PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyondaki derinin soyulması problemi hk?

baycep
04/11/2007, 09:43
Arkadaşlar direksiyon simidindeki derinin soyulmasını servise şikayet etmiştim nihayet fabrikadan olumlu yanıt geldi, dün direksiyon siparişi verildi , değiştiriliyor garantiden bilgilerinize...

misafir3
04/11/2007, 09:56
aynı sorun bendede var bende solıcem bıturlu soluyemedım bende servısızme haber verım nıye sıcaktan oluyo sanırım ..bu soyulmalarr.

baycep
04/11/2007, 10:01
vites topuzundada aynı sorun var onuda söyledim, bana haber vercxekler büyük ihtimalle garantiden değiştirecekler..

CaGRi
04/11/2007, 13:16
abi ricam etsem direksiyonun fotosunu koyabilirmisn? bndede ufak soyulmalar warda ona göre bende gidip konuşiim servisle....

baycep
04/11/2007, 18:34
abi ricam etsem direksiyonun fotosunu koyabilirmisn? bndede ufak soyulmalar warda ona göre bende gidip konuşiim servisle....

yarın direksiyon ve vites topuzunun resmini yüklerim arkadaşlar

baycep
10/11/2007, 13:00
resimler aşagıda bugün serviste direksiyonumu değiştirdiler , vites topuzu için tofaştan haber bekliyorlar

https://img451.imageshack.us/img451/2447/23523178xw0.jpg (https://imageshack.us)

https://img373.imageshack.us/img373/7518/78530942sv2.jpg (https://imageshack.us)

https://img391.imageshack.us/img391/9872/83921709kl1.jpg (https://imageshack.us)

tempesty
10/11/2007, 13:13
Hayret nasıl kullanıcı hatası olayına çevirmemişler bu durumu...Çok iyi yapmışsın mustafa..

Auto engineeR
10/11/2007, 14:42
alala çok kötü olmuş durumu yaw sanki 10 yıllık direksiyon :(

benim bi problemim yok şükür şimdilik

microab
10/11/2007, 14:49
Direksiyon bende de birebir aynı,sanki benim direksiyonun fotosu.

Sol taraf da bir büzülme var aynen resimdeki gibi,vitesde yok şükür şimdilik....

Auto engineeR
10/11/2007, 15:17
yaw bu direksiyondaki witesteki deriler yırtılmaya-dökülmeye başlamışsa, 1kaç yıl sonra deri koltuklu grande puntoların hali nolur :(

goldumut
10/11/2007, 17:08
benım bıldıgıme gore yuzuk takan arkadasların araclarında bu tıp sorunlar yasanıyor.yuzugun surtmesınden dolayı deri aksamlar(vites topuzu,direksiyon)cok cabuk asınıyor..

microab
10/11/2007, 17:17
Bende yüzük yok :(

emre
10/11/2007, 17:41
yaw bu direksiyondaki witesteki deriler yırtılmaya-dökülmeye başlamışsa, 1kaç yıl sonra deri koltuklu grande puntoların hali nolur :(
benimde direksiyon soyulmuştu ayrıca koltuk biraz deforme olmuştu bende servise gittim ve sağ koltula direksiyonu değiştirdiler.

microab
10/11/2007, 17:58
Direksiyon değiştirmek bu kadar kolay bir iş mi arkadaşlar?

Yani ne kadar zaman alıyor,herhangi bir değişiklik hissediliyor mu?

Gösterir göstermez;

Hımm hemen değiştirelim bunu!

mu diyorlar?

Dikici
10/11/2007, 18:02
bizim arabayada başka birisi bndi 1 gün sonra ayn resimlerdeki gibi geldi birgünde deforme olurmu?

Auto engineeR
10/11/2007, 18:43
direksiyon geldikten sonra değiştirmek 1-2 dakkayı alır.

öncesinde serwisle anlaşmak ne kadar sürer bilmiyorum :)

baycep
10/11/2007, 20:50
Ben yüzük takmıyorum kullanıcı hatasına bağlı olan bir soyulma değil, daha önce servis müdürünün kafasını defalarca şişirdim. fabrikaya resmini çekip gönderdiler olumlu yanıt gelince sipariş verdiler . 15-20 dk içerisinde değiştirdiler ..

Auto engineeR
10/11/2007, 20:55
emre koltuktaki deformasyon nasıl bişidi? önce sürücü koltuğunda olması gerekmiyor mu bişi olacaksa?

Er-NnN
11/11/2007, 00:11
yaw benim elim çok terler 2.5 ayda birçok kişinin yılda yaptığı km yi yaptım hiç bişi olmadı...

sanırım arada derilerin kalitesiz kısmı denk geliyo montajda...

