PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dualogic vites arızası

selcuk19
02/03/2015, 18:48
Arkadaşlar mrb
ablamın 2007 grande punto 1.4 fire active puntosu dün yolda giderken durduk yere stop etti ve aracın vitesi 3. Viteste takılı kaldı. çekici ile Ankara'da servise çekildi. Bu gün ancak sırada geldi ve araca baktılar. Araca bakan usta dualogic vites robotunun üzerinde bulunan bir parçanın kırılmış olduğunu söyledi. Söylediğine göre 2100 tl parçanın fiyatı + debriyaj bitikmiş oda değişirse toplam 3300 tl para istiyorlar.
Sizden ricam bu parça (adı neyse artık) sanayide falan kaynak yapılamaz mı. Yada çıkmacı da bulabilir miyiz. Lütfen bilen arkadaşlar cevap yazsınlar. Parçanın isminide yazarsanız, varsa birde bu işten anlayan işinin ehli ucuz yollu bir usta ismi/adresi varsa buraya yazabilir misiniz.
Cevaplar için çok tşk ederim.

CMasteR
02/03/2015, 20:06
İnsanın işi düşünce daha ilk mesajından direkt yardım istemesi ne kadar kötü. Önce kendinizi bir tanıtsaydınız keşke.
Belki yardımcı olacak biri çıkar...

ahdcgg
02/03/2015, 20:16
forum bilgilerinde punto aracın yok gözüküyor varsa neden foruma yazmadın aracın bilgilerini keşke bi tanıtım yapıp girseydin konuya

selcuk19
02/03/2015, 21:47
forum bilgilerinde punto aracın yok gözüküyor varsa neden foruma yazmadın aracın bilgilerini keşke bi tanıtım yapıp girseydin konuya

evet benim aracım yok. araç ablamın aracı sizde kendini tanıt muhabbetine gireceğinize keşke yardımcı olmayı deneseydiniz. Boş muhabbet yapmaya girmedim buraya acil bi konum vardı onun için girdim.

Bayram3434
02/03/2015, 22:20
Şahsi fikrim bu forum'un en kötü tarafı
Kullanıcının başı sıkışmış yılan görse sarılacak
3.300TL fiyat çıkarmışlar önce kendini tanıtsaydın
Önce kendini tanıtsaydı ne olacaktı yarın kim hatırlayacaktı

Onun yerine bilen birileri yorum yapsa
Tanıdığı olanlar şuraya git selam söyle asla kandırmazlar çokda düzgün iş yaparlar dese
bu bilgiyi alan kişi zaten bu forum'um bu ortamından etkilenip bundan sonra ziyaret edecektir
Neyse dedimya şahsi fikrim

ato
02/03/2015, 23:25
servisten değişmesi gereken parçaların listesini al o parçaları çıkmacıdan temin edebilirsin şaşmazda özgürcan otomotiv var otomatik şanzıman servisi orayla konuşabilirsin biz dsgyi servis 8000 tl çıkardı orada 4000tlye yaptırdık ara konuş servisin 3300 tl dediği şeyi 2000 tlden aşağı yaptıramazsınız geçmiş olsun

Ersal
03/03/2015, 00:21
Geçmiş olsun

Tarzuss
03/03/2015, 13:23
Geçmiş olsun. Vakti zamanında benimde başıma geldi araç 5. Viteste takılı kaldı. Servisi aradım makinaya bağlamak gerek dediler. Aracı sanayiye götürdüm arkadaşımın dükkanına sorun elektronik dedi mekanikte hiç bir sıkıntı yok dedi. Elektronikçi bana 1000liraya yakın çıkar masraf dedi robot bozulmuş dedi yazılımı sıfırlandı falan velhasıl sana verilen fiyatın 3te birine yaptırdım ben. Bağcılar-Güngören San. Sitesi (Basaksehir) Yanlış hatırlamıyorsam elektro park dükkann ismi

Tarzuss
03/03/2015, 13:25
Şimdi gördüm Ankara'dan olduğunu ama durum böyle. :)

ozanoz93
03/03/2015, 14:46
sanayi yapamıyor bu şanzımanı. servise mecbursunuz

selcuk19
03/03/2015, 21:22
kendini tanıt polemiğine girmeyip, içtenlikle geçmiş olsun dileklerinde bulunan ve bana yol göstermek isteyen arkadaşlarıma sonsuz teşekkürler ve saygılar.
yıldız sanayide 1250 TL civarı çıkma buldum yarın nasipse 1700 TL ye halledeceğim.
inşallah yine yarı yolda bırakmaz :)

alidemir
04/03/2015, 21:17
geçmiş olsun selçuk bey. benzer bir olay başıma geldi ama sizinki gibi 1-5 arası viteste takılı kalmadı.ve stop etmedi.o yüzden yanlış bir yorum yapmayacağım.
şanzıman robotu ciddi ve maliyetli bir durum. umarım hallolmuştur ve tekrar yaşamazsınız.