PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gizli numaradan aradılar

misli1
03/11/2007, 16:26
Geçen gün aracımın bir sorunu (far) için servise (FIRAT) götürdüm ve sorunlu olan parçanın fotoğrafını çektiler ve fiata bildireceklerini söylediler. Yaklaşı bir aydan daha fazla bir süreden sonra dün cep telefonum çaldı ve gizli no. Açtım telefonu, bir bayan Fiat'tan aradığını ve resimde yapmış oldukları inceleme sonucu parçanın garantiden değişemeyeceği kanatine varmışlar. Merak ettiğim resime bakarak nasıl teşhis konduğu ve gizli no'daki bayan gerçektende Fiat'tanmı aradı? Bayandan bu beyanı bana yazılı olarak göndermesini istedim reddeti. Fiat gerçektende profesyonel, gizli no'dan arıyor sözlü beyanda bulunuyor yarın ben yasal yollara başvurduğumda elimde hiç bir kanıt olmayacak. Bunların başıma geleceği hiç aklıma gelmezdi. Adamlar gerçekten profesyonel. Sizden ricam araçlarınızın farlarının içini kontroletmek ve ampullerin hemen üzerindeki nikelajlı bölgedeki eğer varsa solma yada matlaşma bana fotolarını mail atmanız. Bende bu resimleri Fiata gösterip sadece bende olmadığını ispatlamak istiyorum. Madem bu işler fotoğrafla oluyor sizden destek bekliyorum bozkurt@dgstrading.com Şimdiden teşekkürler

jkn20
03/11/2007, 17:11
Kesin biliyorsunuzdur ama ben gene de yazmak istedim,size gizli numaradan aranma yapılmasını istemiyorsanız
*252# yapın;sizi arayana görüşmeyi kabul etmediğinizi belirten sesli mesaj gitsin.
İptal etmek için de *253# yapın.

misli1
03/11/2007, 20:03
Kesinlikle bilmiyordum ama şimdi uygulayacağım geçte olsa. Çok teşekkürler.

OzzY
03/11/2007, 20:43
aveada uyguladım aradı...

Yalın
03/11/2007, 21:26
arızalı olan parca nedir bilmiyorum
ama yaşamış olduğun olay için üzüldüm.
fıat müşteri hizmetleri hiç bir zaman gizli no dan aramaz arayan kişi ismini belirtir ve konu ile bilgi aktarır bu işte bir yanlişlik olduğunun kanatındayım bence siz müşteri hizmetlerini bir arayın derim.müşteri hizmet nosunu biliyorsunuz ama ben yinede hatırlatayım
444 22 55 bu nodan sorununuzu aktarın.size yardımcı olacaklardır.
sakin bir konumda sorunuzu aktarırsanız konuya daha ılımlı yaklaşacaklardır baktınız olmuyor yasal yollara baş vurursunuz.
aracın peryodik bakımları tam olmalı ve 2 yılını doldurmamış olmalı.bu önemli.
inşallah bir çözüm bulursunuz.

tempesty
03/11/2007, 22:12
Kesin biliyorsunuzdur ama ben gene de yazmak istedim,size gizli numaradan aranma yapılmasını istemiyorsanız
*252# yapın;sizi arayana görüşmeyi kabul etmediğinizi belirten sesli mesaj gitsin.
İptal etmek için de *253# yapın.

Bu nasıl oluyor AHMET abi biraz açıklayabilirmisin ?? Bende avea var yani servise göre değişirmi ?? numara aradığı sırada mı tuşlama yapıcaz yoksa standby konumunda iken girersek yönlendirme mi yapıyor ?? :ermm:

femoli
03/11/2007, 22:17
normal stanby anında tuşluyorsun kapatıyor çok güzel bişi miş teşekkürler valla :)

OzzY
03/11/2007, 23:15
Mehmet abi aveadamı denedin???

femoli
03/11/2007, 23:39
türkcell den denedim ben olamdı aveadan oluyor sandım ondandamı olmuyor

Linos
04/11/2007, 01:09
arızalı olan parca nedir bilmiyorum
ama yaşamış olduğun olay için üzüldüm.
fıat müşteri hizmetleri hiç bir zaman gizli no dan aramaz arayan kişi ismini belirtir ve konu ile bilgi aktarır bu işte bir yanlişlik olduğunun kanatındayım bence siz müşteri hizmetlerini bir arayın derim.

Katılıyorum, bu işte bir tuhaflık var!.. :shocking:

biloGP
04/11/2007, 01:53
nası ya.. bu onlar için büyük bir hata..

misli1
04/11/2007, 11:42
Aracımın bakımıda tam ve garantiside 20.03.2008 de doluyor ama Fiat'ın oyalaması ve itirazlarıyla bu gidişle garantide kalmayacak.

anvil
04/11/2007, 15:09
turkcell'de başladı bu olay. hem de ücretsiz

spolat77
06/11/2007, 21:58
Benim araçtaki sorunları fiata maille bildirmiştim.Bugün benide gizli numaradan arayıp firma yetkilirerinin benim aracımı incelemek istedigini söylediler fakat nezaman olacagını söylemediler biz sizi arayıp haber veririz dediler.Bence garantiyi bitirmek için oyalama taktigi olabilir

jkn20
07/11/2007, 08:52
Bu nasıl oluyor AHMET abi biraz açıklayabilirmisin ?? Bende avea var yani servise göre değişirmi ?? numara aradığı sırada mı tuşlama yapıcaz yoksa standby konumunda iken girersek yönlendirme mi yapıyor ?? :ermm:
Bu turkcellin hizmeti ama gel gör ki telefona göre muamele yapıyor;((
Benim telefonumda oluyor hanımın telefonunda olmuyor du reklam olmasın diye marka yazmıyorum.Telefonu hanıma verdim,beni isteyen gizli numaradan arayabiliyor;((

ufukbzk84
07/11/2007, 13:24
bence bu olay servisin sizi yıldırması için aptal bi oyunu olabilir peki bişi soracağım hiç fiat müşteri hizmetlerini aradınızmı resimler merkeze ulaşmış mı diye???