Auto engineeR
11/11/2007, 01:33
eren elinin terlemesi derinin nemli kalıp duruyup çatlayıp yırtılmasını önlüyor olabilir. benim de aynı şekilde. we ben deri sütüyle beslerim bikaç ayda 1 belki bunların faydasıdır bende sorun yok

sinandeniz
13/11/2007, 01:10
merhabalar.
arkadaşlar bize "deri" diye satılan direksiyon simidi kaplaması ve vites topuzu KESİNLİKLE gerçek deri değildir. Haliyle suni derinin de ömrü bir yere kadar..
benim direksiyon+vites topuzu da aynı durumda ama servise ugramayı dahi düşünmüyorum..
Yıldırma politikaları sonuç verdi; artık aracıma kayıtsızım...
Allah kimseyi yetkili FIAT servislerine düşürmesin!
sevgiler
Sinan

tempesty
13/11/2007, 01:34
Sinan Bey kafa karıştırıcı ve ciddi bir iddia atmışsınız ortaya..bu bilginiz kaynağını da söylerseniz bizler açısından çok daha güzel olur...Ayrıca bu söylediğiniz eğer gerçekten de doğruysa benim aracım active olmasına rağmen sonradan çok kaliteli bir deriyle direksiyonumu vitesimi vites körüğünü ve el frenini kaplattım ve kesinliklede bir sorun yaşamıyorum bunu doğrulamak açısından Ankarada aracı emotion olan bir arkadaşla benimkini karşılaştıralım bakalım çok fark varmı ikisi arasında...

cadencepunto
13/11/2007, 01:53
deri dreksiyonlar cok hassas arkadaşlar normal bu sonuç

sinandeniz
13/11/2007, 01:57
Kafa karışacak bir durum yok;
hatta eklemeyi unutmuşum; vites körüğü de suni deri.
Yanılıyorsam düzeltin; gerçek deri yanmaz diye bilirdik. Eğer vites körüğü sigara ile yandı ise ve direksiyon simidi kaplaması zamanla ince naylon şeritler şeklinde kabardıysa söz konusu malzemenin suni olduğunu anlarsınız. Kaldı ki gerçek deri direksiyon zamanla sadece siyahlığını kaybeder, yıpranmış ve solgun gözükür (bkz. eskiyen bir ayakkabı, meşin futbol topu); pul pul ya da şerit şerit soyulmaz.
Iddia değil bunlar arkadaşlar. Ben bu parçaların deri olmadığını görüyorum&anlıyorum, aksini ıspatlayan varsa özür dileyeceğim.
Yanlış anlamayın; Mercedes te birçok modelinde suni deriye başvurmuştur, ama suni deriler içerisinde de dağlar kadar fark vardır. Burada önemli olan gp için seçilen malzemenin kalitesiyle her an yüzleşmek zorunda bırakılıyor olmamız.

Ben de bir ara iyi bir iç döşemecisiyle görüşerek bu üç bileşeni hakiki deri ile değiştirteceğim. (galiba ~150ytl gibi bir masraf söz konusu)
sevgiler
Sinan

tempesty
13/11/2007, 02:07
Öyleyse deri kaplı tek grande punto sahibi ben oluyorum demekki :) Şaka bir yana da hakkaten deri kaplı direksiyon ve vites körüğü olarak pazarladıkları malzeme ''suni'' deri ise ve dedikleriniz hakkaten doğruysa (konu hakkında fazla bilgim olmadığı için-ise diyorum) gerçektende çok sinir bozucu bir durum olsa gerek...!!!

SteinGP
13/11/2007, 03:10
arkadaşlar bildiğim kadarıyla araçlarda gerçek hayvan derisi kullanmak yasaklanmıştı gerçi ferrari maserati vs donanımlarında ceylan derisi nappa deri falan filan diyorlar ama ben yasaklandı diye duymuştum..+bencede kesinlikle suni deri..henüz soyulmayan arkadaşlara alperin dediği gibi süt silikon karışımı spreyler var bendeki Luft(yanlış yazıyor olabilirim)marka sprey bu konuda işe yarıyor sanırım biraz parlak gösteriyor bu yüzden ertesi gün nemli bezle silip tekrar matlaşmasını sağlıyorum sonuç olarak tavsiye ederim fiyatı da en son 3 ytl civarıydı...

tempesty
13/11/2007, 14:21
Neden yasaklanmış acaba gerçek hayvan derisi ne sakıncası olabilirki

Er-NnN
13/11/2007, 14:58
bora abi onun için çok hayvan öldürülüyodu sırf derisi para ediyo die... :)

Auto engineeR
13/11/2007, 15:06
arkadaşlar birçok markada suni deri kullanılmaktadır. mercedes bmwlerde bile. tabii koltuklardan bahsediyorum daha çok. direksiyon we wites topuzu için bişi diyemicem. ama arkadaşın da dediği gibi suni deri war,suni deri war.. dağlar kadar fark war arada.

okyzan
13/11/2007, 17:09
Benimde direksiyon simidinin üst kısmı güneşten kabarmıştı. Küçükyalı birmottan 10 numara insan Muammer abim herzamanki gibi imdadıma yetişti çok çok kısa bir sürede yeni direksiyonumu getirtti ve monte ettirdi sağolsun tekrar tekrar.

MACHINE
13/11/2007, 21:26
Evet söylediklerine katılıyorum.Küçükyalı Birmottan Muammer bey gerçekten 10 numaradır.Araçta ne zaman bir problem çıksa her zaman en iyi şekilde yardımcı olmuştur.Bende kendisine çok teşekkür ediyorum.

misli1
13/11/2007, 22:12
Eskiden dericilik yapmış biri olarak direksiyon ve vites topuzunun gerçek deri olduğunu düşünüyorum. Fakat vites körüğü kesinlikle suni deri yani vinleks. Eskiden kulandığım 2003 model Ford Mondeo'nunda vites körüğü suni deriydi. Tabi gerçek derininde kendi arasında kalite farkı var bunu unutmayalım.

İbrahimKC
14/11/2007, 10:14
Benimde Direksiyonun sol üstünde (Saat 10 yönü) toplanma vardı..Herhangi bir soyulma olmadı ama çok ilginç bir şekilde bir hat şeklinde deri toplanmıştı.

