PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dijital Klima Arızası

fearlessamet
20/04/2015, 20:27
Merhaba Arkadaşlar.
2007 model grande punto 1.4 fire dynamic sahibiyim.
Aracımda dijital klima var.klima bazen çalışıp bazen çalışmıyor. klima açık vaziyette aracımı stop edip çalıştırdığımda klima devreye giriyor.ama klima kapalı vaziyette aracımı çalıştırdığımda devreye girmiyor.servise henüz gitmedim elektronikçi dijital klima panelinde arıza olduğunu söyledi kendisi yapamadı.Daha önce böyle bişey başına gelen veya fikri olan varmı.şimdiden teşekkürler

aeozenc
20/04/2015, 21:18
https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/34129-digital-klima-arizasi.html

cgzhan
20/04/2015, 21:48
Klima kapalıysa ve aracı çalıştırdıgınızda devreye girmiyorsa normal değil mi? Sonuçta kilima da bir açma kapama tuşu var.Aslında devreye girerse bence problem olur.Sonuç itibariyle klimayı kapatmışım.

parola1818
20/04/2015, 21:52
Yolcu tarafında torpidonun altındaki klima soketlerini kontrol edin. Muhtemelen ordandır. Benimde başıma gelmişti. Soketleri kontrol ettim yanık oldugunu gördüm. 5-10 liraya yaparlar eğer ordansa. Hatta klima durduğunda filan elinle ordaki kabloları oynat bi kontrol et. Eğer oynattığında kesik kesikte olsa çalışırsa sorun kesin dediğim olaydır.

fearlessamet
20/04/2015, 22:01
cengizhan bey araç çalışır vaziyette klima tuşuna bastığınızda doğal olarak klimanın çalışması lazım.fakat o şekilde aracı stop ettirip çalıştırmadığım sürece çalışmıyor.buda doğal bir durum değil sanırsam

fearlessamet
20/04/2015, 22:02
teşekkür ederim murat bey tavsiyeniz için deneyeceğim