PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araba Sağa Sola Çekiyor

malt
21/02/2015, 11:12
Araç yaklaşık 1 aydır.sağa veya sola çekiyor sürekli.rot ayarı yapıldı.düzelmedi.bugün tekrar gittik.tekrar ayar yapıldı.test sürüşüne çıkıldı.adam hiçbir şey yok bu arabada deyip durdu.anlatmaya çalıştım.her zaman gittiğim yol.neden eskiden çekmiyor da şimdi çekiyor dedim.rüzgardan vs.diyor.

şimdi napmamız lazım.babam pek umursamaz.arabayı kullanan benim zaten.

Castell
21/02/2015, 11:27
Aracın hem sağa hem sola çekiyorsa direksiyonunla ilgili bir durum vardır rotlarla ilgili olsa ya sağa yada sola çekerdi.............. travers olabilir, spor yay varsa ondan olabilir, direksiyon kutusundan olabilir, salıncak burçlarından olabilir, viraj demirin varsa ondan olabilir, lastiklerinden olabilir....... ihtimal çok daha iyi bir ustaya götür bence.........

volkan1065
21/02/2015, 12:40
Analdaığım kadarı ile giderken direksiyon hafif sola yada sağa boşluk mşsalş çekme yapıyor. Bunun nedenide ön takımlardaki tabloların burçları eskidiği için yapar. Normalde iyi bir rot balanscı bunu çözmesi lazım. Bizim albeada da buna benzer bir durum vardı Turbo ayarında motor ustasına söyledik test etti aracı lifte kaldırdı direksiyonun alt kısmında bir rulman var orayı sıktı direksiyon sertleşti bir sure sonra acar dedi ama sorun gider dedi. Direksiyon bildiğin şahin direksiyonu oldu ama sağa sola kaçma gitmedi. Sonra rot balansçıya gittim teste cıktık hemen farketti gelince aracın altına girip levye ile kontrol etti direksiyon sağ sol yaparken aracı az yukarı kaldırdılar tablo burçlarından olduğunu söyledi.

Sonra gidip değiştirdik sorun kalmadı. Arıza teşhisi biraz zordur ama bana kalırsa iyi bir rot balansıya gösterin.