Aile servisimiz Kavaklıdere 1 haftada yeni direksiyon simidini getirtip taktılar.. Bir kere daha çok teşekkür ederim kendilerine..

misafir3
16/11/2007, 18:01
bende bugun kucukyalı birmotda direksıyonumun yenısını taktılarr cok tesekkurler sebnem hanıma cok ilgileniyo sagolsun...

bambogie
24/11/2007, 03:44
vebim sadece vites topuzuydu hiç soru sormadan değiştirdiler servise bildirince.böyle problemleri olanlar servise uğrasınlar.ben bi 10 15 gün bekledim ama stokta yoktu şu anda var mıdır bilemiyorum.

huseyin83k
06/01/2009, 23:08
arkadaşalar benim puntom 2006 model ve direksiyon soyulmaya başladı garantisi dolduğu için servis kabul etmiyo her direksiyona geçtiğimde gözüme takılıyo abimde 99 model astra var o da deri direksiyon ama bi tane bile soyulma vs yok daha benim arabam 2,5 senelik ve sorunlar başladı bu araba 2-3 sene sonra ne sorunlar çıkaracak bilemiyorum artık. Birde servise direksiyonu göstemek için gittiğimde ön taraftaki havalamdırma ızgarasının uç tarafı yerinden çıkmış onu gösterdim servisin bana verdiği cevap gülünecek bişeymi yoksa ağlanacakmı anlayamadım. Izgara sıcaktan dolayı kendini salmış ne yani ben arabaya binince sıcak havayı açmayacakmıyım soğuktamı oturacağım ızgara yerinden çıkacak diye bu aldığım ilk fiat marka araç ve eminimki sonuncusu olacak...

ABNEW
06/01/2009, 23:36
Hüseyin, direksiyon soyulması ve plastiğin yapısının bozulması garantiye girmeli süre dolmuşsa bile.6 ay için servisler bunu yapmamalı bence.Bu tip hasarların kullanıcı kaynaklı olmadığı belli.Bence serviste durumu ısrarcı birşekilde söylemelisin.Başka servislere de durumu göstermek gerekli.Hatta merkezi de arayarak durumu bildirmeni öneririm.Sonuç elde edeceğini umuyorum, geçmiş olsun...

huseyin83k
06/01/2009, 23:58
Bu şikayetimi fiat çağrı merkezinede bildirdim ama onlarda aracın garantisinin dolduğunu ve garanti kapsamında bişey yapamayacaklarını söylediler bende yani garantisi biten araçlar sizi ilgilendirmiyormu demek istiyosunuz dedim ama bi sonuç alamadım sinir olduğumla kaldım... Bana halen kartalların kullanıldığını ve herkesin memnun olduğunu söylediler ne alakaysa kartal ve grande puntonun deri direksiyonu...

vtec368
07/01/2009, 00:42
bende direksiyon simidini garantiden değiştirmiştim servisin söylediği şuydu sıfır direksiyon vermiyorlar bursada deri kaplatıyorlarmış galiba doğru çünkü gelen direksiyonun plastik olan kısımları kullanılmıştı ve derisi eskisinde farklıydı daha mat ve daha kalındı garantiden serviste söktüklerini fabrika gönderiyorlar onlar kaplanıyor şikayet olunca servis fabrikaya sipariş veriyor kplanmışı geliyor senin arabaya takıyorlar seninki fabrikaya gidiyor yeniden kaplanıyor dönüsüm oluyor

Ziyaretçi047
07/01/2009, 00:50
Mersin'den Mustafa arkadaşımızın da benzer bir problemi vardı. Artık garantiye kesin girer bu iş.

soldierkan
07/01/2009, 02:14
arkadaşlar benim aracım ikiyılı doldurdu fakat 2010 a kadar uzatılmış garantim var direksiyon sorunsuz vites topusunda yıpranma var garantiden karşılarlarmı uzatılmış garantim olması benimde değişimden faydalanmamı sağlarmı acaba ??? normal garantiyle aynımıdır bu uzatılmış garanti ???

OzzY
07/01/2009, 02:43
normal garanti uzatılmış garanti ile aynı olması lazım ancak, bu tip şeyler(direksyon, vites topuzu, teyp kontrolleri) kullanım sonucuda aşınabilir. eğer vites topuzunuzdaki aşınma üretim/malzeme kaynaklı ise garanti kapsamından değişim yapılır.

passenger84
07/01/2009, 19:00
benimde aynı problemim var ama garntim bitti uzatma yok 2006 model yardımcı olurmular acaba?

JASMINE
07/01/2009, 20:06
Daha önce bir arkadaşımızda da aynı sorun yaşandı. İzmir'de Poyraz Otomotiv'de direksiyon simidi garantiden yenisi ile değiştirildi. Gittiğin servis ile bir kez daha ısrarlı bir şekilde konuşmalısın bence sorunun kesin çözülecektir.

gingin
29/01/2009, 23:42
Benim direksiyon ve vites topuzumda da soyulma ve toplanma var. Küçükyalı Birmot'ta Tugay bey direksiyonu değişmediklerini Bursa'daki fabrikada kaplattıklarını ancak derisinin orjinalinden biraz farklı olduğunu söyledi. Değiştiren arkadaşlar bir farklılık olup olmadığını söyleyebilirler mi?

