PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ön takımdaki ses yapan parçayı bugün alacağım

galatasaray
28/03/2015, 09:22
Arkadalar birsuru usta gezdim on takimdaki sagdan ve soldan gelen lokurtu icin hepside farkli seyler soyledi yuksek paralar isteyenler oldu biri diyor amortisor deiscek biri akslar biri rotiller biri salincaklar vs vs:) bunaldim yemin ederim benim arastirmalarim amortisor takozlarindan lokurtu sesi geldigi yonde en ufak bi bozuk yolda lokur lokur heriki tarafta lutfen bana yardimci olun dediginiz parcayi alip ustaya gitcem:) lancia orjinal takoz fiyati aldim teki 100 lira gorusler takoz yonundeyse oglenden sonra alip deistircem yeterki bu lanet sesten kurtulayim:(

TOSCANA112
28/03/2015, 11:26
15 gün önce benim aracın da sol tarafında lokurtu sesi geliyordu. Bir kaç ustaya gösterdim çözemedi. Baskı balata ve trigeri yeni değiştirmiştim. Bu çalışma esnasında ustalar akünün altında bulunan motor bağlantısı yapılan iki vidayı sıkıştırılmamış vidaları sıkıştırınca ses kesildi.

ykaya1983
28/03/2015, 11:45
Çok usta gezmene gerek yok.İyi bir rot balansçıya göstersen ne olduğunu söyler.Büyük ihtimal senin viraj z-rotları arızalı.Tanesi bildiğim kadarı ile 20 tl.İkisini de değiştir.Ben daha 1 ay önce rot balansa girdim.Sorunun kaynağı kesinlikle viraj demirleri.Ben de iki amortisör takozu ve iki viraj demiri arızalı.Fakat bu şekilde kullanıyorum.Bana hiçbir zararı yok.Çukurlarda lok lok etmesi benim için hiç önemli değil.Aracın şasisi,alt takımları sağlam olduktan sonra çukurlarda gelen lokurtuların benim için hiç önemi yok.Çok canımı sıkarsa yazın bir ara değiştiririm.

galatasaray
28/03/2015, 12:07
Rotbalansciya gostermek aklma gelmedi hic:) insallah z rotlardir ya cok takintiliyim ses konusunda takozlardan yapma ihtimali varmidir?

ykaya1983
28/03/2015, 14:34
Rotbalansciya gostermek aklma gelmedi hic:) insallah z rotlardir ya cok takintiliyim ses konusunda takozlardan yapma ihtimali varmidir?

Hayır takozlardan olsa sağa sola çevirdiğinizde ses yapar.Çukurlarda gelen loklok sesleri genelde viraj z rotlardandır.Ben hiç tamirci tamirci dolaşmadım.Direk bildiğim bir rot balansçıya gösterdim ve bana değişecek parçaların neler olduğunu kağıda yazdı verdi.Zaten rot balansçı kontrolde rot başları,aks,salıncak,amortisörler vs ne varsa kontrol ediyor.Forumda da araştırdım ve yazılanlar ustanın dediği gibi.

galatasaray
28/03/2015, 16:17
Tesekkur ederim abi baktirinca sonucu buraya yazicam:)

edll
28/03/2015, 18:39
bendede vardı hafif sesler. lastik değişimi yapılırken dün rot başlarından dedi. onları değiştirdi bide ayar çekti. 120 tl ye patladı ama şimdi ses soluk kesildi.

ibooovn
28/03/2015, 18:41
banada forumda herkes z rotlar direksiyon tıkırtı burcu yok salıncak dediler yinede rotcuya gittim 10 lira verdim baktı onlar sağlamki sorun amartisör takozlarından dedi..bugün fiat servise gittim arkadaş hemen baktı o da amartisör takozları dedi elini dışardan koyup direksiyonu cevirerek anlaşılıyor zaten

edll
28/03/2015, 19:07
servis yerine dışarda yaptırmak daha karlı.

Pardeleus
29/03/2015, 14:07
Z rot hocam aynı problem bende vardı z değişti problem kalmadı 2 z rot 100 lira orjinal 20 lirada işçilik 120 ye halloldu