PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2011 Punto Evo kaloriferin iyi ısıtmaması..

hrn27
06/03/2015, 11:36
Bu model arabada normal mi yoksa bir sorun mu var :?

1923qw
06/03/2015, 11:39
Bende aynı model Evo kullanıyorum kaloriferi açtığımız zaman gayet güzel ısıtıyor.Sizin aracınızda bir sorun olabilir.

Castell
06/03/2015, 11:42
Motorunuz tam ısınmıyor olabilir termostatınız arızalıysa sürekli fan açıyor ve motoru soğutuyor olabilir......... Klima kompresörünü devreye almadan sadece kalorifer konumunda çalıştırmayı deneyin kompresör bir miktar soğumaya neden olur........

Ekrem06
06/03/2015, 12:05
Benimki de hemen ısıtmıyordu ilk önce kapılara yalıtım yaptım sonra filtreleri kontrol edin temizliği açısından etkiliyor birde araç ısınmadan ısıtmayı çalıştırmayın motor ısındıktan sonra açın hemen ısınır.. Kapı yalıtımından önce sürekli 30 ile 32 arasında çalışırken şimdi 23-24 arası çalıştırıyorum baya bir fark etti

EVOCU
06/03/2015, 14:09
Termostat Arızası Varsa Zaten Arıza Lambası Yakar Araç. Benimde Başıma Geldi Benzer Olay Hemde Kışın Kış Oldugu Bir Gun Çok Şükür Termostat Değişti Garantiden D:

hrn27
06/03/2015, 14:19
termostatla alakalı değil kayseri soğuk ondan mı acaba ilk arabam leon du o ıyı ısınıyordu bunda once 206+ vardı ondada sıkıntı yok ama evo ısıtıyor ama çok geç ısınıyor arabanın içi diğer arabalara göre...

ibooovn
06/03/2015, 19:41
araç ısınıp kalorifer ısınmıyorsa malesef petekleriniz tıkalı ya komple göğüs sökülcek petek değişir 300 400 masraf tutar yada sanayide 60 70 liraya hortum bağlayıp peteklere kireç çözücü bir madde ve suyla peteklerinizi açılır..aynı sorun passatımda vardı 2 kere yaptırdım en son daha tıkanma olmadı..içerisi hamam gibi oldu yaptırdığım zaman çok sevinmiştim...

ethemyigit
06/03/2015, 19:51
polen fıtresını degıstırırken vıdasını vs takmamıs olmasınlar kontrol edermısın yolcu tarafından soguk esıntı gelıyormu

hbaspinar
06/03/2015, 20:51
Bu model arabada normal mi yoksa bir sorun mu var :?

kardeşim aracın tupluyse benım basıma geldı aynısı tupun beynıne sıcak su vermek için kalorıfer borusuna T ek takıyorlar. ben bı elektrıkcıye goturdum petek degısecek dedı baskasına goturdum oda hortumları kontrol edım t nin gerisindekı hortum sıcak T den sonra kalan kısım tıkalı oldugundan ılıktı oraya bi baktır tıkalı olabılır o t yı sokup bı tazyıklı su verdır ben oyle yaptım zehir gibi oldu 25 lıraya hallettım. inş senınkıde oyledır.. hemen petege yonelme 400 TL gıdıyor cunku en son care orası..

hrn27
09/03/2015, 14:42
bunu denemek lazım :)

volkan1065
09/03/2015, 16:51
Senin gibi benım aracımda zor ısınıyordu. Bu konuyu görünce bende poeln filtresine bir bakayım dedim.

İlk olarak kapak yeinden cıkmış. Boyle oluncada soğuk hava geliyordu. Diğer bir konuda benım klima az üflüyordu. bunun sebebide poeln filtresini söktüğümde anladım. Filtreyi takarken büzüştürmüşler yanı yerıne takerken bir yere takılmış takakn k,işide itieleyerek sıkıştırmış. yenı filtre aldım takıtım şu an gayet iyi mis gibi oldu valla. Sesde azaldı.

resmi ekte filtrenin hali ilk çıktığında dahada kötüydü.

Yalnız ben bile cok zor taktım . Çok ters yapmışlar. Albeada falan değiştirmek daha kolay.