anvil
30/01/2009, 08:22
eskisine göre biraz daha mat ama daha güzel. bu konuyu da incele

https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/6507-deri-direksiyon-simidi-degisimi.html

erhan0677
02/02/2009, 15:27
arkadaşlar bende soyulma değilde direksiyondaki radyo kumanda bölümünde çok az kalkma vardı serviste kendileri farketti ve sipariş verdiklerini söylediler iki gün sonra yenisi geldi ve onbeş dakikada taktılar fakat yeni gelen direksiyon simidi renk olara daha farklıydı bunun sebebini sorduğumda yenileştirme olduğunu söylediler. bence tofaşta değilde başka bir firmada yaptırıyorlar ama olsun yeni gelen deri daha kaliteli

narkoz30
18/03/2009, 09:57
Bu direksiyonlar deri meri değil kandırmaca ya baksanıza kaplama bunlar hemde en dandiğinden fiat showroomlarına giderseniz oradaki yeni modellerde daha kaliteli direksiyon kullanılmış. Aynı sorun bende de var uzatılmış garanti alacağım sanırım malum 2007 modeliz. Eğer geçiyorsa ve garantiye giriyorsa değiştirme taraftarıyım.

ufukbzk84
09/09/2009, 16:01
slm arakdaşlar vites topuzumda soyulma var... servise sordum değiştiremeyiz yüzükten dediler... ama çok fazla hatta çok seyrek kullanıyorum yüzüğü ne yapmalıyım servisle nasıl bi şekilde konuşmalıyım...

smartmavi
10/09/2009, 18:36
arkadaşlar, garantiden değişmiş direksiyon resmi koyun lütfen. Bana da sipariş edildi tam iki ay oldu hala gelmedi. Sizce sallıyorlar mı beni ?

StrawBeeRy
10/09/2009, 22:33
peki garantisi bitene kaç paraya kazıklıyorlar? :D bir bilginiz varmı

ygttt54
10/09/2009, 23:20
Arkadaşlar bugün bende servise gittim vites topuzunda soyulma vardı bide direksiyonda biraz toplanma vardı sağolsunlar böle böle demem yetti en ufacık bahane sunmadılar garantiye bakan arkadaş geldi fotoraflarını çekti büyük ihtimalle garantiden değişcek garantim uzatılmış garanti araba 2006 model 54000de hiç sorun yapmadılar değşim şöyle oluyorumuş bu ara çok şikayet geldiği için 1.5 2 ayı bulur dediler fabrika kabul edince sadece direksiyon simidinn çemberini derisiz olarak gönderiyormuş serviste anlaşmalı olduğu bir kaplamacıyla direksiyonu kaplatıyormuş işlem bitince aracı çağırıp yeni direksiyonu takıp çıkanları fabrikaya gönderiyolarmış ama servisimin ilgisi çok hoşuma gitti soyulma dedi direk içeri aldılar =)

theblight
13/09/2009, 23:31
Bende 2 ay önce böyle bir sorundan ötürü servise gittim hemen değişim için fotolar çekildi ve 2 ay bekledikten sonra dün direksiyon simidim garantiden değişti.Aracım 2007 model uzatılmış garantisi var.
Yeni gelen direksiyon simidi biraz daha kalın pek deriye benzemiyor aslında ve rengi mat deri direksiyon gibi durmuyor pek ama daha spor bir görüntüsü var.

ygttt54
14/09/2009, 17:03
yeni takılan deri üzerinde delikleri olan bir tarzdamı sportif derken onu mu kastettin :S

theblight
15/09/2009, 05:58
Hayır delik filan yok görünümü sanki daha spor gbi bmw direksiyonunun simidini andırdı nedese bana belkide öyle görmek istedim :P

smartmavi
05/10/2009, 17:46
Benim de geçenlerde geldi yeni simit. Söylendiği gibi rengi daha mat. İtalya'nın birşey yolladığı yok; eldeki çıkma direksiyon simitleri orda burda kaplatılıyor, o kadar.

Dualogic olduğu için benim vites topuzunda soyulma olmadı- olacağını da pek sanmıyorum, fakat şimdi direksiyon ve vitezin renkleri farklı. Olsun en azından kabarık-soyuk falan değil...

vtec368
05/10/2009, 20:34
benimde direksiyon simidi değişti yeni gelen sıfır değil bursada deri kaplatılıyormuş sana fabrikadan kaplanmış bir direksiyon yolluyorlar seninkini söküp fabrikaya yollanıyor kaplattırılıyor böyle bir sistem kurmuşlar zaten yeni direksiyonun derisi farklı çok kalın ve vites gibi parlak siyah değil mat

gtosun
05/10/2009, 20:57
Arkadaşlar bendede aynı sorun var yanlız ben aracımı daha yeni aldım ikinci el olarak garantisi malesef yok.2007 model aracımın direksiyonun yarısının derisi yok geri kalanınıda ben sökücem zaten, kötü duruyor.
Topkapı da aynı orjinal gibi kaplama yapılıyormuş 80 TL civarı ama daha kendim araştırmadım.

deltree
06/10/2009, 01:30
Bendede soyulmalar var. Aşağıda aldığım bilgileri sizinle paylaşmak istedim.
----------------------------------------------------------------------------------

ARACINIZ ILE ILGILI YAPILABILECEK ISLER ASAGIDA BILGILERINIZE SUNULMUSTUR.

