PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fiorino marş basıyor ama çalışmıyor

pegasus
23/02/2015, 14:07
merhaba arkadaşlar

2009 model 82 binde fiorinom var.arkadaşlarada danıştım(konu açtım) ama bir çözüm bulunamadı.bu yuzden buraya yazmak istedim.belki bir çözüm bulunur umuduyla.

motor sıcakken veya soğukken farketmiyor.hatta sıcakken yapıyor genellikle.marş basıyor ses geliyor ama çalışmyıor araba.2-3 kez tekrarlıyorum ancak öyle çalışıyor.bakımını yeni yaptırdım.ustanın yanından ayrılmak için çalıştırmayı denedim aracı araç çalışmadı.usta geldi bastı falan yok.söktü mazot filtresini yeni mazot filtresi taktı çalıştı.ama 2 hafta sonra bu sorun çıktı ortaya.daha öncede vardı ama kazadan yaptıktan sonra servise gitti araç orda ne yapıldıysa sorun kalmamıştı servisten çıkardığımda.taki bakımını yaptırıp mazot filtresini değiştirene kadar.bu arada mazot filtresi opar marka değil.ondan olabilir mi yardımlarınızı bekliyorum.teşekkürler

ozkancavus5916
23/02/2015, 14:24
marş otomatiginden yapıyo yada bujıilerden bazıları patlak ( buji ikazı vermezse sorun yok ) mars motorunun bakımı ortalama 150-200 tl . 1 ay önce benimde olmuştu . sorunun marsı çeviriyon bütün ışıklar yanoyo ama sadece marstan tık diye ses geliyor . 2incide 3üncüde hatta 7 ve 8 incide çalışıyor arac

pegasus
23/02/2015, 14:35
marşa bastığımda gıy gıy gıy diye ses geliyor çalışcakmış gibi ama çalışmıyor.immobilizer den dediler yedek anahtarla kullandım bir süre ama yine yaptı.ekranda hiç bir hata ikaz lambası yanmıyor işin ilginç tarafı.

ozkancavus5916
23/02/2015, 14:37
ozaman akü sorununa benziyo aküne baktır

pegasus
23/02/2015, 14:39
aküde yeni 1 senelik akü.7 aydır birşey yoktu 2 hafta önce bakım yapıldı mazot filtresi değişti yukarıdada dediğim gibi alıp çıkıcağım zaman aracı hiç çalışmadı.yeni bir mazot filtresi getirip takıldı ozaman çalıştı.mazot filtresi opar değil ondan olabilir mi?

ozkancavus5916
23/02/2015, 14:50
benimde aküm 14 aylık çalışmıyodu cuma günü garantiye gönderdim (mutlu akü). çıkma akü verdiler canavar gibi basıyor . belki marsında sorun var

droid7399
23/02/2015, 18:49
Sorun mazot filtresinde olmasa bile yan sanayi kullanmayın ben olsam ilk onu değiştirildim. Araç dizel olduğu için akü ile pek alakası yok konunun çünkü marş basıyor. Dizelde ateşleme olmadığı için aküye ihtiyaç yok. Mazot pompası da olabilir mazot filtresi de olabilir.

ibooovn
26/02/2015, 15:56
benimkide 2 senedir kış aylarında hava eksiye düştüğünde 10 15 kerede çalışıyor ilk çalıştırmada...daha sonra sıkıntı olmuyor gün içinde ...güneşli havada 1 kerede çalışıyor..bujiler kontrol edildi..röle bozuk çıktı 250 liraya orjinal buji ısıtma rölesi aldım yan sanayi 70 80 lirayken.. tunap yapıldı enjeksiyonlara...mazot filtresi ve tüm parçalarda orjinal..geriye mazot pompası revizyönü kaldı....belki bu bilgiler yardımcı olur ...

pegasus
26/02/2015, 16:02
benimkide 2 senedir kış aylarında hava eksiye düştüğünde 10 15 kerede çalışıyor ilk çalıştırmada...daha sonra sıkıntı olmuyor gün içinde ...güneşli havada 1 kerede çalışıyor..bujiler kontrol edildi..röle bozuk çıktı 250 liraya orjinal buji ısıtma rölesi aldım yan sanayi 70 80 lirayken.. tunap yapıldı enjeksiyonlara...mazot filtresi ve tüm parçalarda orjinal..geriye mazot pompası revizyönü kaldı....belki bu bilgiler yardımcı olur ...

teşekkürler ama benimki sıcak hava soğuk hava dinlemiyor.hatta -9 da tek marşta çalışıyor.motor ısındıktan sonra yapıyor genellikle

volkan1065
26/02/2015, 16:43
Aracınızın kontağını kontrol ettirin . Kontak anahtar kısmının içinde ince bir çubuk varmış. bu kırıldığı zaman arasıra bu tip arızalar yapabiliyormuş. Bununla ilgili başka bir forumda okumuştum adam motor reklefiyesıne kadar gitmişti aracın her tarafı sökülmüş bakılmış ama sorun bulunamamıştı. Sonra car serviste kontağı kontrol ettiklerinde sorunun kaynağı bulunmuş.

