PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Merkezi Kilit Sorunu (Kapı Kilitleri Kendi Kendine Açılıp Kapanıyor)

feyzullah
16/03/2015, 13:07
Değerli forum üyeleri herkese iyi günler ve iyi forumlar diliyorum.
Edirne`de yaşıyorum ve 2008 1.4 77 hp dynamic punto sahibiyim. Cumartesi günü çok ilginç bir hadise ile karşılaştım. Gün boyunca yağmur yağdı ve aracımı hiç çalıştırmadım. Gece dışarıdan gelen kapı otomatik sesine kulak verdim ve evin camından baktığımda benim aracımın kendi kendine kapıları kilitleyip açtığını gördüm. İlk önce evin camından anahtar kumandası ile kendim açıp kapadım kapıyı ancak aradan bir kaç dakika geçince aynı hadise yeniden tekrar etmeye başladı. Sonra arabamın yanına inip kilidi açtım tüm kapıları açıp kapadım ve kilitledim. Çok geçmedi yine kapılar kendi kendine açılıp kapanmaya başladı. Bu sefer saat ilerlemiş olduğundan komşuların aç kapa sesinden rahatsız olmamaları için kapıları kilitleyip kutup başını söktüm. Böylece alarm devre dışı kaldı. Pazar günü YGS sınavındaki görevimi yerine getirmek üzere üniversiteye geldim ve burada da kimseye gürültüden dolayı zarar vermemek için yine kutup başını söktüm. Akşam eve gelince denemek için kutup başını sökmedim ve sorun şimdilik ortadan kalkmış gibi görünüyor. Forumda merkezi kilit problemleri üzerine yazılan bilgileri okudum ancak böyle bir vakıaya tesadüf edemedim. Sorunun kaynağı sizce ne olabilir. Ne yapmamız lazım. Bilgi ve tecrübelerini paylaşacak olan arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum.

feyzullah
16/03/2015, 21:17
Konuyla ilgili tecrübelerini yada tavsiyelerini paylaşacak arkadaş yokmudur

06kaymak
16/03/2015, 21:27
Kilitlerden birisi arızali, veya kapi tesisatlarında problem olabilir...

feyzullah
16/03/2015, 21:37
4 kapının kilidi açılıp kapanıyordu. Aşırı yağmurdan dolayı sigortalarda yada merkezi kilit beyninde nemlenme/ıslanma olabilirmi acaba.

feyzullah
16/03/2015, 21:38
Ilin açığı tam olarak yerini bilmiyorum sistemin merkezi nerde böyle suya maruz kalabilme ihtimali varmı

halils2
16/03/2015, 21:38
Kapılar açılıp kapanırken 4lüler çalışıyor mu?

06kaymak
16/03/2015, 21:39
Sıgorta kutusunda problem de olabilir.eger dediğiniz gibi ise mutlaka bir servise baktirin.

feyzullah
16/03/2015, 21:44
Evet dörtlüler değilde normal farlar yanıp sönüyordu. Normalde kapıları kilitlendiğimde farlar bir 15 saniye falan açık kalıyor. Bu sıkıntıdan dolayı kapı kendi kendine her açılıp kapandığında farlar da yanıyordu. Ama şuan bir sorun yok gibi görünüyor. Kararsanız kaldım ne yapsam

halils2
16/03/2015, 22:46
normalde farlar kapı açılıp kapanmasında yanmaz, sizde ilave alarm vs ne var?

feyzullah
17/03/2015, 13:13
Sıgorta kutusunda problem de olabilir.eger dediğiniz gibi ise mutlaka bir servise baktirin.

normalde farlar kapı açılıp kapanmasında yanmaz, sizde ilave alarm vs ne var?

Alarm var benim aracımda ondan dolayı sanırım kapılar kilitlendiğinde ve açıldığında uyarı sesi veriyor ve aynı zamanda arka stoplar ve farlar yanıyor. Bugün de bir problem yapmadı ama aşırı yağmur nedeniyle sistemin ıslanmış/nemlenmiş olabileceği endişesini taşıyorum. Sanayide ayak üstü bir elektrikçiye uğradım. Şuan bir sıkıntı yapmıyorsa hiç kurcalamayalım dediler. Bu sistemin işleyişini sağlayan sigorta kutusu nerede acaba. Suyun kolaylıkla ulaşabileceği bir yerde değildir sanırım.