PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aux menüsü açmak

emre64
24/02/2015, 11:48
Iyi gunler arkadaslar. Aux kablosu aldim bugun taktim ama calismadi. Arkadasa sordum pc den aux girisi acilmasi lazim dedi nasil yapabilirim bana yardimci olursaniz sevinirim. Aracin punto evo 2011

Castell
24/02/2015, 12:03
Bildiğin kadarıyla cihaza bağlanıp auxunun aktifleştirilmesi gerekiyor...........

alixxx
24/02/2015, 12:28
Bildiğin kadarıyla cihaza bağlanıp auxunun aktifleştirilmesi gerekiyor...........

Bunu ilk defa duydum açıkçası. Öyle birşey yok. Bilgisayara bağlayıp aktivasyon yapacağınız bir bölüm yok.

emre64
24/02/2015, 12:59
Kabloyu taktim axu acilmiyor denedim.

demedimmi
24/02/2015, 16:29
menüde aux çıkmayan arkadaşlar data in ve data aut soketlerine kısa devre yaparak çözüme ulaşabilirler

Ekrem06
24/02/2015, 18:11
Valla ben kemal otoda yaptırdım benimki de 2011 evo teybi söküp yukarı çıkıp geldi femoli abi 5 dakikada tamam oldu açıldı aux menüsü ama nasıl yaptı bilmiyorum o daha iyi açıklar..

Berkantonlu
24/02/2015, 19:37
bu konu hala belirsizmi arkadaşalr :D ben söyleyim öncelikle konu sahibi arkadaşımız yanlış soketli aux almış...bizim teyplerde aux var fakat uygun soket takılmadıkça ne menüde görünür ne başka yerde :D arka taraftaki d in d out pinleri aux devresini tamamlayan pinler yani uygun soketli aux u aldığınız o işi o soket yapıyor ve aux menüde çıkıyor sonra 300 500 ne dinlerden dinle :D

Afy
24/02/2015, 20:22
D in ve D out pinlerini kisa devre yaparsaniz menude aux aktif hale gelmektedir.

recepagdas
04/08/2015, 00:26
Arkadaslar 2006 grande puntomda mp3 destekli blaupunkt orjinal teybim var menusunde aux yok dediginiz gibi data in ve data out u kisa devre yaptim ama menu hala yok SRC bastigimda da No sourcable diyor hala yada cd varsa cd ye geciyor. Menude aux var acin demis bazilari ama oyle bir menude yok ? Ben aux olmayan teybi uretmediklerini dusunuyorum ? Mutlaka var ama nasil aktiflesecek :(

edll
04/08/2015, 07:43
Arkadaslar 2006 grande puntomda mp3 destekli blaupunkt orjinal teybim var menusunde aux yok dediginiz gibi data in ve data out u kisa devre yaptim ama menu hala yok SRC bastigimda da No sourcable diyor hala yada cd varsa cd ye geciyor. Menude aux var acin demis bazilari ama oyle bir menude yok ? Ben aux olmayan teybi uretmediklerini dusunuyorum ? Mutlaka var ama nasil aktiflesecek :(

cd tusuna iki kere basıyormusunuz arkadaşlar. kabloyu aktifleştirmek gibi bişii yok. kablo takılıp cd ye iki kere basınca kabloya taktığınız aygıt ne ise onu açıyorsınız ve keyfine bakıyorsunuz.

cihanin
30/08/2015, 19:44
Benim de bir sorum olacak. Aux u aldım yolda birkaç güne gelir.
Aux u takınca elektrik bağlantısı kesilip teyibin kod istemesi gibi bir durum olabilir mi? Kod kağıdı İstanbul da kaldı kod isterse gidene kadar müziksiz kalırım diye soruyorum.

cihanin
31/08/2015, 13:55
Aux kablosunu taktım arkadaşlar yalnız ses biraz sol hoparlör ağırlıklı geliyor gibi. Sağdan daha az geliyor.

edll
31/08/2015, 15:53
Soket tam oturmamış olabilir, yada kablonun ucundaki jak a bağlandığınız cihac her ne ise o steryo girişe sahip olmayabilir. Büyük ihtimalle müzik dinleyeceginiz cihazın girişiyle alakalıdır. Başka bir cihaz bağlayıp deneyebilirsiniz mesela telefonu bağlayıp deneyin.

