PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : FİAT Dualogic araçların robotları yağ kaçırıyor!

goncag
14/04/2015, 12:06
2011 model yetkili servis bakımlı Fiat #punto Evo 1.4 yarı otomatik aracım 48000 km'de yolda kendi kendine boş vitese geçti, yolun ortasında hareket edemeyecek durumda kaldı. Çekici ile Ankara'da Fiat yetkili servisine götürdüm. Yetkili servis teşhis olarak Dualogic robotun yağ kaçırdığını, sorunun KULLANIM HATASI OLMADIĞINI, robotun tamamen değişmesi gerektiğini belirtip, değişim bedeli olarak yaklaşık 4.500 TL fiyat verdi. Yetkili servis, Fiat yetkilileri ile görüştü, fiyatı 3000 TL'ye düşürdü. Ancak markanın Dualogic araçlarında (Fiat hakkındaki şikayetleri okursanız) sıklıkla görülen kronik sorunu için bizden bu denli yüksek bir ücret talep etmesini kınıyorum. Fiat'ın bu sorunu da City gibi üstlenmesi gerekmektedir.
Fiat markası bu sorunu, birimizin başına büyük bir kaza gelmeden üstlenmeyi düşünmüyor herhalde!

Castell
14/04/2015, 12:09
Hem kullanıcı hatası değil diyip hemde 4000TL para istemek tam Fiat'a yakışır bir davranış olmuş............................

alidemir
14/04/2015, 14:27
dualocig kronik sorun olduğunu düşünmüyorum ben . bende de aynısından var sorunsuz biniyorum..
aracınızın şanzıman robotu işlem gördü mü ? yada deposu değiştimi . ? yağ beslemeli elemanlar içerdiğinden dikiş tutmuyor bu tür işlemler . takım değişmesi öngörülüyor herzaman.
örnek : arızalı bir şanzıman deposu yağ kaçırıyor , robot ise çekomastikle yapıştırılmış .depoda yapıştırılmış, ( geçici çözüm ) bu gibi durumlarda yağ beslemesini tamamlayamıyor robot ve arıza çıkarıyor . yani sizinde dediğiniz gibi korumaya alıyor vites kendini. fiyatıda o aralarda normal. 3000 tl gerçekten uygun .

grandeizmit
14/04/2015, 16:12
Bence başlık yanlış olmuş.

goncag
15/04/2015, 12:25
Aracımın şanzıman robotu işlem görmedi deposu da değişmedi servis bile kullanıcıdan kaynaklanmadığını söylüyor bazı araçlarda çıkabiliyor bazılarında çıkmıyor şans diyor.
Fiat bu sorunla başa çıkamadı herhalde artık çoğu aracını otomatik(dualogic) üretmiyor.
Konun başlığını da özellikle böyle yazdım dikkat çekmesi için. Çünkü karşılaşılan problem sizin can mal kaybınıza neden olabilecek kadar büyük hatta istemeden başkalarının canını bile yakabilirsiniz. İnşallah böyle bir olay kimsenin başına gelmez...

grandeizmit
15/04/2015, 13:30
Aracımın şanzıman robotu işlem görmedi deposu da değişmedi servis bile kullanıcıdan kaynaklanmadığını söylüyor bazı araçlarda çıkabiliyor bazılarında çıkmıyor şans diyor.
Fiat bu sorunla başa çıkamadı herhalde artık çoğu aracını otomatik(dualogic) üretmiyor.
Konun başlığını da özellikle böyle yazdım dikkat çekmesi için. Çünkü karşılaşılan problem sizin can mal kaybınıza neden olabilecek kadar büyük hatta istemeden başkalarının canını bile yakabilirsiniz. İnşallah böyle bir olay kimsenin başına gelmez...

Benim bildiğim doblolarda bilre dualogic şanzımanı kullanıyor. Şuan 500 lerde bile aynı dualogic şanzıman kullanılıyor. :innocent:

goncag
11/05/2015, 14:34
Yardımlarından ötürü KAVAKLIDERE FİAT YETKİLİ SERVİSE özellikle Müslüm beye çok teşekkür ediyorum. Bugün aracımı teslim aldım. Aracın robotu bizi mağdur etmeyecek bir ücrete değişti.

usermm1
12/05/2015, 15:16
Yardımlarından ötürü KAVAKLIDERE FİAT YETKİLİ SERVİSE özellikle Müslüm beye çok teşekkür ediyorum. Bugün aracımı teslim aldım. Aracın robotu bizi mağdur etmeyecek bir ücrete değişti.

kaça değişti?

alidemir
12/05/2015, 15:48

güle güle kullanın . en azından 2 yıl kafanız rahat garanti kapsamında olduğu için . ne kadar a değişti acaba ?