PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Skydome Tahliye Borusu

guven_ogun
06/04/2015, 15:00
Arkadaşlar merhaba,geçtiğimiz haftalarda yağan yoğun yağmurlarda arka sol yolcu ayak kısmının aracın durduğu yerde su almış olduğunu farkettim.Nemlilik değil,baya baya su vardı bu kısımda,ben büyük havlu ve bezler marifetiyle suyu tahliye ettim,ve aracın içini kuruttum.Webde araştırmalarımdan sonra skydome'nin tahliye borularının tıkanmış olduğu ve bu sebeple su almış olabileceğini gördüm.Bir tane bravonun tavan döşemesinin sökülerek temizlenme fotoğraflarını gördüm.Tahliye borusunun sol arka direk kısmından aşağı indiğinigördüm.Haftasonu işe koyuldum ve tavan döşemesinin sol kısmını,sol arka ve orta direk kaplamalarını söktüm,ancak ne nemliliğe,ne ıslaklığa ne de boruya rastlayamadım.Tavanın hiçbir yerinde su lekesi vs yok.Tavan döşemesini bir daha takamam diye komple sökmekten çekindim açıkcası.Bu tahliye borusu nerededir? dışarıdan müdahale şansım var mı? Ve ya bu su alma mevzusunun başka bir sebebi olabilir mi?

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

cdogu
06/04/2015, 15:19
Tahliye borusunun yeri forumda bir yerlerde bir şemayla vardı.araştırırsanız bulursunuz. basınçlı hava ile açabilirsiniz. kimyasal dökmeyin nolur nolmaz.

guven_ogun
07/04/2015, 14:29
Forumda tahliye borusunun şemasıyla ilgili bir bilgiye ulaşamadım,bu konu hakkında bilgi sahibi olan kimseler yok mu?

guven_ogun
18/04/2015, 12:05
Anlaşılan bu konuda bilgi sahibi olan kimse yok,bu sebeple konu yer işgal etmesin silinebilir.

henky
19/04/2015, 09:15
Böyle birşeyi ilk defa okuyorum Bursada olsanız sadece sunroof ive cam tavan tamiri yapan bildiğim bi yer var ama ankaradasınız. O tarafta sanayide sadece bu işleri yapan arkadaşlara danışmanız daha sağlıklı olur bence.