PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bravo sportstyle baskı balata/volan

thefish
12/04/2015, 19:54
herkese selam... italyan macerası bu sefer daha ateşli bir modelle devam ediyor fakat kafamda bir soru işareti mevcut...

araç 2011 bravo sport style 1.4 multiair... geçenlerde oldukça yoğun bir trafikte rampa yukarı dur kalklardan sonra araç beyaz dumanlara gömüldü ve soluğu serviste aldı... yapılan kontrollerden sonra baskı balata ve volan değiştirildi ( araç 43000de şuan )

bundan 1-2 gün önce yine bir yokuş macerasında baskı balatadan ciddi şekilde koku geldiğini hissettim acaba aynı sorunun bu kadar kısa sürede tekrarlanması mümkün olabilir mi?

dip not fiat grubuna yabancı değilim daha önce alfa romeo 156, grande punto 1,3 multijet ve yine bravo 1,6 multijet kullandım.

bora.sen
12/04/2015, 21:24
benimde basima gelmisti,beyaz dumanlar cikmisti,araci kaldiramiyordum
bile;2 saat beklettim sonrada eski haline dondu,asiri isinmalarda yapabilir,her beyaz dumanda endiselenmeyin,sogutup kontrol edin,eskisi gibi kavriyorsa problem yok,yalniz koku gelmesi 1 hafta kadar devam eder

Kadir00906
13/04/2015, 10:47
Peki nedeni nedir bunun bilen yokmu? yani bu kadar yeni ve düşük km li araçlarda bu sorunu veriyorsa , insan artık düşük km li az kullanılmış araba almaktan da kaçınıyor açıkçası

bora.sen
13/04/2015, 10:51
bravo multijet manuel ile yazin karadeniz ayder yaylasina cikarken,aracta 5 kisi 30 dakika boyunca surekli dur kalk yaptim,1 metre gidip dururak ciktim tepeye,aracim manueldi ve asiri zorlanmisti ben normal karsiladim,orada olan neredeyse tum manuel araclarda duman vs. gibi durumlar olmustu

thefish
13/04/2015, 14:27
sorun yaptığım araştırmaya göre merkezin motor bloğuna çok yakın konumlandırılmış olması ve içindeki kauçuk bileşenlerin motor ısı ve zorlama ile deforme olması gibi görünüyor. Sürekli çalışan ve ısınan bir parçanın motor bloğuna yakın konuşlandırılmaması gerekirdi sanırım.