1.SINIF ITHAL ITALYAN HAKIKI DERI ILE DERI DOSEME
ARACINIZIN DERI DOSEME ISLEMI; KOLTUKLARINIZ, BASLIKLARINIZ, KAPI UZERINDEKI ORTA KUMAS BOLUMLER VE VARSA KOL DAYAMALARINIZIN DERI ILE KAPLANMASINI ICERMEKTEDIR. INTERNET SITEMIZIN RENK SECENEKLERI BOLUMUNDE (www.altinuc.com.tr/pages.asp?SID=145 (https://www.altinuc.com.tr/pages.asp?SID=145)) GORMUS OLDUGUNUZ DERILER % 100 OTOMOBILLIK TEST VE SERTIFIKALARA SAHIP DERILERDIR. DERI DOSEME ISLEMI YAKLASIK 1.5 GUN SÜREDE TAMAMLANMAKTADIR. BU DERILER ILE YAPMIS OLDUGUMUZ UYGULAMALARA 3 YIL TAM GARANTI VERMEKTEYIZ. BU SURE BITTIKTEN SONRA DA IYI NIYET CERCEVESINDE HER TURLU SORUNUNUZDA HIZMETINIZDEYIZ.
1.SINIF ITHAL HAKIKI DERI KULLANILARAK DERI DOSEME ISLEMININ TUTARI
NAKIT 1300 TL DIR.

CARDFINANS – BONUSCARD - WORLDCARD SAHIPLERINE
A)300 TL PESINAT 235TL x 5 TAKSIT TOPLAM 1475 TL DIR.
B)300 TL PESINAT 125TL x 10 TAKSIT TOPLAM 1550 TL DIR.

1.SINIF ITHAL ALMAN MALI SUNI DERI ILE DERI DOSEME
SON YILLARDA OTOMOBIL URETICILERI, DAHA DAYANIKLI VE DAHA UYGUN FIYATLI OLMASI NEDENIYLE, URETTIKLERI OTOMOBILLERDE SUNI DERI OPSIYONUNU SUNMAYA BASLAMISLARDIR. FIRMAMIZ TARAFINDAN KULLANILAN SUNI DERILER ALMANYA’DAN ITHAL EDILMEKTE VE MERCEDES BENZ – BMW – AUDI GIBI OTOMOTIV DEVLERI TARAFINDAN KULLANILMAKTADIR. ALMAN SUNI DERILER ILE YAPMIS OLDUGUMUZ UYGULAMALARA 3 YIL TAM GARANTI VERMEKTEYIZ. BU SURE BITTIKTEN SONRA DA IYI NIYET CERCEVESINDE HER TURLU SORUNUNUZDA HIZMETINIZDEYIZ. SUNI DERI UYGULAMA ORNEGI ICIN (www.altinuc.com.tr/gallery.asp?KID=215 (https://www.altinuc.com.tr/gallery.asp?KID=215)) SAYFASINI ZIYARET EDEBILIRSINIZ.
1.SINIF ITHAL ALMAN MALI SUNI DERI KULLANILARAK DERI DOSEME ISLEMININ TUTARI
NAKIT 600 TL DIR.

A)100 TL PESINAT 116TL x 5 TAKSIT TOPLAM 680 TL DIR.
B)100 TL PESINAT 62TL x 10 TAKSIT TOPLAM 720 TL DIR.

DIREKSIYON DERI KAPLAMA
DIREKSIYON ORNEKLERINI GORMEK ICIN INTERNET SITEMIZIN SAG MENUSUNDE DIREKSIYON DERI KAPLAMA BOLUMUNU (www.altinuc.com.tr/gallery.asp?KID=20 (https://www.altinuc.com.tr/gallery.asp?KID=20)) ZIYARET EDEBILIRSINIZ. HAKIKI DERI ILE DIREKSIYON KAPLAMA ISLEMI TAMAMEN EL ISI OLUP YAKLASIK OLARAK 5 SAATTE YAPILABILMEKTEDIR. DIREKSIYON DERI KAPLAMA ISLEMININ BEDELI
NAKIT 125 TL DIR.

40TL x 4 TAKSIT TOPLAM 160 TL DIR.

WAECO KOLTUK ISITMA SISTEMI
KOLTUK ISITMA SISTEMI IKI ON KOLTUK ICIN TAKIM HALINDE SUNULMAKTA OLUP HEM KUMAS HEM DE DERI KOLTUKLARA UYGULANABILMEKTEDIR. KOLTUK ISITMA BILGILERI ICIN INTERNET SITEMIZIN KOLTUK ISITMA BOLUMUNU (www.altinuc.com.tr/pages.asp?SID=93 (https://www.altinuc.com.tr/pages.asp?SID=93)) ZIYARET EDEBILIRSINIZ. UYGULAMA SURESI 4 SAAT GARANTI SURESI 2 YILDIR.
NAKIT 450 TL DIR.

110TL x 5 TAKSIT TOPLAM 550 TL DIR.

NAKIS UYGULAMASI
ISTEDIGINIZ HERHANGI BIR LOGO YA DA YAZININ KOLTUKLARINIZA NAKIS OLARAK ISLENMESI MUMKUNDUR. ORNEKLERINI INTERNET SITEMIZDE (www.altinuc.com.tr/pages.asp?SID=167 (https://www.altinuc.com.tr/pages.asp?SID=167)) GOREBILIRSINIZ.
IKI ON KOLTUK ICIN BEDELI
NAKIT 100 TL DIR.

