PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Linea tjet lovato mu brc mi

lineafly
12/04/2015, 13:16
arkadaşlar aracıma lovato taktırdım fakat pek memnun değilim.Memnun olmadığım kısım gerekli hızlanmanın olmaması.Turbo 1800 devirde tam kapasite oluyor 1800den az devirlerde bir iki kademe dolduruyor.Sizdede durum böyle mi.Aksi halde brc ye geçmeyi düşünüyorum.Tjet için özel yazılımı varmış galiba

volkan1065
12/04/2015, 13:46
Lovata bana göre ilk düz karbüratörlü araçlarda başarılıydı. Sonrasında enjeksiyonlu araçlarda bu başarıyı sağlayamadı. BRC dede eğer usta montajını iyi yaparsa gayet performaslı sonuçlar alındı.

Ama Tjet gibi turbolu motorlar da BRC de iyi sonuç verirmi bilmiyorum ama Loavatadan iyi olacağını kesin diyebilirim. Ama BRC ile prıns markasınıda bir araştırmanı tavsiye ederim.

lineafly
12/04/2015, 16:47
yani performanstan kaybetmek istemiyorum.Ama bu turboyu tam verimde kullanamama olayı canımı sıktı.misal bir video çektim geçen hafta.yavaş geldi bana hızlanma

Caob2sLOSRw

ato
14/04/2015, 03:04
Eğer sorun Olduğunu düşünüyorsanız bana kalırsa bir dynoya Çıkarın aracı benzin ve LPG de deneyin Şahsi fikrim vialle taktırmanız bu kitte performans artışı bile oluyor veya kit mtm de olur önemli olan enjektörler zaten veya mevcut sistemde enjektörler Değişiyor mu onu sormak lazım eğer değişiyorsa keihn enjektör takılabilir

Castell
14/04/2015, 12:12
İş ustada ve ayarlarda bitiyor.......brc güzel ama ustasına denk gelmezsen tekleme vurma kesme gaz yememe her türlü aksilik olur...............

lineafly
15/04/2015, 15:48
acaba ayarlarla kurtarabilir miyim orasına takıldım.artık masraf etmek istemiyorum pişmanlık oldu lovatoda

lineafly
17/04/2015, 18:31
yok mu hiç lovato taktıran bir tjet sahibi

akk0212
17/04/2015, 20:08
hangi şehirde yaşadığınızı bilmiyorum ama, bizim burda brc bayisinde iyi bi usta var, benim t-jet aracıma normal kit takılmasına rağmen güzel bi ayar yapmıştı,

lineafly
17/04/2015, 20:57
hangi şehirde yaşadığınızı bilmiyorum ama, bizim burda brc bayisinde iyi bi usta var, benim t-jet aracıma normal kit takılmasına rağmen güzel bi ayar yapmıştı,

diyarbakırda öğretmenim.Normal kit ile turbo kitin farkını bi öğrenebilsem.

kalite kontrol
18/04/2015, 15:05
benim tjette lovato obd2 lpg kiti mevcut. sözde turboya uyumluy kit buymuş. bende hızlanma sorunu vs. yok sadece arada kesinti gibi oluyo oda 3, viteste sonrasında benzinden farkı yok. bu turbo uyumlu kitlerin ayarı cok önemli brc de iyi lovatoda ama ayarını bilmeyen birine taktırırsan cok başın agrır. ben ayın 24 ünde ankaraya gideceğim orada cok iyi bir lpg ustası oldugunu ve ayarla cok iyi sonuclar aldıgını lovato kullanıcı arkadaşlarım var deneyeceğim inş. bende

kalite kontrol
18/04/2015, 15:09
lovatoda sarsıntı problemleri oluyo onun nedenide lovatoyu tam bilen usta olmaması ve ayarının yapılamaması lovato kullanan bir arkadaşla konustum. tjete chip uygulatmış 155hp olmasına ragmen lpg kitini ankaradaki bu ustaya ayarlatmış esksinden cok iyi oldugunu sirkeleme probleminin kalmadıgını söyledi bende ankaraya gitmişken oraya ugrayıp ayar yapmasını isteyeceğim.yani iş kiti takan ve ayarını yapan ustanın mahareti işin ehli olan biri taksın ister lovato ister brc sıkıntı olmaz.

lineafly
18/04/2015, 15:10
benim tjette lovato obd2 lpg kiti mevcut. sözde turboya uyumluy kit buymuş. bende hızlanma sorunu vs. yok sadece arada kesinti gibi oluyo oda 3, viteste sonrasında benzinden farkı yok. bu turbo uyumlu kitlerin ayarı cok önemli brc de iyi lovatoda ama ayarını bilmeyen birine taktırırsan cok başın agrır. ben ayın 24 ünde ankaraya gideceğim orada cok iyi bir lpg ustası oldugunu ve ayarla cok iyi sonuclar aldıgını lovato kullanıcı arkadaşlarım var deneyeceğim inş. bende

3.vitesteki o kesiklik bende de oluyor.belli bi devirde sanki arabayı arkadan çekiyorlarmış gibi.Millet benim tjet 3.viteste pati çekiyor fln diye bahsedince baya moralim bozuluyor.

kalite kontrol
18/04/2015, 15:20
yok yahu abartı zemin ıslaksa belki 3. viteste az pati çeker. ha benim aracım punto tjet linea değil ama punto cekmiyorsa linea sedan hiç çekmez sen bakma o laflara. ben benzinle bariz bir fark göremiyorum lpg de sadece 3. viteste cok yüklenince kesilip tekrar gaz gelir gibi tekleme oluyor oda ayarla gecer zannımca sıkıntı edecek bişey yok

lineafly
18/04/2015, 15:25
işin kötüsü araç körelmiş gibi.Brc merkezi aradım.Araç ecusu kendini lpgye göre ayarlamıştır uzun süreli kullanımda dedi.Gasitaly vardı araçta söktürüp lovato taktırdım bunda da bi randıman alamadım.Brc nin turbo kitini merak ediyorum farkı ne acaba normalden.Hocam ankarada hangi ustaya gitceksiniz

lineafly
18/04/2015, 16:25
yok yahu abartı zemin ıslaksa belki 3. viteste az pati çeker. ha benim aracım punto tjet linea değil ama punto cekmiyorsa linea sedan hiç çekmez sen bakma o laflara. ben benzinle bariz bir fark göremiyorum lpg de sadece 3. viteste cok yüklenince kesilip tekrar gaz gelir gibi tekleme oluyor oda ayarla gecer zannımca sıkıntı edecek bişey yok

işin kötüsü araç körelmiş gibi.Brc merkezi aradım.Araç ecusu kendini lpgye göre ayarlamıştır uzun süreli kullanımda dedi.Gasitaly vardı araçta söktürüp lovato taktırdım bunda da bi randıman alamadım.Brc nin turbo kitini merak ediyorum farkı ne acaba normalden.Hocam ankarada hangi ustaya gitceksiniz

SG06
07/06/2015, 15:31
1.4 tjet bravo lovato marka lpg takili bakim gaz ayari falan yaptirmak icin ankarada nereye goturebilirim yardimci olursaniz sevinirim

byadrenalin
08/06/2015, 14:06
Şu güzelim motora tüp taktırmak bile hata bence ama bu işi en iyi yapan BRC diye düşünüyorum. Bütçeniz varsa tabi Prince marka öneririm.