PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trafik sigortası ve değer kaybı ödemesi

Haberci
18/03/2015, 02:28
Trafik sigortası sadece karşı tarafın maddi hasarını karşıladığı tüm sürücülerce bilinmektedir. Aslında trafik sigortası hem maddi hasarı hem de aracın değer kaybını karşılayabilmektedir. Ancak bu durum maalesef çok az sürücü tarafından bilinmektedir. Geçmiş kazalara ilişkin başvuruda bulunarak, değer kaybı ödemesi alınabilmektedir.

Trafik sigortasından değer kaybı ödemesi yapılabilmesi için yapılması gerekenler:

Eksper araçtaki kaybı belirleyecek
Vereceği rapor sigortaya gönderilecek
Eksper faturası da eklenecek
Sigorta şirketi ödemeye itiraz ederse
Sigorta Tahkim Kurulu devreye girecek
Ödenecek değer kaybından kusur oranı düşülecek
Örneğin sürücü %30 kusurlu ise bedel kaybının %70'ini alacak
Kaza tarihinden itibaren 2 yıl içinde yararlanılabilir

Video:

R39uSQFOpkk

pegasus
18/03/2015, 10:17
kusur oranının %100 suçlu veya suçsuz %50 şer verildiğini biliyorum.yani sigortacı öyle demişti bana.örnek olarak %30 a %70 gibi bir oranın söz konusu olmadığını söylemişti.

bende kaza yapmıştım.kusur oranını %50 verdi iki tarafada tramer.%100 beni haklı gösterseydi araç değer kaybı ile ilgili dava açacaktım olmadı.

araç değer kaybı için dava açabilmek için %100 suçsuz olmak gerekli diye biliyorum.buyrun link
Kimler Sorumludur? | ADK Araç Değer Kaybı Danışmanlık Hizmetleri (https://aracdegerkaybi.net/kimler-sorumludur.html)

EVOCU
18/03/2015, 10:24
kusur oranının %100 suçlu veya suçsuz %50 şer verildiğini biliyorum.yani sigortacı öyle demişti bana.örnek olarak %30 a %70 gibi bir oranın söz konusu olmadığını söylemişti.

bende kaza yapmıştım.kusur oranını %50 verdi iki tarafada tramer.%100 beni haklı gösterseydi araç değer kaybı ile ilgili dava açacaktım olmadı.

araç değer kaybı için dava açabilmek için %100 suçsuz olmak gerekli diye biliyorum.buyrun link
Kimler Sorumludur? | ADK Araç Değer Kaybı Danışmanlık Hizmetleri (https://aracdegerkaybi.net/kimler-sorumludur.html)

Kesinlikle Doğrudur. 2 Husus Can Damarı Konunun Haklılık ve Hasar Gören Parçanın Daha Önceden Hasar Görmemiş Olması..

Yuzde Yüz Haklı Olunacağı Gibi Hasar Gören Parçanında Daha Önce Hasar Almamış Olması Gerekiyor.