PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor Yıkama Sonrası Geri Vites Sorunu

CesSpOoL
19/04/2015, 15:10
Arkadaşlar geçen hafta 1,3 90hp dualogic vitesli bi linea aldım.

Aracı dün detaylı temizlik için yıkamacıya bıraktım, motoru da yıkamışlar.

Aracımı çalıştırıp yıkamacıda çıkacakken geri vitese aldım, gaza bastığımda stop etti, her hangi bir hata yazmadı ekranda, sonra bir daha denedim, yine yaptı. Gaza yüklenmeden yavaşça çıktığımda sorun olmadı. adamlara bunun daha önce olmadığını söyleyip oradan ayrıldım.
belki su girmemesi gereken bi yere su girmiştir diye kurutmak için dolaştım biraz. ileri viteslerde hiç bir sorun yok sadece geri viteste yapıyor. motoru ısıttıktan sonra denediğim, stop etmedi bir kaç defa ileri geri yaptım soru yok. bu defa boş bi alana gidip geri viteste yüklenerek kaldırmak istedim gaza yine tekleyip stop ediyordu. ama normal kalkışta artık sorun yoktu.

yarın yine deneyeceğim. sorun neden olabilir ? fikri olan ya da daha evvel başına gelen var mı ?

CesSpOoL
19/04/2015, 20:36
özellikle gidip sordum motora basınçlı su tuttunuz mu diye. tutmadık dediler. map sensörü tarafı kuru beyin kısmına dokunmamışlar zaten.

neden yapar geri viteste ani gaza basınça tekleme ve stop, ileri giderken sorun yok. geri giderken kademeli artarsa yine sorun yok. sadece aniden gaza basarsam oluyor. yok mu fikri olan ?

Kadir00906
20/04/2015, 09:47
Yardımcı olmak isterim ancak, böyle bir olay daha önce başıma gelmedi, demekki diğer arkadaşlarında başına gelmemiş ki herhangi bir paylaşımda bulunmamışlar.Geçmiş olsun.

CesSpOoL
20/04/2015, 12:30
Bu gün aracı medosa götürdüm. önce direk fren müşürünü değiştirmelerini istedim :) Arıza tespit 160 TL : ) sonra ustayla tecrübeye çıktık sorun devam ediyordu. baskı balata değişirse sorun düzelir dedi. umarım fazlası çıkmaz :)

Kadir00906
20/04/2015, 15:13
Bu denilenleri değiştirdikten sonra yine devam ederse, yaptığı işlemlerin ücretini geri iade edeceklermi bir sorun bakalım,

boby
20/04/2015, 22:26
Sorun halledildimi hocam..gecmis olsun..bu motor yikamayi hic anlamadim zaten

teacherofenglish
21/04/2015, 11:13
Ben de fiat servise 40bin bakıma gitmiştim.Motorunuz çok pis motor koruma yapalım dediler.Tamam dedik.Ben sanıyorum ki bi kimysal sıkılacak kendisinin akması beklenecek pisliğin sonra sünger bez vs.temizlenecek.Halbuki bi bakayım dedim napıyorlar diye araca almış basınçlı suyu eline basıyor motora.sonra dediki bu su ilaçlı falan. Pompa vardı yanında.İçinde pembe renkli bi sıvı vardı.Önce onu tuttum dedi.Yani ben bi daha girmek istemiyorum bu işlere.Bereket bi arıza yaşamadım.

punto57
21/04/2015, 14:19
abi motora gusül abdesti aldırımaya ne gerek var,
sil yeter,

benim kayinço 106'ı mı yıkatmıştı benden habersiz, 300 milyon arıza çıkardı bilahare,
bundan 5 yıl önce