PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Egr valfi

tenceredibi
12/04/2015, 20:24
herkese merhaba,
Egr valfini temizletip memnun kalan veya fark gören varmı acaba? aracım herhangi bir arıza vermiyor ama yakıtı arttı çekiş de düştü gibi ayrıca son devirlere doğru siyah duman atıyor. Elektrovalfimin zırr zırr ses yapması da cabası. Birde bu valf ne kadar açılıyor kapanıyor % olarak mesela %10 a kadar düşüyormu.Stop ettikten hemen sonra vır vır vır gibi bi seste geliyor böyle vakumu geri bırakır gibi ama kademeli bir şekilde yardımlarınızı bekliyorum...İyi akşamlar

volkan1065
12/04/2015, 20:33
Siyah duman atma olayını sadece EGR den yapmaz. Enjektör kontrolüde gerekir.

tenceredibi
12/04/2015, 20:36
araç daha 70 binde enjektör arızası olur mu ki

tenceredibi
13/04/2015, 17:03
Yeni konu açmak istemedim de haftasonu arkadaşımın ducato aracı var egr temizliği yapıcaz onunla. ducatoda egrye gitmeden kelebek gibi bir şey var bunu temizlesek tekrar adaptasyon gerekir mi acaba bilgisi olanlar yazabilirmi Kelebek bu Kelebek Boğazı Kablolu Gaz Kelebeği Egr Valfi Ducato 2.3 (https://www.sistemotomotiv.com/ducatogazkelebegiegrvalfi)

volkan1065
13/04/2015, 18:02
eğer yakıt problemi olduysa enjekter olabilir. Diğer bir ihtimalde turbodur. Bana göre iyi bir ustaya aracı gösterin. Burda çok yorum yapabiliriz ama buraya göre gidip enkejtör-egr-turbo gibi parçalara dokunmak hata olur. Diyelimki EGR yi temizledik sorun düzelmedi bu sefer turboya yönelicez turboyada baktık olmadı enjektrölere.

Bu işlemler için her biri için ayrı ustalık ücreti ödenecek her sökülen parçada içimizde bir şüphe. Ama araca doğru teşhis konuldumu bunun yanında EGR nıde temzıletirsin. Bana göre ilk önce arıza tespiti yapıldıktans sonra bunun yanında EGR yide temızletirsin olur biter.

tenceredibi
13/04/2015, 18:27
Egr dememim nedeni araçta denedik egr elektrovalfin fişini çekince duman da azalma oluyo normal seviyeye dönüyor anlayan bir ustada yokki burda elletmeye korkuyorum açıkçası