olmaz ama kasko yok mu bu aracta? Bu kadar para verip kaskolatmamak sonuc ortada kasko varsa kullan kardesim.

byadrenalin
21/04/2015, 14:54
Gayet normal. Kırılmaz cam diye bir şey yok herhalde.

EVOCU
21/04/2015, 17:08
Şahsi Fikrim Talihsiz Bir Kaza.. Siradan Bir Trafik Kazası Gibi.. Burda Kurtarıcı Kasko Sorumlu Araç Sahibi.. Birde Cam Tavan Kırılmasını Fiatta Gördük Diyen Arkadaşlar Başka Forum Geziyolarmi Ben Gercekten Merak Ettim.. A,dan Z'ye Her Araçta Kronik Problemler Oluyor Ve Cam ve Cam Tavan Çatlaması Her Model Markada Olası Bir İhtimal Yaşanmış Örnekleride Birçok Markada Mevcuttur..

timbaz
21/04/2015, 19:30
Bu durumda cam tavan on cam gibi lamine mi oluyor? Bilmedigimden soruyorum... temperli olsa dokulurdu sanirim..

celenlee
21/04/2015, 21:54
camı çatlatan taşın ebatını nerden bilmiş ki arkadaş??
küçücük taşmış!
Ön camıma taş çarptı, küçücük bir iz bıraktı ,BIRAKIN TAŞI GÖRMEYİ, anca olay gerçekleştikten sonra kenara çekip izizini anca buldum.

Taş küçük olacak ki az bir iz bıraktı.

Daha büyük ve hızlı olsaydı komple ön cam sizlere ömür dicektik.
Yine de taşı görmicektik :p

Hele ki tavana gelse :)
Küçük büyük kim göreeee....

usermm1
23/04/2015, 13:05
nerden belli mercimek kadar olduğu belki fındık kadar. ne kadar memnuniyetsiz bir toplum olduk ya. kaskon varsa yaptırırsın bu kadar basit.

onur006
23/04/2015, 13:35
abi bunu aracın kaskosu karşılamıyomu yaaa

onur006
23/04/2015, 13:38
ayrıca bu cam bir taşla bu hale geliyorsa allah korusun takla atılsa ne olucak

acy
24/04/2015, 09:19
çok geçmiş olsun diğer forumlarda da çok rastlanan bi durum seat leon larda da peugeotlarda da gördüm kaskodan karşılanır ya da endişe duymamanız için cam film kaplatsanız 2005 senesinde ev arkadaşımın aracına hırsız girmişti 3.tip corsa aracına arka camı demir bi çubukla kanırtmış ve camlar filmli olduğu için camı çıkartıp kapının önüne koymuştu cam tuzla buz olduğu halde film camı bir arada tutuyordu bunu bi araştırın isterseniz...

tab
24/04/2015, 11:05
Kaskonuz var ise aracınızı tavan camı çatladıktan sonra en yakın 155 arayıp tutanak tutturmak gerekirdi. Yetkili polisler merkez uğrayınız tutanağı tutarız diyorlarsa sorun olmaz. Camın çatlamaya yerinden en fazla trafiği tehlikeye atmamak için 100 mt. uzaklaşabilirsiniz. 2010 yılında Karaman-Mut arasında bulunan Sertavul bölgesinde yol çalışmasından yolda taş kalmıştı. İniş olunca bir taraf dağ bir tarafta uçurum olunca kurtarır diye geçtim yağ lambası yandı. Karteri delmiştim ve deliği tıkar yola devam ederiz düşündüm. En yakın yakıt istasyona kadar otomobili çalıştırmadan inmiştim. Önce usta çağırdım. Yağ pompası hunisi ve karter dedi ben bir şey yapamam dedi. Kaskoyu aradım Silifke den çekici geldi ve çekici dedi ki polislere tutanak tuttur dedi. Polislerle kaza yerine gittik akan yağları ve taşı gösterdim fakat kaza mahallini terk ettiğim için tutanak tutmadılar.(Kaza ile yakıt istasyonu arasında km kontrolü yapıldı 8 km çıktı.) Jandarmaya yönlendirdiler onlarda tutmadılar. Sonunda Ankaralı bir polisin yardımıyla bölge trafikte tutanak tuttular ve alkol kontrolü çıktısı alarak Mersin de yetkili serviste yapıldı. Kaskonuz var ise onun için köylerde jandarmaya ana yollarda trafik polislerine tutanak ve alkol test çıktısını alın. Kasko sadece kaporta masrafları karşılamıyor mekanik geçerlidir.

sadece_erhan
24/04/2015, 11:34
sıkışık trafikte benim tavana seyrantepe de üst geçitten yumruk kadar taş düştü, Allah nazardan korusun sadece iz oldu camda

henky
24/04/2015, 20:31
Çok çok geçmiş olsun resim görmeden bu yorumu yapmak ne kadar doğru olur bilmiyorum ama yinede fikrimi belirtmek isterim eğer çatlak film uygulamasında engel teşkil etmeyecek ise içten ve dıştan film çektrimenizi tavsiye ederim.Allah korusun olası bir kırılma veya yağmurlu havada içeridekileri kuruyacaktır