PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaportada boya çatlamaları

hsnngr
12/04/2015, 19:24
Arkadaşlar aracım 2010 Model siyah . Galeriden aldım ustaya gosterdim ve sağ tampon hariç boya değişen yok denildi.Ancak 7 ay sonra kaputta fotosunu atacağım kılcal catlamalar olmaya basladi. Çok canımı sıktı. Araçta boya var mi ki? Yoksa neden olur. İçim karardı bi yardımcı olun:wallbash:

ozgursula
12/04/2015, 19:47
Uzun süre kuş pisliğine maruz kalmış omabilir mi. Fazla kalırsa boyanın verniğini yakabiliyor. Ancak böyle çatlatma yapar mı bilmiyorum.

hsnngr
12/04/2015, 19:50
Yok kardeş ya her hafta yikatiyorum. Pasta cila iş görür mu acaba. Boya varsa araçta çok zarar edicem. Makineyle bakmistik ustayla her her aynı çıktı sorun yok dedi ama :(

tenceredibi
12/04/2015, 20:26
aracın boyandıktan sonra yağmur gibi ıslaklığa maruz kaldıktan sonra çatladığını biliyorum ama umarım yanılıyorumdur.

hsnngr
12/04/2015, 20:31
Yarın gidip göstermek şart oldu

ozgursula
14/04/2015, 15:05
Gösterin de kafanız rahat olsun. Var yok neyse o çıksın. Geçmiş olsun.

ASerifoglu
14/04/2015, 17:16
Benim aracımda da oldu aynı durum :( İlk başta aynı böyle gözüküyordu daha sonradan deri misali attı o kısım.

Servise uğradığım bir gun sorduğumda, boyada değilde üstündeki katmanda yani vernik cila artık nasıl adlandırırsanız o katmanda oluşan bir sıkıntı olduğunu söyledi. Güneş yanığı, kuş pisliği gibi etkenlerde görülüyor diye biliyorum. Kaputun tam ortasında olduğu için komple kaputu boyamak gerek demişti usta, yalan ise onun boynuna :)

amoleddarkness
14/04/2015, 17:24
kuş pisliğinden olabilir eğer dikkat ediyorsanız temiz tuttugunuzdan eminseniz. 2 ihtimal var arac daha önceden boyanmıştır sonradan boyanan yerde vernik atar. diğer olasılıkta fabrika çıkışı hatalıdır zor bir ihtimal ama olabilir. basınçlı su tutturmayın deri gibi soyuluyor polisajla girmeyin daha beter eder geçmiş olsun