pegasus
13/04/2015, 09:00
arkadşlar sorun devam ediyor dün yine yaptı.dikkatimi çekti radio ekranında cancheck yazısı yazıyordu.sorunu bulmammıza yardımcı olur mu?

osmanemirfb
13/04/2015, 10:11
Şirket aracında başımıza geleni anlatıyım size. Dediğinz sıkıntı aynen oluyordu. AMa tek farkı bazen çalışabiliyordu. Bizim sorunumuz enjektör tamiri ile düzel. Aynen marş basıyor herşey normal mazot da pompalıyor fakat çalışmıyordu. Filtre değişiminden sonra olduysa enjektörleri bir söktürün. Birinden birine pislik tıkanmış olabilir...

pegasus
13/04/2015, 11:07
Şirket aracında başımıza geleni anlatıyım size. Dediğinz sıkıntı aynen oluyordu. AMa tek farkı bazen çalışabiliyordu. Bizim sorunumuz enjektör tamiri ile düzel. Aynen marş basıyor herşey normal mazot da pompalıyor fakat çalışmıyordu. Filtre değişiminden sonra olduysa enjektörleri bir söktürün. Birinden birine pislik tıkanmış olabilir...

nekadara patlar bana bu işlem?

osmanemirfb
13/04/2015, 11:35
nekadara patlar bana bu işlem?

şirket aracı opeldi... Tamiri 1000 TL sıfırını 1750 Tl ye aldık. Kontrol etme işlemi ne para tutar bilmiyorum. Ama dediğim yüksek ihtimal. Genel bu problemler ya immobilizerden yada enjektörden çıkıyor. Bizmki enjektörden çıktı... ara ara çalışıyodu bazen açlışmıyordu. En son hiç çalışmadı marş bastı fakat çalışmadı 2 enjektör yanık çıktı.

pegasus
05/05/2015, 08:44
konuyla ilgilenen arkadaşlara teşekkürler sorun çözüldü.

özel servise götürdüm.bilgisayara bağladı ve hataları sildi.şimdi maşallahı var

volkan1065
05/05/2015, 09:03
konuyla ilgilenen arkadaşlara teşekkürler sorun çözüldü.

özel servise götürdüm.bilgisayara bağladı ve hataları sildi.şimdi maşallahı var

Hataların silinmesi arızanın giderildiği anlamına gelmez. Durup dururken neden bu tip bir sorun yarattıyki buna bakıması lazım. Tekrar edeceği düşüncesindeyim.

pegasus
05/05/2015, 09:51
Hataların silinmesi arızanın giderildiği anlamına gelmez. Durup dururken neden bu tip bir sorun yarattıyki buna bakıması lazım. Tekrar edeceği düşüncesindeyim.

bakımdan sonra yapmaya başlamıştı.tekrar ederse 1 parça değişmesi gerek dedi ama tam bilmiyorum.oda 80-90 tl civarı tutarmış.ama bidaha yapacağını sanmam dedi.inş yapmaz

pegasus
11/08/2015, 08:37
evet hataların silinmeside çözüm değilmiş.problele tekrar karşılaştım ve servisten ayrılma elektrkçiye götürdüm aracı.sanırım beynin sigortasını çıkardı ve tam oturması için lehimledi.boşluklu olduğu için bilgi gönderemiyormuş.kronik hata sayılır dedi.zaten daha öncede lehimlendiğini gördük.çok şükür bidaha yapmadı.

okadar para harcamadan önce bu dediğimi deneyin,pişman olmazsınız.

messi78
11/08/2015, 11:54
Benim başıma benzinli araçta geldi dediğiniz. Çok zorlamayın pompayı yersiniz. Şahsi kanaatim mazot pompasından. Kötü mazot alımı etkileyebilir bu dediğinizi. İlk iş mazot pompanıza bir baktırın. Marş basıp araba çalışacak gibi olup çalışmıyorsa mazot pompalamıyor gibi geliyor.

pegasus
11/08/2015, 15:29
deneme-yanılmaya önce düşük masraflı olandan başlamak daha mantıklı.mazotu shell nitrodan baska almam.

Gonul
18/12/2015, 19:49
Selamun aleykum acil yardım lütfen, Fiat Fiorino Aracımın Marş basıyor ama çalışmıyor dört aydır böyle bir haftadır ustaya götürdük Halen orada bir türlü arıza bulunamadı bugün aradığımızda da son çare beyinci kaldı dedi moralim çok bozuk korkuyorum açıkçası büyük bir masraf çıkacak diye her şeyi denedik ama olmuyor diyor yardım ederseniz Neyden olabilir sıkıntı bazen 8-10 defa calışmıyor anladım gitti yardımlsrınız için tskler

pegasus
18/12/2015, 20:02
Yarin gidip ustamdan ogrenecegim hangi sigortayi lehim yaptigini.burda paylasirim

suntalam
17/02/2018, 17:03
Yarin gidip ustamdan ogrenecegim hangi sigortayi lehim yaptigini.burda paylasirim

Hangi sigortaymış. Tam oturmayan, lehim yapılan.