OzzY
07/11/2007, 15:03
benim davlumbazın fotoğraflarını çekip gönderdiklerinde servis aramıştı fiat değil.

misli1
07/11/2007, 22:50
Farlarının nikelaj (ön veya stoplarda) kaplamalarında (is veya solma gibi) sorun olan arkadaşlar, sizlerden bana farlarınızın fotosunu göndermenizi rica ediyorum. Bu fotoları Fiat'a delil olarak göstermek istiyorum. Eğer bu konuda Fiat bir şekilde kendini haklı çıkartırsa istemeyerekte olsa ben bu arabadan vazgeçeceğim. Desteklerinizi bekliyorum, lütfen bu sorunun sadece bende olmadığını Fiat'a ispat etmemde yardımcı olunuz. Far fotolarınızı bozkurt@dgstrading.com adresine bekliyorum. Destklerinizi esirgemeyiniz, birlikten kuvvet doğar.

Ersal
08/11/2007, 01:58
Abdullah bey..Bence siz Fiat müşteri hizmetlerine şöyle okkalı bir mail atın..Ben aracın 2x2 ebadındaki boya dalgalanması ile ilgili mail attım...Valla tabiri caizse tutuştular bölge müdürü geldi ben pes etmedim ve sağolsunlar 4 adet linea emotion çelik jantı hediye ettiler..Başka servise sordum jantın fiyatı 1.367 YTL...Bilgilerinize saygılarımla

misli1
08/11/2007, 11:51
Mail atmazmıyım attım ama dönen yok. Fiat kendini bana yani benim aracımın sorunlarına kapatı. Arayan yok soran yok. Bitmot'ta aynı. Amortisörler değişti, direksiyon mekanizması değişti, tavan leke yapmıştı değişti en son imalat sırasında akıllı robotlar bağlantı kaynaklarının birini iyi yapamamış günlerce aranıp bulundu(harcadığım vakiti saymıyorum). Buradan bu formu okuyanlara soruyorum hata bendemi yoksa arabadamı??????

goldumut
09/11/2007, 17:55
hata tabiki arabada.

pdr42
09/11/2007, 19:22
bence servisin bir oyunu

Ersal
10/11/2007, 01:54
Hayret ya aslında size dönmeleri lazımdı..Ben maili attım iki saat sonra beni aradılar..Bence pes etmeyin sürekli mail atın.Hatta Fiat İtalya'ya bile atın mailinizi elbet cevap verecekler..

TheVisit
10/11/2007, 23:13
Abdullah bey,
Ne zamandır sayfaya girmiyordum bu gece girdim. Aracınızda oluşan arızayı okuyunca bu şirkete veya bu tarz şirketlere artık TÜRK tüketicisinin koyun olmadığını göstermek gerektiğini anladım. Aracımı inceledim ve sorun yoktu. Ancak, sizi destekliyorum tüm arkadaşlarında destek vermesini istiyorum. Fiat artık karşısında sattığı ürünü takip eden hakkını arayan tüketici görmeli....
BENDE SESLENİYORUM, LÜTFEN ABDULLAH BEY'E YARDIM EDELİM. AYNI SORUNU OLAN ARKADAŞLAR RİCA EDİYORUM YAPACAĞINIZ İŞLEM ANCAK 5 DAKİKANIZA MALOLACAK...ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM...

karaseytan
11/11/2007, 20:24
abilerim bugün bende inceledim ve benm aracım daha 1 haftalık olmasına rağmen oo hastalık bende de başlamış galiba :( yavş yavaş solmaya yüz tutmuş resmini çektim fakat belirgin olmuo aracı aldığımdan beri farları sürekli açık ve 8000 k xenon var galiba xenonlara bindircekler onlarıda ben resimleri genede koydum umarım bi faydası olur abilerim... sessiz kalmayalım bende herzaman yanınızdayım ;)

https://img114.imageshack.us/img114/8153/21689113ed7.jpg (https://imageshack.us)

https://img411.imageshack.us/img411/2051/22073868go6.jpg (https://imageshack.us)

https://img411.imageshack.us/img411/582/17751622hq4.jpg (https://imageshack.us)

misli1
19/11/2007, 09:52
Fiat sorunu kabul etti ve değişim gerçekleşti. Mutlu son.

karaseytan
21/11/2007, 23:20
gözün aydın ozmn abi umarım bidaha bu hata ile karşılaşmazsın saydılar....

nyesilyurt
22/11/2007, 00:06
gözünüz aydın.kazasız günlerde kullanın aracınızı

baris
22/11/2007, 00:33
arkadaşlar;
bakın 1600 küsür üyemiz var ve giderekte artmakta. (istatistikte böyle yazıyordu yanlış hatırlamıyorsam).Bu topluluğun en azından servislerde biraz yaptırım gücü olmalı diye düşünüyorum. Bazı şeylere sesimiz çıkmalı. Ortak tepki koyabilme yeteneğini kazanmamız lazım.

Ama bu olayı nasıl gerçekleştiririz, o konuda bir fikrim yok!
önerisi olan arkadaşlarla bir beyin fırtınası yapabiliriz.

Gece gece çok mu havalardan uçuyorum yoksa?:robot000: