PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Asr esp arızası ısı yandı..

sercankah
18/02/2015, 15:44
arkadaslar. dun gece aracımın frenlerı sertleşmeye başladı. 5 dkk sonra da asr esp arıza ısıgı yandı ve ekranda yazı cıktı. frenler oldu beton gıbı. orta konsoldakı asr dumesı yandı. (normalde yanmıyordu) gıdecegım yere kadar gıttım 1-2 km. sonra park ettım.. 2-3 saat sonra hadı bakalım nasıl doncez sımdı dedım bındım kontagı cevırdım. arıza ısıkları falan kalmadı. normala dondu araba.
ama yolda gellırken yıne sertlesır gıbı oldu frenler ama arıza yakmadı. asr mı bozuluyor durup dururken?

cdogu
18/02/2015, 18:11
asr antipatinaj değil mi? benim bildiğim öyle. qashqaide modul bozuldugu icin arac 50 kmyi gecmiyordu. arac kendini pati cekiyor sanip devir almiyordu. asr ile ilgili yasadigim tek sey bu.

ama sizdeki acayipmis. neden frenler sertlesiyor acaba... konuyu takipteyim hocam. bilen birileri mutlaka yazacaktir.

Ekrem06
18/02/2015, 22:48
Benim bildiğim esp yok puntolarda ama asr de arkadaşın dediği gibi panitaj sistemi yol belki buzlu olduğu için asr devreye girmiş olabilir oda lastiklerde tutunma yapmış olabilir ama ben yanlışta biliyor olabilirim.

cdogu
18/02/2015, 23:15
Benim bildiğim esp yok puntolarda ama asr de arkadaşın dediği gibi panitaj sistemi yol belki buzlu olduğu için asr devreye girmiş olabilir oda lastiklerde tutunma yapmış olabilir ama ben yanlışta biliyor olabilirim.
puntolarda esp var. donanıma göre değişir.

halils2
18/02/2015, 23:52

Ön göğüste asr tuşu olan tüm puntolarda esp var. Asr off a basıldığında asr devre sışı kalır ama esp her zaman devrededir taki arkadaşın bahsettiği gibi bir arıza durumuna kadar.

Arkadaşın sorununa çözüm bulmak ya da en azından sebebini anlamak için bilgisayarla bağlanıp hata kod(larına) bakmak gerek.

ykaya1983
19/02/2015, 19:31
Benim de bir ara akü zayıf iken sizin ki bir arızam olmuştu.Abs,esp,asr ve hılholder devre dışı kalmıştı.Sonra aküyü değiştirince bir daha aynı arızayla karşılaşmadım.Bu tür sorunlar akü kaynaklı olabiliyor.

ouzh34
19/02/2015, 19:55
Bence de sorun akü,asr elektrik destekli bir sistem

Likme
19/02/2015, 19:57
nasıl konu açabilirim acemiyim