PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bagaj kısmında sigorta kutusu varmı

volkan1065
09/03/2015, 14:30
Arkadaşlar merhaba;

Benım evoda bagaj lambası yanmıyor. Ön paneldeki sıgortalar sağlam. Bagaj kapağındaki swıch çalışıyor. Bagajı kapayınca Şaseyi kesiyor. Ama lambaya +12 volt gelmiyor.

Kitapcıkta bagajda sgorta paneli olduğunda bahsediyor ama ben bulamadım. Bagajın sol tarafındaki plastiğin içinde rolye benzer bişi var ama sigorta paneli değil üzerinde sigorta yok. başka neresinde olabilir. Fikri olan varmı.

Ekrem06
09/03/2015, 14:44
Noluyor bu bagaj lambalarına :) Konuyu takipteyim.. Var mı merak ettim bende

volkan1065
09/03/2015, 16:16
Normalde bagaj lambasında bagaj kapağındakli swıch bozulur ama benımkınde o sağlam ama yanmıyor. bagaj kapağında swıch şaseyi veriyor. normalde lambaya +12 volt gelmesi gerekirken gelmiyor. bagaj lambasının sigortası tavan lambası ile aynıymış. Ama benım bagaj lambası çalımıyor. Benden önceki sahibi bir şeymi yaptı yoksa bir soketmi cıktı anlamadım gitti. Heralde bır daha ki hafta sonu kablosunu takip edecem o da cok karışık. En azından nerde sonladığını bilsem kolayca hallederim. Amam maalesef. Aracımda calışmayan bir tek o kadlı ya.

yusufagcatr
09/03/2015, 17:02
Bende aynı sorun 1-2 aydır mevcut. Bagaj kilidine WD bastım switch sorununu çözdüm ama lambayı kurtaramadım anlaşılan.

volkan1065
09/03/2015, 17:23
sadece wd40 ile swıchı çözdüğünüzü belirtmişsiniz ama eminmisiniz. Çünkü Swıchı ölçü aleti test etmeniz gerekir. Birde +12 volta lambaya geliyormu buna bakmak lazım.

Belki sizinki hala swıchten olabilir.