PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tam ziyan

umut24
13/04/2015, 16:36
Merhaba arkadaş bir araç beğendi ama trimer kaydında 10000 tl.lik tam ziyan yazılıyordu bu nedir bu araç satın alınamazmı?
herkese iyi günler

osmanemirfb
13/04/2015, 16:45
Pert kaydı demektir... Alınır alınmaz diye birşey yok ama kabullenmeye bakar :D Bu araçlara kasko yapılmıyo.. Yani ağır hasarlı pert kayıtlı diye satılıyor. Elde kalacak araçlardır. Kaskoda okada çok teferruat varki. Birisne Pert yazmıyo ağır hasar yazıyor.. Birisine ne ağır yazıyo ne pert sadece tam Ziya yazıyo...

umut24
14/04/2015, 10:31
Pert kaydı demektir... Alınır alınmaz diye birşey yok ama kabullenmeye bakar :D Bu araçlara kasko yapılmıyo.. Yani ağır hasarlı pert kayıtlı diye satılıyor. Elde kalacak araçlardır. Kaskoda okada çok teferruat varki. Birisne Pert yazmıyo ağır hasar yazıyor.. Birisine ne ağır yazıyo ne pert sadece tam Ziya yazıyo...
Şimdi benim araçta toplamda 15bin tl hasar var takas teklifinde bulunan arkadaşın arabasında da tam ziyan yazıyor arabası güzel sizce takas yapayımmı

osmanemirfb
14/04/2015, 10:39
Şimdi benim araçta toplamda 15bin tl hasar var takas teklifinde bulunan arkadaşın arabasında da tam ziyan yazıyor arabası güzel sizce takas yapayımmı

Valla seninkini alırkende zaten tam ziya olarak düşünecekler. Ama dediğim gibi kasko felan yaptıramazsın. Pert kayıtlı araba alıyosun çünkü. Seninki hasarlı arabayı terfi ettirip perte çevirmek gibi birşey oluyor;) Takasa girme demiyorum Senin için pert kayıtlı araba sorun değilse buyur al. Ama sel hasarlıysa felan bulaşma derim. Elden çıkartmak zor oluyor. Birde araba tam ziya ise zaten piyasadan en az 4-5 bin aşağıdadır fiyatı...

edll
14/04/2015, 11:20
bendede ağır hasar yazıyor ancak sırf sol önden kaldırıma vurunca hava yastığının patlamasından dolayı. arabada herhangi bir ufacık bile sıkıntı yok. seni riske atacak bir sorun yok ise binmek isteyen için hiç önemli değil bence. modeline göre sıfır ayarında araca biniyorsun sonuçta.
bu arada kasko yapan yerler oluyor pert olsa dahi. ancak biraz fiyat farkı oluyor. anadolu sigortaydı sanırım. bunlardan bir örnek.

osmanemirfb
14/04/2015, 11:26
bendede ağır hasar yazıyor ancak sırf sol önden kaldırıma vurunca hava yastığının patlamasından dolayı. arabada herhangi bir ufacık bile sıkıntı yok. seni riske atacak bir sorun yok ise binmek isteyen için hiç önemli değil bence. modeline göre sıfır ayarında araca biniyorsun sonuçta.
bu arada kasko yapan yerler oluyor pert olsa dahi. ancak biraz fiyat farkı oluyor. anadolu sigortaydı sanırım. bunlardan bir örnek.

Aynen dediğin gibi önemli olan hasarın ne olduğu... Komple kazalı olupta cebinden yaptıran hasar kayıtsız pertsiz saten sahtekarlarda var...Eğerki biniciyse ve sorun yapmıycaksa alması taraftarım. Zaten piyasaya göre çok aşağıda veriyolar pert kayıtlı araçları...

umut24
14/04/2015, 11:39
Takası yapacak arkadaş eşi otomatik istediği için bu arabayı almış daha sonrada eşi doğum yapmış kendiside düz vites araba almak istiyor bu yüzden takas istiyor

volkan1065
14/04/2015, 11:40
İlk olarak diyelim ki o aracın emsali pert kayıtsın 25000 TL ise pert kayıtlısının fiyatı 18000 tl civarı olur. Buna istinaden karşıdaki araca bir fiyat biçin. Sonrada kendi aracınızın hasar durumuna göre fiyat biçin takası düşünün.

Pert kaydına gelince pertte olsa alınırda satılırda ama genelde pert li aracı yanı kaza yapan yada o aracı toplayan ilk kişi kar eder sonraki alıcı satıcılar hep zarar eder :)

Birde araç nasıl perete cıkmış bunun geçmişini araştırın. Araç herhangi bir şekilde sel yada yangına maruz kaldıysa kesinlikle uzak durun. motorunu çok iyi incelettirin şaseyi falan. Araç iyi duruyor gibi gözükür ama çıkacak sounlar cebinizden beya bir para cıkmasına sebep olabilir.

osmanemirfb
14/04/2015, 12:02
İlk olarak diyelim ki o aracın emsali pert kayıtsın 25000 TL ise pert kayıtlısının fiyatı 18000 tl civarı olur. Buna istinaden karşıdaki araca bir fiyat biçin. Sonrada kendi aracınızın hasar durumuna göre fiyat biçin takası düşünün.

Pert kaydına gelince pertte olsa alınırda satılırda ama genelde pert li aracı yanı kaza yapan yada o aracı toplayan ilk kişi kar eder sonraki alıcı satıcılar hep zarar eder :)

Birde araç nasıl perete cıkmış bunun geçmişini araştırın. Araç herhangi bir şekilde sel yada yangına maruz kaldıysa kesinlikle uzak durun. motorunu çok iyi incelettirin şaseyi falan. Araç iyi duruyor gibi gözükür ama çıkacak sounlar cebinizden beya bir para cıkmasına sebep olabilir.

Kesinlikle heleki sel hasarlı arabalar yüzeysel olarak iyi temizlendiyse sıfır gibi duruyor. Nede olsa hamamdan keselenipde çıkıyor sayılır :D Ama sonrası çorap söküğü gibi en kafadan elektirik arızaları koşa koşa geliyor...

umut24
14/04/2015, 16:27
Peki motor ve şasesi sağlamsa alınırmı daha yeni muayesi yapılmış bir araç bu dediğim araç ayrıca bende alıp satmayı düşünmüyorum kullanmak için alıyorum

volkan1065
14/04/2015, 16:33
Peki motor ve şasesi sağlamsa alınırmı daha yeni muayesi yapılmış bir araç bu dediğim araç ayrıca bende alıp satmayı düşünmüyorum kullanmak için alıyorum

Hocam araç paramparçada olsa toplatırsın muayneden geçirirsin. Bunda sorun yok. Uzun yıllar bınıcem uygun para dersen al. Bu biraz kumar artık şansına bahtına ne cıkarsa diyelim.