PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arkadaşlar full depo ortalama 1200km yi gosteriyo

ozkancavus5916
22/02/2015, 20:15
Arkadaslar bugun edirnede shell euro dizel ile (sagolsun babam servisci depoyu fulledik ) depoyu fulledim .ortalama 95km hizla aracimi sabitledim . 145km yol kat ettim evimin onune geldigimde 1059km daha menzil gozukuyor .izmir yolu gibi bir yol bulsam arac cosucak

ozkancavus5916
22/02/2015, 20:16
Pardon 1098

halils2
22/02/2015, 20:46
cruze u takmam lazım benim de o zaman iyi değerler yakalıyor.

halils2
22/02/2015, 20:55

emrek8899
22/02/2015, 20:55
Sen daha takmadinmi cruze u :)

halils2
22/02/2015, 20:56
Sen daha takmadinmi cruze u :)

İşlemi bitti ama araca montajını yapamadım daha. Malum hava mualefeti :( ama kısa sürede takmaya niyetliyim kısmetse :)

erenemre
22/02/2015, 21:05
her zaman diyorum multijet candır :)

ozkancavus5916
22/02/2015, 21:10
Kokluyo be

halils2
22/02/2015, 21:30
Kokluyo be

Bana hiç de kokluyor gibi gelmiyor ş.içi hele hava 0 veya - lerde ise resmen içiyor :)

halils2
22/02/2015, 21:34
her zaman diyorum multijet candır :)

Açıkçası ben dizeli sevmedim :( reno, citroen, vw dizelleri hatta aynı motoru kullandığı halde yeni astra dizeller daha sessiz geliyor bana. Birde lineanın ağırlığından mıdır nedir 75 lik mjetler daha seri kalıyor sanki yanımda. 1 2 oldu puntolardan denk gelenle deniyorum onlar daha rahat hızlanıyor rampada ama benim araç da 2 yetişkin, 2 çocuk, puset bebek koltuğu, bebek rabası valiz vs dolu onlar gördüğüm kadarıyla tek şoför o kadar.

Berkantonlu
22/02/2015, 21:44
Arkadaslar bugun edirnede shell euro dizel ile (sagolsun babam servisci depoyu fulledik ) depoyu fulledim .ortalama 95km hizla aracimi sabitledim . 145km yol kat ettim evimin onune geldigimde 1059km daha menzil gozukuyor .izmir yolu gibi bir yol bulsam arac cosucak

sürüş karakterinize göre menzilde artış veya azalma olur..sizin gördüğünüz 1080 km gidebiliceğiniz anlamı taşımıyor yani :) benim bu konudaki rekorum 1230 km resimler eski pc imde vardı keşke göstereblseydim.gel görki o depoyla 850-900 ancak yapabilmişimdir :) o menzili gördüğünüz andaki sürüş şartınız hava durumu yol durumu vs vs vs bu tip etkenlerle birlikte depoyu bitirene kdr zaten de ort 900-1000 km ancak yapılabir

erenemre
22/02/2015, 21:44
Açıkçası ben dizeli sevmedim :( reno, citroen, vw dizelleri hatta aynı motoru kullandığı halde yeni astra dizeller daha sessiz geliyor bana. Birde lineanın ağırlığından mıdır nedir 75 lik mjetler daha seri kalıyor sanki yanımda. 1 2 oldu puntolardan denk gelenle deniyorum onlar daha rahat hızlanıyor rampada ama benim araç da 2 yetişkin, 2 çocuk, puset bebek koltuğu, bebek rabası valiz vs dolu onlar gördüğüm kadarıyla tek şoför o kadar.

astra nın sessiz olması üst segment olması ve yalıtımın daha iyi olmasından kaynaklanıyor yoksa 1,3 lük astra lar multijet le aynı motor sayılır.Ona bakarsan bravo da punto ya göre çok daha sessiz.Ben multijet ten memnunum gerek performansı gerek tüketimi gerek sorunsuzluğu beni fazlasıyla memnun ediyor ha tabiki daha iyi dizeller var ancak bu fiyat aralığında özellikle b sınıfındaki rakiplerinde kullanılan dizellere baktığımda multijet gibisi yok renault un dci side başarılı ama oda multijet kadar dayanıklı değil ford çok gürültülü ve sesli çalışıyor wag grubunun dizellerinin vergi dezavantajı var ve bence multijet kadar sorunsuz değiller.

droid7399
22/02/2015, 21:45
Astranın sessizliği yalıtımla ilgili. Bu arada denk geldiğiniz puntolar 90lık olabilir. Yada tjet flnsa hiç şansınız yok :) linea biraz ağır araba yapacak bişey yok. Bende puntodan lineaya geçtim alışmaya çalışıyorum...

emrek8899
22/02/2015, 22:27
İşlemi bitti ama araca montajını yapamadım daha. Malum hava mualefeti :( ama kısa sürede takmaya niyetliyim kısmetse :)
Hadi kolay gelsin ozman yapinca paylasirsin :)

halils2
22/02/2015, 23:02
astra nın sessiz olması üst segment olması ve yalıtımın daha iyi olmasından kaynaklanıyor yoksa 1,3 lük astra lar multijet le aynı motor sayılır.Ona bakarsan bravo da punto ya göre çok daha sessiz.Ben multijet ten memnunum gerek performansı gerek tüketimi gerek sorunsuzluğu beni fazlasıyla memnun ediyor ha tabiki daha iyi dizeller var ancak bu fiyat aralığında özellikle b sınıfındaki rakiplerinde kullanılan dizellere baktığımda multijet gibisi yok renault un dci side başarılı ama oda multijet kadar dayanıklı değil ford çok gürültülü ve sesli çalışıyor wag grubunun dizellerinin vergi dezavantajı var ve bence multijet kadar sorunsuz değiller.
Kastım içerden değil dışardan olan ses seviyesi. Yoksa içerden linea loungelardında yalıtımından dolayı sesi az ama astra ile kıyaslamadım. Motor dayanıklılığı konusunda zaten mjetler ödüllü ve sorunsuzluğu kanıtlanmış da demek istediğim o değil hani daha sessiz ve özellikle soğuklarda biraz daha ekonomik olsa daha güzel olurmuş. Bunun haricinde bildiğim ağır hasarlara ya da sorunlara açan bir sorunu yok. Benim asıl sorunum dizele daha alışamadım sanırım, ondna yadırgıyorum

Astranın sessizliği yalıtımla ilgili. Bu arada denk geldiğiniz puntolar 90lık olabilir. Yada tjet flnsa hiç şansınız yok :) linea biraz ağır araba yapacak bişey yok. Bende puntodan lineaya geçtim alışmaya çalışıyorum...
yok tjet falan değil mjet 75 lik diye düşünüyorum, 90 lıklar da oldukça atak

Hadi kolay gelsin ozman yapinca paylasirsin :)

Uygulama sonu paylaşacağım :)