PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dijital Klima

guven_ogun
23/02/2015, 09:35
Arkadaşlar merhaba,

2 gündür özellikle araba soğuk iken başıma gelen olaydan bahsedeyim,Kalorifer sistemi çalıştırıyorum,sıcaklık hangi derece de olursa olsun klima kapanıp açılmaya başlıyor,bu çok hızlı bir şekilde arka arkaya devam ediyor.Off yapıyorum klima kapanıyor ama ışıkları yine yanıp yanıp sönmeye başlıyor.Araç ısındığında problem düzeliyor veya ben şahit olmadım henüz.Nasıl bir sorun ile karşı karşıyayım,nasıl bir çözüm yolu önerirsiniz.

Teşekkürler

byadrenalin
23/02/2015, 10:24
Torpito gözünün arkasında kalorifer rezistörü var. Metal bir parça. Ona giren kabloların lehimleri erişmiştir falan. Bir parmaklayın toparlar kendini :) Ya da bir elektrikçiye baktırın. Son çare de rezistörü değiştirmek. Fiyatı 125 falan olması lazımdı.

menesi
23/02/2015, 11:23
kardeşim dijital klimalarda bu problemler olabiliyor. benimkinin motoru bozulmuş 1100 tl ye yarın değiştirtcem...her fiat ın bi kusuru muhtemelen vardrı kardeş:D

Arrest
23/02/2015, 12:50
kalerifar rezistansı veya soketi bozuk rezistans sıfır fiyatı 225 tl civarında soket bozuk ise fanla beraber satılıyor. Soket bozuksa düz fiş yaptırın elektirikçide

evren iskent
01/03/2015, 09:17
Arkadaşlar merhaba,

2 gündür özellikle araba soğuk iken başıma gelen olaydan bahsedeyim,Kalorifer sistemi çalıştırıyorum,sıcaklık hangi derece de olursa olsun klima kapanıp açılmaya başlıyor,bu çok hızlı bir şekilde arka arkaya devam ediyor.Off yapıyorum klima kapanıyor ama ışıkları yine yanıp yanıp sönmeye başlıyor.Araç ısındığında problem düzeliyor veya ben şahit olmadım henüz.Nasıl bir sorun ile karşı karşıyayım,nasıl bir çözüm yolu önerirsiniz.

Teşekkürler
Ekran mi yanip sonuyor? Eger ekransa bu klima kompresorunu devreye sokun yani klima tusuna basin demek. Ancak bu genelde yazin olur. Aracin icersi cok sıcak oldugunda ilk calistirmada yanip soner. Klima resetleme diye aratin. Bir yerlerde karışıklık varsa reset duzeltebilir.

Saygilarimla.

parola1818
01/03/2015, 11:26
Benimde soket yanıktı direk baglattım şimdi nadiren yapıyor bu sorunu. Torpidonun altındaki kablolara parmak atıyorum düzeliyor.

Onuruzumcu
01/01/2016, 17:29
Aynı sorun bizde de var fişleri takıp çıkardık kontrol ettik kartı kontrol ettirdik cihaza bağladık format arttırdık sorun hala var nasıl düzelecek bilmiyoruz ama soğukta daha çok atıyor