TAVAN KUMAS YENILEME (SUNROOF’SUZ BINEK TIPI ARACLAR)
SARKMIS YA DA DEFORME OLMUS TAVANLARINIZIN ORJİNAL TAVANLIK KUMASLAR ILE YENILENMESI MUMKUNDUR. TAVAN YENILEME ISLEMI 1 GUN SURMEKTEDIR. ORNEKLERINI INTERNET SITEMIZDE (www.altinuc.com.tr/pages.asp?SID=149 (https://www.altinuc.com.tr/pages.asp?SID=149)) GOREBILIRSINIZ.
NAKIT 200 TL DIR.

125TL x 2 TAKSIT TOPLAM 250 TL DIR.

TAVAN KUMAS YENILEME (SUNROOF’LU BINEK VE JEEP TIPI ARACLAR)
SARKMIS YA DA DEFORME OLMUS TAVANLARINIZIN ORJİNAL TAVANLIK KUMASLAR ILE YENILENMESI MUMKUNDUR. TAVAN YENILEME ISLEMI 1 GUN SURMEKTEDIR.
NAKIT 300 TL DIR.

125TL x 3 TAKSIT TOPLAM 375 TL DIR.

KOL DAYAMA UYGULAMASI
KOL DAYAMA MONTAJI 3 SAAT SURMEKTEDIR. ORNEKLERINI INTERNET SITEMIZDE (www.altinuc.com.tr/pages.asp?SID=154 (https://www.altinuc.com.tr/pages.asp?SID=154)) GOREBILIRSINIZ. BEDELI ADET BASINA
NAKIT 100 TL+KDV DIR.

ARACINIZA EN UYGUN RENK SECENEGININ TESPITI VE KARSILIKLI DETAY BILGILENDIRME ICIN MUSAIT OLDUGUNUZ BIR ZAMAN DILIMINDE FIRMAMIZI ZIYARET ETMENIZI TAVSIYE EDERIZ. BU SAYEDE ARACINIZ ILE ILGILI EN IYI COZUME BERABER KARAR VEREBILIRIZ. HER KONUDA SORULARINIZ ICIN 0216 572 60 90 VE 0216 469 84 50 NO’ LU TELEFONLARIMIZDAN BIZLERE ULASABILIRSINIZ. HER TURLU SORUNUZU YANITLAMAKTAN MEMNUNIYET DUYACAGIMIZI BELIRTIR, ESENLIKLER DILERIZ.

SAYGILARIMIZLA,
ALTINUC DERI VE OTOMOTIV SANAYI TICARET A.S.
EKREM – AYDIN ALTINUC

StrawBeeRy
06/10/2009, 01:48
elimde yurt dışından gelme audi S-line derisi var 4 araçlık geldi 3 ü yapıldı 1 tanesi hala dikilemedi oda benimki 400 lira fiyat çektiler dikmeye.bu fiyattan aşağı dikebilicek bir yer varmı önerdiğiniz?

hazemanyagi
08/10/2009, 13:11
arkadaşlar direksiyon simidindeki derinin soyulmasını servise şikayet etmiştim nihayet fabrikadan olumlu yanıt geldi, dün direksiyon siparişi verildi , değiştiriliyor garantiden bilgilerinize...

hocam araban olmus ya at cope gitsin rezalet kullanmissin

gadget
17/10/2009, 11:08
aracım 2007 model garanti biteli 5 ay oldu,
geçen servise başka işlem için uğradığımda olayı güzelce anlattım, zaten direksiyon derisi önceden değişmiş fiat tarafından , şimdi de vites topuzunun halini gösterdim, değişimlere bakan yetkili kendi inceledi, tuttanak tutup fiata yollicam dedi ben pek umutlanmamıştım aslında bi haftasonra aradılar, tamamdır fiata siparişi geçicez konuştuk onlarala die, 6 vites miydi die sordular, 3 haftayı bulurmuş gelmesi, bakalım haber veririm bi gelişme olursa...

salih1905
27/03/2013, 15:44
Arkadaşlar konuyu biraz hortlatmak gibi olacak ama bu konuyla ilgili en çok bu başlıkta konuşulmuş
direksiyonunda sorun olup serviste rahatlıkla garanti kapsamında degiştiren apkadaşlar hangi serviste degişimi yaptiklarını yazabilirler mi acaba

2010 model 130 binde grande punto m var direksiyon berbat halde zincirlikuyu birmottan randevu aldım gittıgimde nasıl bir yol izlersem sıkıntı vermeden degişim yaparlar sizce ?

Yagmuradam
27/03/2013, 16:04
O kmde umarım garanti kapsamına alırlar. Benim lineam aynı km de kronik sorun takozlar için garantiyi kullanamamıştım.

salih1905
27/03/2013, 16:10
Umarım hocam ama 150bin km ye kadar garanti kapsamında diye onlar söylüyor

salih1905
01/04/2013, 18:25
Aracımda bariz direksiyon soyulması mevcut

Evet arkadaşlar bun gün zincirlikuyu birmot'a gittim ve başıma gelenler

Öncelikle aracımın özellikleri;

Grande Punto 2010 mayıs çıkışlı(1 ay daha garantim var)
132bin km'de
120bin km'ye kadar tüm bakımları yetkili serviste yapılmış(120bin bakımı dahil)
Garanti süresinin bitimine 1 ay var

