PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sayenizde fiomda neonlandi

pegasus
18/03/2015, 19:59
Sorularima bikmadan usanmadan cevap veren arkadslara tsklr:)

byadrenalin
18/03/2015, 20:55
Kapıları tam tur dönmeseniz daha iyi olurdu bence :) Elinize sağlık :) Güzel olmuş.

Ekrem06
18/03/2015, 22:03
Güzel olmuş güle güle eskitin bende bu aralar elimde kalan kabloyu değerlendirmeye çalışıyorum 6v ile çalıştıramadım illa bir inverter istiyor

pegasus
19/03/2015, 08:22
Güzel olmuş güle güle eskitin bende bu aralar elimde kalan kabloyu değerlendirmeye çalışıyorum 6v ile çalıştıramadım illa bir inverter istiyor

ben alırken 3 tane inverter almıştım.2 kapılara ve bir ön tarafa.

bu arada elimden böyle şeyler gelmez benim elektriktende anlamam.ama sizin yorumlar sayesinde cesaretimi toplayıp kalkıştım ve başardım :) teşekkürler tekrar

punto57
19/03/2015, 09:55
nerde yaptırbiliriz

pegasus
19/03/2015, 10:18
nerde yaptırbiliriz

diyorum ya ben hiç anlamazdım bu işlerden elektrik işlerinden.ama Ekrem06 ve byadrenalin arkadaşımızın konulardaki yorumlarını okudum yaptım.ve gördümki çok basitmiş.sadece biraz uğraşmak istiyor.

volkan1065
19/03/2015, 11:54
Neon uygulaması guzel ama .Siz aracın içi ile çok oynamışsınız. benım genel kanaatim beğenmedim.

Yinede elinize sağlık . başarılı bir çalışma

pegasus
19/03/2015, 12:08
Neon uygulaması guzel ama .Siz aracın içi ile çok oynamışsınız. benım genel kanaatim beğenmedim.

Yinede elinize sağlık . başarılı bir çalışma

neon harici sadece direksiyonda ve viteste sedef kaplama var.siz neyi kasdettiniz?

seralex
19/03/2015, 12:18
Hüseyin kardeşim gerçekten çok güzel olmuş elinize sağlık, bende fırsat bulursam puntomun ön göğüslüğe böyle birşey yapmak istiyorum. Ama puntodan önce ahşaptan bebek odamıza çeşitli dekorlar yaptık onların çevresine bu şekilde birşeyler yapmak istiyorum.

O yüzden size birkaç şey sormak istiyorum?

- Bu kullandığınız neon kablonun tam adı nedir nereden nasıl bulabilirim fiyatı nedir?
- Kablonun kalınlığı ne kadar, mesela bir elektrik kablosu kadarmı yoksa biraz daha kalın kalem gibimi?
- Kaç volt elektrikle çalışır, sıradan bir adaptör çalıştırırmı?
- Son olarak bu neon kablo ip gibi yumuşak mı yoksa bakır tel gibi istediğimiz şekilde kıvırıp şekil verebiliyormuyuz?

Başınızı ağrıtıyorum ama cevaplayabilriseniz veya bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. :)

Ekrem06
19/03/2015, 12:39
Serkan bey ürün bakır tel gibi ama bükünce sabit kalmıyor fakat istediğiniz şekle girebiliyor ya bir yere yapıştırmanız lazım yada tırnaklı modelinden alıp bi yere tutturmanız lazım boyutu 050 kablonun tek kanalı kadar tırnaklılarda ise incecik bir tırnak var ben 6v lük adaptör ile aydınlatamadım. Evde kullanacaktım ama olmadı kabloyu sıyırdığınızda incecik iki adet kablo çıkıyor bunlar eksi uç kalın ise artı uç inverter bakıcam haftasonu uygun bulursam haber veririm.

seralex
19/03/2015, 12:50
Serkan bey ürün bakır tel gibi ama bükünce sabit kalmıyor fakat istediğiniz şekle girebiliyor ya bir yere yapıştırmanız lazım yada tırnaklı modelinden alıp bi yere tutturmanız lazım boyutu 050 kablonun tek kanalı kadar tırnaklılarda ise incecik bir tırnak var ben 6v lük adaptör ile aydınlatamadım. Evde kullanacaktım ama olmadı kabloyu sıyırdığınızda incecik iki adet kablo çıkıyor bunlar eksi uç kalın ise artı uç inverter bakıcam haftasonu uygun bulursam haber veririm.

