PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Airbag arızası

SEHZADE58
25/03/2015, 17:50
Arkadaşlar dün aracımda herhangi bir sorun yoktu.sabah kontağı çevirdim airbeg ışıgı yandı kaldı.sinir stres oldum soluğu ustanın yanında aldım tabi önce servise gitmek gibi hatam da oldu.servis bilgisayara bağlayıp sorunu öğreniriz 80 tl pc bağlama deyince hayırlı işler size dedim :)
ustama gittim pc ye bağladı airbag hatasını sildi tamam sorun yok artık dedi(ücretsiz).ve simge söndü.
Pc den silince cidden sorun çözülmüş mü oldu yoksa sadece simgenin yanmasını mı engelledi ??
Ilerde sorun olur mu ?allah korusun kaza felan airbag açılmazsa

Arrest
25/03/2015, 18:15
anlık yanmış olabilir , kalıcı bi arıza olsa silinmez gizlenmez tekrar yanar.

Koltuğun altındaki airbag kablo soketinden yapmıştır diye düşünüyorum

SEHZADE58
25/03/2015, 18:25
Hayır koltuk altında bi işlem yapmadı direksiyonun sol alttaki yerden pc yi bağladı.pc de airbag arızası göründü zaten.ordan sildi tamam dedi

Arrest
25/03/2015, 18:49
koltul altına işlem yapıldı demedim , koltuk altında soket kablo sensör vs. airbag ile ilgili birkaç parça var onlar anlık arıza lambası yaktırıyor bazen daha önce karşılaştık yani. ondan bahsettim. Cihaz zaten başka yerden bağlanmaz yeri tüm 2006 ve üstü punto modellerinde aynıdır :)

cemdogu
25/03/2015, 23:42
Satonun bahsettiği mevcut soketlerin korozyonla oksitlenmesi ya da titreşimi sonucu başa gelen ikaz lambasının yanması.Yani bilgisayarın bağlanmasıyla alakası yok.

koltuk altındaki soketleri kontrol etmelisiniz, mümkünse wd40 ve hava kompresörüyle temizliği de elzemdir.Arıza lambası bir daha yanmadıysa eğer sorun yok demektir.

ekmekci5867
25/03/2015, 23:59
arkadaşım gecen gün araba birşeyler acık kalmış akü bitmiş takviyeyle çalıştırdım ama ekranda aırbag ışıgı yanmaya başladı hiç birşey yapmadığım halde aırbağ ışığı yanınca üzüldüm sonra ekranda saat tarih gibi şeylerde eskiye döndüğünü gördüm sol taraftaki menüden ayarları degiştirken aırbagle ilgili bir bölüm buldum onu ayarladım aırbag ışıgı söndü şimdi herşey normal

volkan1065
26/03/2015, 09:23
Sağ tarataki koltuğu ileri geri yaptığınızda yada elektirik tesisatında herhangi bir işlem yaparken kırmızı olarak aırbag lambası yanabilir. Ayrıca sarı renkte olan yanarsa oda yolcu tarafındaki aırbagın devre dışı olduğunu belirtir. kırmzı olan için ilk önce akü başlığını skömenizi tavsiye ederim. Yüzde 90 düzelecektir. Eğer düzelmese pcden silmek gerekir. Onlarada düzelmesse direksiyon aırbag sargı arızası olabilir. Sarı olan ise kontağı açın menuden yolcu aırbagı on yapmanız yeterli olacaktır.

Dediğiniz arıza tekrarlarsa dedğim gibi koltuk altındaki kablo soketleri onlarda bişi yoksa aırbag sargısı kontrol edilecek.

sercankah
11/04/2015, 09:48
Sağ tarataki koltuğu ileri geri yaptığınızda yada elektirik tesisatında herhangi bir işlem yaparken kırmızı olarak aırbag lambası yanabilir. Ayrıca sarı renkte olan yanarsa oda yolcu tarafındaki aırbagın devre dışı olduğunu belirtir. kırmzı olan için ilk önce akü başlığını skömenizi tavsiye ederim. Yüzde 90 düzelecektir. Eğer düzelmese pcden silmek gerekir. Onlarada düzelmesse direksiyon aırbag sargı arızası olabilir. Sarı olan ise kontağı açın menuden yolcu aırbagı on yapmanız yeterli olacaktır.

Dediğiniz arıza tekrarlarsa dedğim gibi koltuk altındaki kablo soketleri onlarda bişi yoksa aırbag sargısı kontrol edilecek.

bu airbag sargısı arızalıysa bu hava yastıgı kaza anında calışmayacakmı ?