Bu gün zincirlikuyu birmot'a gittim aracımın bakımları kontrol edildi ve 120bin km'ye kadar (120bin dahil) tüm bakımlarının serviste yapıldığı gözüktü.130bin bakımının geldiği belirtildi bende şu an işlerim olduğu ve bakım için ayıracak bütçem olmadığını 2-3 ay sonra bakımı yaptıracağımı belirttim. Görüştüğüm kişide sadece bilgilendirme yapmak istediğini söyledi. Bize direksiyonun fotoğraflarının çekilip yetkililere gönderilip cevap bekleneceği söylendi ve 1-2 saat beklememiz gerektiğini belirttiler. Sonuç olarak; görüştüğüm yetkili direksiyonun siparişini verdiğini direksiyonun garanti kapsamında değişeceğini ANCAK direksiyonun değişebilmesi için 240tl'ye aracın 130bin bakımını yaptırmam gerektiğini söyledi.
Ben öncedende belirttiğim gibi şu an bakımı yapacak durumum olmadığını belirttim direksiyonun değişimini istedim ve ekledim bu araç 120bin km dahil olmak üzere noktası virgülüne kadar tüm işlemleri serviste yapıldı. Ama ne dediysem olmadı...

Arkadaşlar şimdi benim ne yapmam gerekiyor. Bu nasıl bir müşteri memnuniyeti anlayışıdır bu nasıl bir garanti anlayışıdır anlamak mümkün değil. Müşteri memnuniyeti sıfıt(0)!!!

muratxx5
01/04/2013, 19:22
Böyle saçma sapan bir uygulama olamaz. Onlara ne bakımı ne zaman yaptiracaginizdan. Başka bir servise sorun bence. Fiat'a böyle bir uygulama var mı diye mail atın. Sikayetvar a konu açın. Forumda bu servise toplu küfür topicleri açalım. Elinizden geldiği kadar firmayı sağda soldan kotuleyin. Bu servislerin bir şekilde akillarinin başlarına gelmesi lazım. Sankj özellikle kazık nasıl atılır eğitimi alan müdürleri başa getiriyorlar. Bir yere kadar ama...

salih1905
01/04/2013, 20:09
Valla artık ne diyeceğimi bilemiyorum bu kadar saçma sapan çağ dışı bir uygulama olamaz!!! İşimiz garantiye ilk defa düştü ama düşmez olaydı keşke...

erenemre
02/04/2013, 14:03
Arkadaşlar konuyu biraz hortlatmak gibi olacak ama bu konuyla ilgili en çok bu başlıkta konuşulmuş
direksiyonunda sorun olup serviste rahatlıkla garanti kapsamında degiştiren apkadaşlar hangi serviste degişimi yaptiklarını yazabilirler mi acaba

2010 model 130 binde grande punto m var direksiyon berbat halde zincirlikuyu birmottan randevu aldım gittıgimde nasıl bir yol izlersem sıkıntı vermeden degişim yaparlar sizce ?

2010 model nasıl 130 binde oluyor !!! benim araç 2008 model 19 binde.

celenlee
02/04/2013, 16:09
2010 model nasıl 130 binde oluyor !!! benim araç 2008 model 19 binde.
Nesine şaşırdınız :)
Senede 30-40BIN km neden çok olsun ki kullanan için? Her gün işine (50-100km) gidip gelenler var.

burank16
03/04/2013, 20:51
Aracımda bariz direksiyon soyulması mevcut

Evet arkadaşlar bun gün zincirlikuyu birmot'a gittim ve başıma gelenler

Öncelikle aracımın özellikleri;

Grande Punto 2010 mayıs çıkışlı(1 ay daha garantim var)
132bin km'de
120bin km'ye kadar tüm bakımları yetkili serviste yapılmış(120bin bakımı dahil)
Garanti süresinin bitimine 1 ay var

Bu gün zincirlikuyu birmot'a gittim aracımın bakımları kontrol edildi ve 120bin km'ye kadar (120bin dahil) tüm bakımlarının serviste yapıldığı gözüktü.130bin bakımının geldiği belirtildi bende şu an işlerim olduğu ve bakım için ayıracak bütçem olmadığını 2-3 ay sonra bakımı yaptıracağımı belirttim. Görüştüğüm kişide sadece bilgilendirme yapmak istediğini söyledi. Bize direksiyonun fotoğraflarının çekilip yetkililere gönderilip cevap bekleneceği söylendi ve 1-2 saat beklememiz gerektiğini belirttiler. Sonuç olarak; görüştüğüm yetkili direksiyonun siparişini verdiğini direksiyonun garanti kapsamında değişeceğini ANCAK direksiyonun değişebilmesi için 240tl'ye aracın 130bin bakımını yaptırmam gerektiğini söyledi.
Ben öncedende belirttiğim gibi şu an bakımı yapacak durumum olmadığını belirttim direksiyonun değişimini istedim ve ekledim bu araç 120bin km dahil olmak üzere noktası virgülüne kadar tüm işlemleri serviste yapıldı. Ama ne dediysem olmadı...

Arkadaşlar şimdi benim ne yapmam gerekiyor. Bu nasıl bir müşteri memnuniyeti anlayışıdır bu nasıl bir garanti anlayışıdır anlamak mümkün değil. Müşteri memnuniyeti sıfıt(0)!!!

