PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Triptronik vites sorunu. Yardım edin :(

mrtttbal
25/02/2015, 15:11
Arkadaşlar GP triptonik vites sorunu yaşıyorum. aracımdan inip bakkala gittim ve çalıştırmak için marşa bastıgımda araba çalışmadı ve vites arızası veriyor hiçbir şekilde boşa almıyor ve görmüyor . check transmission uyarısı veriyor ve hiçbir şekilde araba çalışmıyor ne yapmayalım bana yardımcı olun . istanbulda oturuyorum bildiğiniz bir yer varmıdır yönlendirebileceğiniz ? bir tanıdık tamirciye götürdüm fren müşürünü değiştirtdim ve şanzıman yağını kontrol ettirdim ama araba çalışmıyor ne yapmayalım ? :(

raxu
25/02/2015, 17:04
hocam benim kadosanda yaptırdığım bir usta var benim aracımı yaptı dilersen özelden mesaj atıyım numarasını bi sor servisten ayrılma bi usta baya anlıyor fiat tan

farukileri
25/02/2015, 17:20
robota ait sensörlerden birinde problem olabilir diye düşünüyorum aldığınız uyarıya bakılırsa. Belki de çok daha basit bir problemdir ama robottan problem çıkarıyordur.

ibooovn
26/02/2015, 15:52
robot değişecek geçmiş olsun....3-5 bin falan sanırım tam bilmiyorum fiyatınıda tamirini duymadım hiç...city gibi direk değişiyor

Ersal
26/02/2015, 16:23
Geçmiş olsun

celenlee
27/02/2015, 19:43
Dualogic Beynindeki arıza kodunu silmeden çalışmaz.
Silince çalışacaktır, ama ilerde yine aynı arızayı ne zaman yapacağı belli olmaz.

En iyisi sensörlerin soketlerini kontrol ettirmek ve robotu temizletmek.
Ben PC ve kablo ile dolandım bir ara, 3-4 kere oldu sonra soketleri temizlettim ve bir daha tekrarlamadı.

3 adet pozisyon sensörü var, üçünün de soketlerini kontrol ettirt. Çıkartıp yeniden taktır. İzalasyonlarında problem varsa onları yenilet, güzelce bantlasnlar, kumaş bant ile.

alidemir
28/02/2015, 19:50
vites kendini korumaya almış anlaşılan o ki..
bu sorun galiba şanzıman robotundan .. anlattığınıza göre, araba normalde çalışması, ama yürümemesi lazım .orayı tam anlayamadım ama ..
şanzımanın yağ deposu ile robot birbirlerini besliyor , depo tek başına değişebilirken,
bu durum robottan kaynaklıysa takım ( set ) olarak değişiyor. oda 3900 -4500 arası masraf demek işçilik dahil.
kaynağını iyi araştırın , ben ihtimal olması dahilinde bildiğimi paylaştım..
umarım çok masrafı yoktur. Allah kolaylıklar versin.