cihanin
31/08/2015, 16:10
Soket tam oturmamış olabilir, yada kablonun ucundaki jak a bağlandığınız cihac her ne ise o steryo girişe sahip olmayabilir. Büyük ihtimalle müzik dinleyeceginiz cihazın girişiyle alakalıdır. Başka bir cihaz bağlayıp deneyebilirsiniz mesela telefonu bağlayıp deneyin.
Telefonla denedim. Sol baskın geliyor . sanırım sokette bir uç tam temas etmiyor.

cihanin
31/08/2015, 17:58
Az önce tekrar söküp baktım soketi yarım takınca iki kolon da güzel çalışıyor. Tam oturtup çıtlatınca sol agırlıklı çalışıyor. Hatta sağdan çok az ses geliyor. Konnektörle uğraşmak gerekecek.

cihanin
01/09/2015, 18:23
Arkadaşlar auxu uzun sure kurcaladiktan sonra sorunun kabloda değil telefonda olduğunu anladım. Ama bir çözüm bulamadım.
Şöyle ki telefon kulaklikta stereo çıkış veriyor ama aux kablosuna standart mono çıkış veriyor.

Telefonun müzik çaları sürekli mono çalıyor radyo kısmı ise mono başlıyor aux kablosunu söküp takınca stereo çalmaya başlıyor. İki hoparlorde çalışıyor ama sadece radyoda ve söküp takınca. Bunun sebebi ne olabilir. Dönüştürücü tarzı bir şeyle çözülebilir mi?

arenas
01/09/2015, 19:22
aux kablosunu başka bir telefon veya mp3 çalarlar denediniz mi?

cihanin
01/09/2015, 19:30
aux kablosunu başka bir telefon veya mp3 çalarlar denediniz mi?
Şimdi çözdüm olayı aletleri sarja taktım yarın fotoğraflar eklerim.

Aux kablosunun ucuna bluetooth adaptörünü taktım hem kablosuz müzik aktarıldı hem de stereo çok güzel ses alabildim.

Aslından en başından beri bluetooth ile sesi aktarmayı düşünüyordum ama telefonun bluetooth portunu uzaktan kumandaya ayırmıştım ( trafikte müzikle uğraşırken dikkatini dagilmasin kumandadan degistireyim diye)
Bu gün denedim telefon aynı anda iki bluetooth aygıtına birden bağlanabiliyor. Yanı hem sesi kablosuz aktarabiliyorum hem de telefona uzanmadan parça değiştirip ses açıp kısabiliyorum. Hem de navigasyon programını kullanabiliyorum. Çok güzel sistem oldu içime sindi.
Tek eksiği kumandayı direksiyona monte edecek aparat daha elime ulaşmadı o da geldi mi direksiyon dan kumanda olacak.
https://images.-cdn.com/15/09/01/be84c916e05899f06220c38e690ea427.jpg

arenas
01/09/2015, 19:34
Peki telefon görüşmesinde sesinizi karşıya iletmeyi hangi mikrofonla yapacaksınız?telefonu bluetoothtan bağlayacağınız için bluetooth aparatındaki mikrofonu kullanmanız gerekiyor,o da çok verimli olmuyor.2 sene önce ben de aux kablosuna nokia nın bluetooth kulaklığını bağlamıştım,fakat uzun yolda (motor sesi fazlayken) karşı tarafa sesimi iyi duyuramadığımdan ,vazgeçip araç kitine yöneldim.

cihanin
01/09/2015, 19:56
Peki telefon görüşmesinde sesinizi karşıya iletmeyi hangi mikrofonla yapacaksınız?telefonu bluetoothtan bağlayacağınız için bluetooth aparatındaki mikrofonu kullanmanız gerekiyor,o da çok verimli olmuyor.2 sene önce ben de aux kablosuna nokia nın bluetooth kulaklığını bağlamıştım,fakat uzun yolda (motor sesi fazlayken) karşı tarafa sesimi iyi duyuramadığımdan ,vazgeçip araç kitine yöneldim.
Telefon görüşmesini denemedim ama muhtemelen bluetooth kitin üzerindeki mikrofon çalışır. Ne kadar verimli olur bilmiyorum da aldığım yerde özellikle arabada kullanmak için yazıyordu belki motor sesi kesme durumu koymuşlardır.