Malesef Fiat Genel Merkezi bu konularda dahada kötü.23 ayda bozulan aküyü garantiye sokmayan bir müşteri memnuniyeti anlayışına sahipler.Eğer aracınızın faturası mevcut ise Tüketici hakem heyetine başvurarak rahatça 130 bin bakımı yaptırmadan bu sorunu çözersiniz.Kimseye bakımı yaptırında garantiden bunu değiştirelim diyemezler,demeyede hakları yok.Yani siz bakım yaptırmadığınız için mi bu sorun olduda diretiyorlar.Siz 130 bin km bakımını başka yerde yaptırmadığınız için bunu diretip garantiyi bozamazlar.Eğer üşenmezseniz Tüketici Hakem Heyetine başvurun derim.

salih1905
04/04/2013, 09:47
Evet arkadaşlar dün sorunum çözüldü direksiyon simidi yenisi ile degişti

pazartesi günü servise gitmistim ve karsilastigim tutumu burada paylaştım

pazartesi eve gelir gelmez fiat müşteri hizmetlerini arayıp bir şikayet kaydı oluşturdum, ardından yine pazartesi gece koç holding, fiat ve birmot genel merkezine şikayet mail'leri yolladım ardından şikayevar.com'da bir şikayet kaydı oluşturdum

Salı sabah 10:30'da fiat müşteri hizmetleri tarafından arandım ve; sikayetimde belirttigim gibi bir durumun söz konusu olmadığını ve parcanin servis tarafından siparisinin verildiğini ve gelir gelmez sorunun çözüme kavuşacağı söylendi servisin benimle iletişime gececegini ama eğer istersem servisi arayıp müşteri ilişkileri sorumlusuyla iletişime geçebileceğini söylendi.
Ardından hemen birmot'u aradım ve müşteri ilişkileri sorumlusuyla görüştum, klişe konusmalarda doğal olarak o elemanını normal proseduru uyguladığını vsvs. söyledi bende servis danışmanın kotu tutumundan ve hiç yapici olmadigindan bahsettim vsvs. Bu sekilde bir konusmadan sonra parcanin siparisinin verildiği ve gelmesinin birkaç gün surcegini söyledi ve kapattik. Ardından aynı gün yani salı günün 3 gibi görüştüğüm kişi tarafından arandım parcanın geldiği ve yarın gelebilecegim söylendi ve çarşamba günü direksiyon simidi yenisi ile değişti...

Fiat müşteri hizmetlerine durum ile ilgilendiği ve olması gerekeni yaptırdığı için teşekkür ederim.

muratxx5
04/04/2013, 19:25
O bakımı yaptırmadan degistirmeyiz diye konuşan dingile hiç mi birşey demediniz? En kötü çıkarken bir el hareketi yapsaydiniz ... Olmadı böyle...!!!

salih1905
04/04/2013, 19:48
O bakımı yaptırmadan degistirmeyiz diye konuşan dingile hiç mi birşey demediniz? En kötü çıkarken bir el hareketi yapsaydiniz ... Olmadı böyle...!!!

hocam dediğiniz gibi tüketici hakem heyetine başvuracaktım ama gerek kalmadı:)

:D ben gitmiş olsaydım o arkadaşa diyecek 2 çift lafım vardı ancak maalesef ben gidemedim hocam babamı yollamak durumundaydım işlerim dolayısıyla

burank16
09/04/2013, 23:40
Evet arkadaşlar dün sorunum çözüldü direksiyon simidi yenisi ile degişti

pazartesi günü servise gitmistim ve karsilastigim tutumu burada paylaştım

pazartesi eve gelir gelmez fiat müşteri hizmetlerini arayıp bir şikayet kaydı oluşturdum, ardından yine pazartesi gece koç holding, fiat ve birmot genel merkezine şikayet mail'leri yolladım ardından şikayevar.com'da bir şikayet kaydı oluşturdum

Salı sabah 10:30'da fiat müşteri hizmetleri tarafından arandım ve; sikayetimde belirttigim gibi bir durumun söz konusu olmadığını ve parcanin servis tarafından siparisinin verildiğini ve gelir gelmez sorunun çözüme kavuşacağı söylendi servisin benimle iletişime gececegini ama eğer istersem servisi arayıp müşteri ilişkileri sorumlusuyla iletişime geçebileceğini söylendi.
Ardından hemen birmot'u aradım ve müşteri ilişkileri sorumlusuyla görüştum, klişe konusmalarda doğal olarak o elemanını normal proseduru uyguladığını vsvs. söyledi bende servis danışmanın kotu tutumundan ve hiç yapici olmadigindan bahsettim vsvs. Bu sekilde bir konusmadan sonra parcanin siparisinin verildiği ve gelmesinin birkaç gün surcegini söyledi ve kapattik. Ardından aynı gün yani salı günün 3 gibi görüştüğüm kişi tarafından arandım parcanın geldiği ve yarın gelebilecegim söylendi ve çarşamba günü direksiyon simidi yenisi ile değişti...

Fiat müşteri hizmetlerine durum ile ilgilendiği ve olması gerekeni yaptırdığı için teşekkür ederim.

Sorunun üzerine gitmeniz etkili olmuş,dilerim diğer arkadaşlarda sorunlarının üzerine yılmadan gidip çözerler ve herkezede emsal teşkil ederler.Hayırlı olsun.

celenlee
10/04/2013, 08:30
Sorunun üzerine gitmeniz etkili olmuş,dilerim diğer arkadaşlarda sorunlarının üzerine yılmadan gidip çözerler ve herkezede emsal teşkil ederler.Hayırlı olsun.

Aslında bu sorunun da CITY sorunu gibi mahkemeye taşısak, hakkımızı alırız, Garantisi biten araçlar dahi değiştirtir direksiyonları.

Bariz bir şekilde ürün kalitesinden kaynaklanan bir problem!!

alesta0606
10/04/2013, 08:38
bana parçası değişmiş kazalı aracı sıfır km die satmaya çalışan bi markadan bahsediyoruz burda:)