Ekrem bey verdiğiniz bilgiler için tşk ederim. ahşap üzerinde kullanacağım için mutlaka yapıtşıracağım, o yüzden ip gibi çok yumuşak olmadığı sürece sorun yok. İnternetten araştırıyorum fakat orada çok çeşit var bazıları plastik hortum gibi kalın bazıları incecik tel gibi. Elime alıp gözümle görmeden da almak istemiyorum.

Benin istediğim tam şu eklediğim resimdeki gibi ama işte onun ismi tam olarak nedir alırken ne diyeceğim onu bilmiyorum :)

pegasus
19/03/2015, 13:46
Ekrem bey verdiğiniz bilgiler için tşk ederim. ahşap üzerinde kullanacağım için mutlaka yapıtşıracağım, o yüzden ip gibi çok yumuşak olmadığı sürece sorun yok. İnternetten araştırıyorum fakat orada çok çeşit var bazıları plastik hortum gibi kalın bazıları incecik tel gibi. Elime alıp gözümle görmeden da almak istemiyorum.

Benin istediğim tam şu eklediğim resimdeki gibi ama işte onun ismi tam olarak nedir alırken ne diyeceğim onu bilmiyorum :)

FİTİLLİ NEON KABLO 5 METRE KIRMIZI KESİLEBİLİR 65 TL Sanalpazar.com'da 38843309 (https://www.sanalpazar.com/Fitilli-Neon-Kablo-5-Metre-Kirmizi-Kesilebilir__isp38843309) ben bu üründen aldım serkan bey.20 tl sanalpazar indirimiyle beraber 45 tl ye geldi 5 metre kablo+1 inverter+ücretsiz kargo.kibrit tanesi kadar kablonun kalınlığı.neon kablo diyerek arattırabilirsiniz

edit:yukarıda paylaştığım link geçmeli neon kablo olduğu için fiyatı biraz yüksek.geçmeli derken yani kablonun arkasında ince kağıt kalınlığında bir çıkıntı var.istediğiniz yere kolayca geçirebiliyorsunuz yapıştırma gereği duymadan.bunun adınada fitilli neon kablo deniyor.

ama siz ''bana fitilli lazım değil'' derseniz fitilsizleri daha uygun.

2XTTH-O4s-E

bu videodada kestikten sonra nasıl invertere bağlanacağını anlatıyor.ama siz evde kullacaksanız invertere gerek olmadan direk elektriğe bağlayabiyor muşunuz.bunuda bu forumda deneyen arkadastan duydum

pegasus
19/03/2015, 13:50

Neon kablo icin 12v inverter 13 TL Sanalpazar.com'da (kodu:37392429) (https://www.sanalpazar.com/Neon-Kablo-Icin-12v-Inverter__isp37392429)

bu arkadaştan aldım ben kabloyu ve inverteri.şuan ilan kapalı ama siz irtibata geçin kendide ankarada.elden teslim alabilirsiniz kargo ücreti ödemeden.

Ekrem06
19/03/2015, 16:09
O inverteri daha ucuza getirmenin yolunu arıyorum :D İnternette El Wire diye aratırsanız baya kıyafetlere çantalara bisikletlere uygulanmış halini görebilirsiniz ama ben 6v eski şarj adaptörü ile çalıştıramadım haftasonu bir kaç deneme yanılma daha yapıcam bakalım

pegasus
19/03/2015, 16:14
O inverteri daha ucuza getirmenin yolunu arıyorum :D İnternette El Wire diye aratırsanız baya kıyafetlere çantalara bisikletlere uygulanmış halini görebilirsiniz ama ben 6v eski şarj adaptörü ile çalıştıramadım haftasonu bir kaç deneme yanılma daha yapıcam bakalım

elden alırsanız 5 tl ye alırsınız.ben neon kabloyla beraber 10 tl ye verdi 2 inverteri

punto57
19/03/2015, 16:18
istanbulda bu kabloları satan bir yer var mı, elektrik bağlamıycam sadece kablo döşeyeceğim