PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : klima ısıtıcıda ikende yakıta etkisi olurmu

cann
06/11/2007, 17:05
arkadaşlar,1,5 ay oldu baby maseratimi alalı ama hala bazı şeyleri bilmiyorum.ısıtıcıda ful otomatikteyken klima ışığı yanıyo,bu soğuturken olduğu gibi mi işlev görüyo.yani yine yakıta etkisi varmı?

Linos
06/11/2007, 17:33
Yakıta ve performansa etkisi var! Bir gün ben de yanlışlıkla açık unutmuştum klima düğmesini... Aracın neden gitmediğini anlamamıştım görene kadar! :)

Klima kapalı olarak ısıtma yapmanı tavsiye ederim...

cann
06/11/2007, 20:48
teşekkürler

ugurozer
07/11/2007, 01:36
evet kuru hava versin diye klima calisiyor sogutma esnasında harcanan guc kadar harcıyor, hondamda boyle puntodada aynısıdır diye tahmin ediyorum, bugu cozmede inanılmaz hızlı işe yarıyor kuru hava tavsiye ederim gerekirse (arkadasınızla arabanın icnde oturup sonra yola cikmaniz icap edince klimanın dugmesine dokunun acimayın ;) )

xtremetrx
07/11/2007, 13:10
kuru havanasıl verdirecezki klima düğmesine basmasan ki sıcaklık nasıl ayarlanıyor kuruhava verirken biraz açıklarsanız sevinirimm

teşekkürler :whistlin:

ugurozer
07/11/2007, 15:46
cam bugu cozme dugmesine basildiginda klima ve sıcaklık otomatik olarak acilir, eger acilmiyorsada yuksek sıcaklık acikken klimayı actiginizda aracin icine uflenen hava (disaridan hava alma konumunda) normalden cok daha nemsiz ve kurudur, bu kuru hava arac icerisindeki bugularin cok hızlı sekilde kaybolmasını saglar.

baris
20/11/2007, 01:08
bende bi rşey sorayım hazır konu açılmışken...
normalde klima düğmesine basmadan sadece motor sıcaklığını içeri verdiğimde yakıta etkisi olmaz diye biliyordum.
ama doğru değil herhalde. Geçenlerde yol bilgisayarımdan kontrol ettim. Isıtıcı devrede iken aracın anlık yakıt tüketimi 7.1 lt civarında kapatır kapatmaz 5.4 lt e düşüyor. bir iki kez peşpeşe denedim aynı sonuçları aldım.

Bu konuda bilen arkadaşlar biraz aydınlatırsa sevinirim :)