PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2012 Punto Ön-Arka Park SENSÖRÜ taktıranlar YARDIM

otantik
18/04/2015, 22:01
Arkadaşlar aracım 2012 Punto
Ön ve arka park sensörü taktırmak istiyorum taktıran var mı acaba?
Bunlarda ön park sensörü takılmıyormuş kontrol ünitesi mi ne takılıcakmış sonra öne park sensörü takılıyormuş yoksa elektrik sistemini bozuyormuş gibi bişey söylediler böyle bişey var mı arkadaşlar?.Yetkili servis sadece arka takabiliyormuş.
Taktıranlar varsa söylermisiniz ve kaliteli tavsiye edeceğiniz,yagmurda,kapalı havada bozulmıcak hangi marka park sensörünü tavsiye edersiniz?

otantik
18/04/2015, 22:48
arkadaşlar konuya bir el atsanız

volkan1065
18/04/2015, 22:59
Arkadaşım sadece arkaya taktır. Ön tamponda cok hoş durmuyor.

Montajı çok basit aslında sadece orjinal fabrika bir cıkışlı evodaki sensör noktalarını ölçüp delme işlemini yapıp takın gerisi basit zaten.

otantik
18/04/2015, 23:07
Arkadaşım sadece arkaya taktır. Ön tamponda cok hoş durmuyor.

Montajı çok basit aslında sadece orjinal fabrika bir cıkışlı evodaki sensör noktalarını ölçüp delme işlemini yapıp takın gerisi basit zaten.

siz ön taktırdınız mı?puntolarda ön taraf görünmüyor o yüzden taktırmak istiyorum

volkan1065
19/04/2015, 01:08
Ön gözükmüyor derken :)

Taktıran gördüm diğer marka araçlardada gördüm önde cok sırıtıyor.

Daha önceki aracınızdan kalan bazı alışkanlıklar nedeni ile ön tarafa park sensörü ısteyebilrisiniz. Ancak bir kaç ay aracınızı kullanın sonra o görmediğiniz ön tarafla milimetrik park etmeler milimetrik çıkışlar yaparsınız.

Bu aracın farın ust kısmını görme olayı şahin doğan larda kaldı. Onlardan inenlerin en büyük şikayeti aracın önunu göremiyorum olur. :D

Halbuki ondada göremiyor sadece farlardan göz misali ölçüm yapıyor.

Dediğim gibi biraz alışın aramıyacaksınız bile.

teacherofenglish
19/04/2015, 15:20
Ben sadece arkaya taktırdım.İnternetten aldım 30tl.Birde ekranı var.Onu da iç ayananın üstüne yapıştırdım.Sesinide kısıyorum sadece gözümle kalan m.-cm. takip ediyorum.Bip bip kafa ütülüyor yoksa.