PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kişlik Araç Bakimi

GUL
02/11/2007, 13:48
Merhaba Arkadaşlar ,

Aracıma kışlık bakım yaptırmam gerekiyormu ? bu konuda bilgisi olan varmı ? 5 ay önce aldım ve şuan 5000 km.de , Çevremde bir kaç kişi , donmaya karşı antifiriz vs... yaptırmam gerektiğini söyledi , bu konuda bana bilgi verebilirmisiniz...Kışa aracımı nasıl hazırlamam gerekli.....

Şimdiden teşekkürler

h k
02/11/2007, 19:22
İlk 5 binde herhangi bir nedenle radyatör suyunu değiştirmediyseniz aracınızda zaten fabrika çıkışlı olarak antifrizli su vardır . bakım yaptırmanızda gerek yoktur. Ancak eğer Erzurum gibi aşırı soğuk şehirlere gidecekseniz antifriz / su oranını değiştirtip ekstra önlem alabilirsiniz.

GUL
02/11/2007, 22:04
Hüseyin Bey ,herhangi bir nedenle radyatör suyunu değiştirmedim , cevabınız için çok teşekkür ederim.

dejavu
02/11/2007, 22:15
bi dakka yavvvv.. nerden çıktı radyatör suyunun oranını neden değiştiriyorsunuz. hüseyin bey buna gerek yok... zaten şu an aracın üzerinde bulunan antifrizli su kırmızı olanlardan ve gerçekten kaliteli olanlardan.. bence antifirizli suyun yogunluk oranıyla kesinlikle oynamayın. sadece düzeyine bakın (gerçi pek gerek yok ama genede bakmakda yarar var.
gül hanım sizin tek yapmanız gereken cam suyunu antifrizli olanlardan ama derecesine bakarak en az -25 derece olanlardan kullanmanız.. artı birde kışlık lastik malumunuz.. başka ekstra bir işleme gerek yok.

Linos
02/11/2007, 22:50
Hüseyin abi, Ali Kemal'e katılıyorum... Zaten antifriz var araçta! Eksildiyse -ki 5000 km.de hiç zannetmiyorum, üzerine eklenmesi yeterli olacaktır... ;)

h k
03/11/2007, 08:11
arkadaşlar ben değiştirin demedim ya :) değişmesine veya bakım-kontrol yapılmasına gerek yok diyorum zaten.

ama olur bilemeyiz belki arkadaşın aracının bir şekilde radyatörü delinmiştir suyu boşalmıştır her hangi bir tamirci kafasına göre su koymuşsa o zaman baktırmak gerek dedim , orijinal suyu varsa zaten bir işlem yapmasına gerek yok (Erzurum konusunda ısrarcıyım , o bölgelere gidilecekse dereceyi biraz aşağılara çekmekte fayda var. ne olur ne olmaz )

kadoku
03/11/2007, 10:00
ben 1 yıldır kullanıyıorum hiç bir eksilme olmadı gerçi yıllık bakıma götürdüğümde servisde ekledilermi bilmiyorum ama benim öğrenmek istediğim eksilirse kendimiz ekliyebilirmiyiz yoksa illaki servise mi gitmemiz lazım?

pdr42
09/11/2007, 19:33
valla kıslık hiçbir bakım yaptırmadım zaten periyodik bakımlara gidiyorum. baskada gerek yok sanırım

kara yılan
10/11/2007, 20:46
kardeşim radyotörde gereken antrifiriz avrupa olanından var hemde fabrika çıkışı hiç birşey yapmana gerek yok