PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hız göstergesi sorunu yardım

szchake
19/04/2015, 22:19
arkadaşlar araç 100 e çıkınca hız göstergesi 0 a düşüyor ve abs el freni direksiyon ışığı motor arıza ışığı yanıyor ama stop edip açınca düzeliyor baskı balata diskler falan yeni değişdi nedendir yok mu bi bilen

ozkancavus5916
20/04/2015, 08:26
aynı sekilde bir arkadasımın puntosu vardı 250 binde kalın yag koymustu . yagı degiştirdi düzeldi .

szchake
20/04/2015, 18:34
abs beyin arızası diyolar hocam maliyet nedir bu arızada

akk0212
20/04/2015, 22:51
eğerabs beyni arızalı ise tamir eden yer çoktur 300-500 civarı gidebilir

szchake
21/04/2015, 06:54
Peki cok sık mi ariza yapar bu hocaaam

CanGo48
21/04/2015, 09:54
beyinden anlayan birisini bulacaksın kardeşim 6 ay önce benim araçta yığılma oluyordu dedim turbo bitik ama adam sağolsun 3-4 saat boyunca sağ önde oturdu elinde bilgisayar, araca bağlı gezdik anlık olarak verilere bakarak gerekli ayarlamaları yaptı ve şuan 4. viteste bile yüklendiğimde lastikleri ötürebiliyorum ;)

akk0212
21/04/2015, 11:47
[QUOTE=szchake;961635]Peki cok sık mi ariza yapar bu hocaaam[/QUOTE
mesela; bazı araçlarda kronik sorundur, çoğunda aynı arızayı yapar, ama normal araçlarda kolay kolay bozulan parçalar değildir, ya kaza olur ya elektrik sisteminde kısa devre olur yada başka bir sıkıntıdan dolayı etkilenebilir, bence servise gösterin onlar arızanın abs beyninden olup olmadığını anlar, benimde buna benzer sorun vardı dışarıda gösterdim abs beyni dediler fiyatı 2800 tl di, servise gösterdim abs beyni sağlam dediler, bu beyinler arasındaki iletişimi sağlayan başka bi ünite var BODY COMPUTER araç gövde bilgisayarı adı, onda sorun olabilir, tam emin olmadan elletmeyin dışarıda çünkü sağlam parçayı tamir etmeye çalışırken daha beter bozabilirler, inşallah büyük bi sorun yoktur, belki gevşek bi bağlantı veya sigorta vardır, önce soketleri temizletin, sigorta kutusunda ve abs beyninde, senin adres antep görünüyor, abs den anlayan bi yer vardı sanayide, servis beni oraya yönlendirmişti, istiyorsan bi oraya görüş. metsan elektronik

szchake
21/04/2015, 21:33
Metsan elektronik de beyin arizasi dedi servise goturmeme sence hala gerek varmi birde bu beyin tamir ettirmek mi iyi cikma taktirmak mi

akk0212
21/04/2015, 21:52
sağlam çıkma yani tamir görmemiş bulursan daha iyi olur, bence dediğim yere bi sor tamir randıman verecek vede fazla tutmayacaksa tamir et (içini açmadan fiyat belli olmaz) bence servise gerek yok çünkü servislerde buraya yolluyor, (adıyaman ve urfa yı biliyorum)

szchake
25/04/2015, 22:34
arkadaşlar çıldırıcam ya araç 80 ' i geçince direksiyon ışığı hız ibresi el freni ışığı abs ışığı yanıyor sensörlerde parazitlenme diyor teker göstermiyor kesin abs beyin midir sizce ?

akk0212
26/04/2015, 10:31
araç hız bilgisini abs sensöründen alır yanlış hatırlamıyorsam sol tekerdeki sensör olması gerekiyor, buralardaki tesisatı ve sigorta kutusunu iyice kontrol ettir sonra beyni tamir ettirirsin, başka çare yok gibi görünüyor

akk0212
26/04/2015, 13:08
necip bey moralinizi bozmayın en azından sizin sorununuz belli servis arızayı bulmuş, benim araçta böyle bi arıza vardı abs esp arıza ışıkları yanıyordu hız devir ve hararet ibresi çalışmıyordu üstelik kafasına göre yapıyordu o araca çok para harcadım 2 servise gittim arızayı bulamadılar

szchake
30/04/2015, 23:30
sol tekerleğin bilyasını 70 tl ye değişdirdim ve düzeldi arıza abs beyni değilmiş birinin başına gelirse bilgisi olsun.

cpeloo
01/05/2015, 02:05
sol tekerleğin bilyasını 70 tl ye değişdirdim ve düzeldi arıza abs beyni değilmiş birinin başına gelirse bilgisi olsun.

Allah Allah!!!! O nasıl ismiş ya. ??? Bilya ile alakası neymiş???

halils2
01/05/2015, 03:05
Allah Allah!!!! O nasıl ismiş ya. ??? Bilya ile alakası neymiş???

Abs li araçlar hız bilgisini tekerlekteki bilyadan başlayarak sensörden alarak beyine iletir. Bilyada, sensörde, beyinde sorun varsa hız bilgisini okuyup iletemez. Bu da arkadaşta olduğu gibi sorunlara yol açar.

szchake
01/05/2015, 10:29
Abs li araçlar hız bilgisini tekerlekteki bilyadan başlayarak sensörden alarak beyine iletir. Bilyada, sensörde, beyinde sorun varsa hız bilgisini okuyup iletemez. Bu da arkadaşta olduğu gibi sorunlara yol açar.

Usta dogru diyo isde bu sol bilya diger tekerlere nazaran hiz bilgisini eksik aliyormus buda hiz arttikca o fark da acildigindan 100 den sonra okuyamayip ariza isigina ndden oluyomus

akk0212
01/05/2015, 12:41
araç hız bilgisini abs sensöründen alır yanlış hatırlamıyorsam sol tekerdeki sensör olması gerekiyor, buralardaki tesisatı ve sigorta kutusunu iyice kontrol ettir sonra beyni tamir ettirirsin, başka çare yok gibi görünüyor
:)

szchake
01/05/2015, 12:53
:)

cidden buyuk tesekkur ederim sana sayende kurtuldum masrafdan

szchake
01/05/2015, 12:56
necip bey moralinizi bozmayın en azından sizin sorununuz belli servis arızayı bulmuş, benim araçta böyle bi arıza vardı abs esp arıza ışıkları yanıyordu hız devir ve hararet ibresi çalışmıyordu üstelik kafasına göre yapıyordu o araca çok para harcadım 2 servise gittim arızayı bulamadılar
Valla cok destek oldun artik ne zaman basim arisa seni rahatsiz ederim :p sagolasin hayirli cumalar

akk0212
01/05/2015, 18:20
arızayı çözmenize senindim, bildiğim bişey olursa tabiki yardımcı olurum...herkese kazasız günler dilerim