PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yakıt farklılıkları ve uzunluğu

ertancingoz
27/02/2015, 21:42
Arkadaşlar merhabalar öncelikle,

Yakıt konusunda deneyimlerinizi paylaşır mısınız. Ben örnek olarak paylaşmak istiyorum.

Sürekli shell'den alıyorum.

Shell yakıt diğer firmalara nazaran daha fazla km yapıyor.
Opet aldığımda daha performanslı oluyor araç biraz daha az km yapıyor.
Geçen gün yakıtım bittiğinden dolayı Türk petrol'den almak zorunda kaldım. Araç çok sessiz çalışıyor ve yolda ciddi oranda sesi kesildi. Kalkışlarda ani reflekslerde çok ciddi farkediyor fakat turbo devreye girme anlarında o kadarda performans aktifliği görmedim.

Deneyimlerinizi paylaşmanızı bekliyorum

ozkancavus5916
28/02/2015, 08:35
ilk aracımı aldıgımda opet kullanıyordum . opet te arac bazı yerlerde bayılıyor vites degiştirmek zorunda kalabiliyodum . arac sesli çalışıyordu. daha sonra çalıştıgım şirket aracılıgın ile 1.5 yıldan beri petrol ofisi kullanıyorum (%5 indirimli ) babam okul servisi kullanıyor kendi aracı shell kullanıyor . geçen pazar benim aracı shell eurodizel doldurdu . petrol ofisi ile eşdeger ses olarak . edirnede depoyu fulledim çorluya geldim .çorluda şehiriçi 20-25 km gezdim .gösterge hala full çizgisine çok yakın . sanırım shell petrol ofisinden daha uzun menzil yapıcaga benziyor . 1ve2 viteslerde petrol ofisinde arac sahlanıyordu atıyordu kendini shellde daha fazla atıyo opette hiç tepki yoktu . shell ,petrolofisi güzel

Can24
28/02/2015, 09:37
Her bayiinin yakıtı aynı olmaya biliyor mümkün olduğunca bildiğim yerlerden almaya dikkat ediyorum bende ilk zamanlar fiat önerdiği için opetten alıyordum , şu anda shell kullanıyorum gayet memnunum.