PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyon Tuş Takımı

slmgns
28/02/2015, 16:50
Merhaba Arkadaşlar,

Sorunum ile ilgili biraz araştırma yaptım ancak benim sorunum şu yeni almış olduğum punto evo active aracımın direksiyonda ki teyp tuşları çalışmıyor aldığım kişi sigortadan dedi bende ucuz birşeydir yaptırırım diye eyvallah çektim ancak bugün servise götürdüğümde direksiyon makarasında sorun dediler 500 TL ye yapılır dediler bende Ankara'da Yıldız Sanayi sitesine gittim araştırdım 350 TL diyorlar ancak hem direksiyon makarası hem de sağ ve sol kolları birlikte satıyor bu sorun için onların da değişmesi gerekiyor mu yoksa satmak için mi bana onları da vermek istediler. Başka sorun ne olabilir aynı sorunu yaşayan oldu mu eğer ki kollardan ise hız sabitleyicinin de olduğu bir kol alıp aktivasyon yaptırmak 2 işi aradan çıkarmak olur benim için de bu işlerden anlayan arkadaşlardan yardım rica edeceğim.

Şimdiden teşekkürler.

Ayrıca elektrik geliyor yani tuşlara basıldığında ışıkları yanıyor sadece işlevini görmüyor bu kronik denen sorun da mı böyledir.

farukileri
28/02/2015, 17:55
Merhaba Arkadaşlar,

Sorunum ile ilgili biraz araştırma yaptım ancak benim sorunum şu yeni almış olduğum punto evo active aracımın direksiyonda ki teyp tuşları çalışmıyor aldığım kişi sigortadan dedi bende ucuz birşeydir yaptırırım diye eyvallah çektim ancak bugün servise götürdüğümde direksiyon makarasında sorun dediler 500 TL ye yapılır dediler bende Ankara'da Yıldız Sanayi sitesine gittim araştırdım 350 TL diyorlar ancak hem direksiyon makarası hem de sağ ve sol kolları birlikte satıyor bu sorun için onların da değişmesi gerekiyor mu yoksa satmak için mi bana onları da vermek istediler. Başka sorun ne olabilir aynı sorunu yaşayan oldu mu eğer ki kollardan ise hız sabitleyicinin de olduğu bir kol alıp aktivasyon yaptırmak 2 işi aradan çıkarmak olur benim için de bu işlerden anlayan arkadaşlardan yardım rica edeceğim.

Şimdiden teşekkürler.

Ayrıca elektrik geliyor yani tuşlara basıldığında ışıkları yanıyor sadece işlevini görmüyor bu kronik denen sorun da mı böyledir.

düşündüğüm gibi bir sorunsa eğer bu, direksiyon tuşlarının iletim mekanizmasında bir yerde paslanma veya meme yapma durumu olmuş olabilir. Tuşları çıkardığınızda elektrik tesisatını görüyor olursunuz, onların temizlenmesi ile çalışmazsa eğer hala direksiyon tuşları, ondan sonra direksiyon makarası sigorta gibi sorunlara el atın derim.

Bunun kronik olmasının sebebi insan terinin zamanla elektronik sistemlerde paslanma yaratması. Bende Sony Ericsson T630 vardı lise zamanında, basketbol antrenmanı sonrası eski kız arkadaşımla konuşurken bir ara fark ettim ki telefonun bazı tuşları komutlarıma cevap vermiyor. Teknik servise götürdüğümde sadece bu kısma sıvı girmiş, nasıl becerdin bu kadar yere sıvı sokmayı dediklerinde dedim antrenman sonrasında telefon suratımda oluyor, onlar da tamam dediler temizlediler o kısmı sorun çözüldü sonrasında.

slmgns
01/03/2015, 01:45
Peki arkadaşlar aşağıdaki ürünün orta kısmı direksiyon makarası diye mi geçiyor eğer ki öyle ise cc li bunu almak ve taktırmak daha mantıklı veya bir kaç çıkma parçacıya sorup almak daha uyguna gelir hem de aracıma yeni bir özellik ekletmiş olurum.

https://www.aloparca.com/yedek-parca/VALEO/Cruise-Kontrollu-Sinyal-Kolu/251626/80026613

emrek8899
01/03/2015, 09:30
Merhaba Arkadaşlar,

Şimdiden teşekkürler.

Araci biraz kullan sinyal kolunda yanmaz hale gelcek direksiyonu tam sag yada tam sol yapinca dene muzik tuslarini bazen calisabilir ama sorunum ne diyorsan airbag makarasi

slmgns
01/03/2015, 10:08
Peki yukarıda verdiğim linkteki orta göbek mi makara kısmı yoksa o makara olmayan kollar mı yukarıdakini almış olsam airbag makarası diye mi geçiyor yoksa o farklı bir ürün mü

emrek8899
01/03/2015, 22:33
Peki yukarıda verdiğim linkteki orta göbek mi makara kısmı yoksa o makara olmayan kollar mı yukarıdakini almış olsam airbag makarası diye mi geçiyor yoksa o farklı bir ürün mü
O tamami butunu ustunde kollarda var airbag makarasida var cruze kontrolde var muzik tuslari yok eger tuslar sorunluysa ayrica tus alman gerekebilir ama sanmiyorm yuzde 98 i airbag makarasindan yapiyor sinyal kollari calisiyormu birde arac active se tesisat cekilmesi lazim cruze icin

slmgns
02/03/2015, 08:11
Sinyal kollarımda şuan sorun yok onlar çalışıyor servis makarada sıkıntı var dedi o yüzden değiştireceksem cc li olan kol taktırıp değiştirmek daha mantıklı geliyor bana evet active modeli.

emrek8899
02/03/2015, 08:55
Mantikli olan cc taktirmak ama tesisat cekilmesi lazim bilginiz olsun

slmgns
02/03/2015, 09:06
Bunun için Ankara'da kolu aldıktan sonra takabilecek bir yer var mı acaba kime yönlendirebilirsiniz.

emrek8899
02/03/2015, 09:08
Kemal oto takiyor diye biliyorum

halils2
02/03/2015, 09:08
Bunun için Ankara'da kolu aldıktan sonra takabilecek bir yer var mı acaba kime yönlendirebilirsiniz.

Kemal oto ile görüşün, onlar cc montajı yapıyor

raparkat07
03/03/2015, 12:38
Benzer bir sorun bende de yaşanmıştı. İlk önce airbag arızası göstermişti pek umursamadan bir ay kadar kullandım aracı. Daha sonra yavaş yavaş direksiyondaki tuşlar etkisini yitirmeye başladı. Son olarak da korna çalmamaya başlayınca sanayinin yolunu tuttum mecburen. Tüm problemlerin bahsettiğin parçadan kaynaklandığını değişmesi gerektiğini söylediler. Çıkma parçacılarından aldım 250 tl civarı bir fiyat verdikleri için ama bir türlü problem düzelmedi. 400 tl.ye parçanın orjinalini aldım ve takdırdım sorun tamamen çözüldü. Nacizane tavsiyem çıkmacılarla hiç uğraşmadan direkt orjinal parçayı alman. Airbagdan anlayan bi servise git kolayca montajını yaparlar

slmgns
03/03/2015, 19:10
Peki hocam linkini verdiğim sitedeki ürün çıkma mı yoksa kullanılmamış yan sanayi ürün mü VALEO markasını araştırdığım kadarıyla kullananlar çok iyi diyorlar.