arenas
01/09/2015, 20:18
aleti yukseğe ve kendine yakin konumlandırma ya çalış.. klima artı multijetin sesi sıkıntı yapıyordu bana,onu söküp araç kiti aldım.aslında bu BT aletlerinin harici mikrofon takilabileni olsa çok kullanışlı olur,dikiz aynasının oraya mıkrofon çekilse gayet verimli calisir

cihanin
01/09/2015, 20:31
aleti yukseğe ve kendine yakin konumlandırma ya çalış.. klima artı multijetin sesi sıkıntı yapıyordu bana,onu söküp araç kiti aldım.aslında bu BT aletlerinin harici mikrofon takilabileni olsa çok kullanışlı olur,dikiz aynasının oraya mıkrofon çekilse gayet verimli calisir
Gögüste direksiyonun arkasına gösterge panelinin sağına koymayı düşünüyorum. Zaten arabada pek telefonla konuşma huyum yok genelde mesgule atarım.
Düzgün konusturursa güzel olur konusturmazsa eski usul mesgule atarım [emoji1] .
Bir de araca monteli USB soketi aldım onun konumuna gore düşüneceğim. Ya da sabit değil de çıkar tak olacak şekilde monte edeceğim şarj edebilmek için.

arenas
01/09/2015, 20:32
Hayırlı olsun o zaman,inşallah uzun süre sorunsuz kullanırsınız

cihanin
01/09/2015, 21:50
Hayırlı olsun o zaman,inşallah uzun süre sorunsuz kullanırsınız
Teşekkür ederim inşallah kullanışlı olur.
Gerçi bluetooth kitini evdeki ses sisteminde uzun süredir kullanıyorum bir sıkıntısı yok da kumandayı yeni aldım batarya ömrü bitince direksiyon dan söker sürekli şarja takılı vaziyette gögüste kullanırım diyorum.
Eve de bir bluetooth kit almak gerekti şimdi.

saloo17
01/05/2016, 18:07
merhaba arkadaşlar,
baya uğraştım ama olmadı.
aux aktif olmadı.
bahsedilen şekilde d in d out köprü yaptım. resmini eklediğim soket ile bağlanmaya çalıştım ama nafile..
bu işi başarmış arkadaşların yardımını rica ediyorum.
teybin şeması da ekte.

Fuji23
28/03/2020, 21:57
merhaba arkadaşlar,
baya uğraştım ama olmadı.
aux aktif olmadı.
bahsedilen şekilde d in d out köprü yaptım. resmini eklediğim soket ile bağlanmaya çalıştım ama nafile..
bu işi başarmış arkadaşların yardımını rica ediyorum.
teybin şeması da ekte.

bende şuan aux kablosunu teype bağladım fakat cd'ye basınca aux açılmıyor. Data in Data out kısa devre yapınca, aux gelir mi?

caballero16
06/08/2023, 12:58
Herkese merhaba, aktif olarak ne kadar kullanıyor sayfa bilmiyorum ama yıllar sonra tipini beğendiğim puntoya kavuştum.
Aldığım arkadaş aux ile müzik dinleyebilirsin dedi, gittim kablo aldım ,(telefon iphone)
Ama başaramadım, açılmıyor ..

ecaliskan
07/08/2023, 07:00
Merhaba CD duşuna 2 kere basınca aux menüsüne geçiyor

Ceyhun
07/08/2023, 08:27
Media tuşu geçmiyor mu AUX a ben mi yanlış biliyorum?

ecaliskan
07/08/2023, 09:25
Benim aracımda CD tuşuna 2 kere bastığın zaman geçiyor

caballero16
08/08/2023, 07:26
Ekranda Aux yazıyor ,onda sorun yok. Ama telefona bağlı olduğu halde telefonda açtığım müzik araçta açılmıyor. Yapılacak başka birşeymi var anlamadım.

Ceyhun
11/08/2023, 08:42
O zaman telefon kabloyu desteklemiyordur veya kullanım yeri farklıdır. Benim araç 2012 Telefon Iphone çalışıyor. Kabloyu daha dün aldım.

caballero16
13/08/2023, 21:59
Araç 2014, telefone iphone 13. Ama desteklemiyor, kablonun bir markası yada modeli varmı ?

Ceyhun
16/08/2023, 09:21
Belirli bir markası yok açıkçası N11 den en ucuzunu aldım çalışıyor. Resimler ekte.