PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arkadaşlar yardımcı olur musunuz?

ozkancavus5916
15/02/2015, 15:00
Arkadaşlar merhaba 10 günden beri aracımda sorun var. Araç 3-4 gün çalışmasın marşa bastığım zaman araç çalışmıyor.

Bir araçtan aktarma yapınca çalışıyor. 1-2 gün canavar gibi çalışıyor, aydınlatmalar ve kapılar açılıyor, elektrik var ama aracı çalıştırmaya kalkınca tırrrrrrrrrr diye bir ses geliyor. Aracı vurdurmayı denedim airbag ışığı yandı. Sonra aktarınca çalıştı. Akü garantide, fabrikaya göndereceğim yer başka bir akü verdi aracı bir kere çalıştırdı bir daha çalıştırmadı. Baktım aküleri dandik dedim akümü takın tekrar taktıkları gibi araç çalıştı. Aküyü aldığım yer araçta kaçak var diyor. Kaçak olsa tamamen süzer?

ozkancavus5916
16/02/2015, 08:26
yardım

darktiger
16/02/2015, 08:52
Geçmiş olsun özkan. ne marka ki akü bu kadar sıkıntı çıkardı. Halil Paşam bir baksaydı 2 dakika

ozkancavus5916
16/02/2015, 09:08
aküm mutlu aku . aldıgım yere gittim benim akuden daha ölmüş akü vardı . onların ölmüş aküdede aynı sorunu yaptı . tırrrrrrrrrrr diye . sorun aküden degil senin aracta kaçak var dediler . benim aküyü tekrar aldım . araç tek mkarsta aktarma yapmadan çalıştı . halille konuştuk whatsapp tan . firma araçta kacak var diyo . bende araçta kaçak olsa tamamen süzer diyyorum . Bir elektrikçi arkadas elimde çıkma varta akü var 50 tl ye satayım diyor . bu aralar para durumum şıkışık . bosuna 50 tl vermek istemiyorum . piknige kadar kısmetse aracı yatırmayı düşünüyorum . halil bir kontrol etsin .

volkan1065
16/02/2015, 09:10
Hocam sorununuz tamamen aküden olabilir. Aldığınız akü MUTLU ise sorun çıkarması gayet normal artık. 3-4 yıldır artık çoğu kişi mutlu aküden memnun değil. Sürekli sizin bahsetmiş olduğunuz sorunları yaşıyorlar.

inş akü değişimi ile probleminiz gider. Eğer araçta kaçak var diyorlarsa mutlaka iyi bir elektirikçiye gösterin. Öyle herkesin kaçak var demesi ile aracınızın orasını burasını söktürmeyin... Kendini usta zannedip aracı darma dağın eden kişi çok bu piyasada.

ozkancavus5916
16/02/2015, 09:22
akü 14 aylık akü . mutlu akü pek degiştirme taraftarı degil bence . aracımda çalıştırmadıgım sürece araçta elektrik var . ekran ışıkları aydınlatmalar . acaba sorun mars tamı diye düşündüm . aracı vurdurmayı denedim .yine calışmadı airbag ikazı verdi . airbag ikazı akü zayıflayınca da veriyor diye biliyorum .o arada bir arac geldi hemen aktarma yaptık calıştı . 1-2 gün kullandım bir şey yok 3-4 gün yatsın calışmıyo

ozkancavus5916
16/02/2015, 09:24
marş motorununda bakımı 1 ay önce gözümün önünde takıldı . sarz motorum 1.5 sene oldu serviste degişti .

volkan1065
16/02/2015, 09:33
Hocam MUTLU akü ise bu sorunlar dediğim gibi normal. Bundan sonraki akü seçiminiz VARTA olursa çok sorun yaşamazsınız.

Medii
16/02/2015, 09:45
Merhaba bir arkadaşımında başına aynısı gelmişti daha doğrusu şöyle olmuştu arkadaş arabayı yıkatmış motoruda yıkatmış yıkattırdıktan sonra araç çalışmış çıkmış ordan işe gelmiş öğle vakitleri falan akşamda 5 gibi işten çıktı aynı dediğiniz gibi olay ışıklar yanıyor fakat tııııırr ses geliyor çalışmıyor ara kablosuyla bile çalışmadı araç o derecede artık çekiciyle sanayiye çektiler sigorta kutusunada su kaçmış yaklaşık 600 tl masraf çıkmıştı
akünün markası nedir bilmiyorum

ozkancavus5916
16/02/2015, 10:34
suan kullanılan akü mutlu akü

Congo
16/02/2015, 13:48
Aynı sorun eski aracımda başıma gelmişti. Ses sisteminden kaynaklı, amfi kaçak yapıyordu. Ben artık değişmesi gerekiyor diye değiştirmiştim aküyü. Yenisini taktırıp geldim, ertesi gün aynı. Son zamanlarda aracınızın elektrik aksamında bir değişiklik yaptıysanız bence kontrol ettirin iyi bir oto elektrikçiye. Birde akü 14 aylık demişsiniz. Eğer amperi düşük bir akü takıldıysa o da yapabilir çünkü aracınız dizel sanırım.Fabrika değeri 60'sa mesela 65 takmanızı öneririm. Masraflı bir arızaya dönüşmez umarım. Vurdurarak çalıştırmanız daha kötü sonuçlara yol açabilir aklınızda bulunsun.

ozkancavus5916
16/02/2015, 17:00
60 amper akü ilave ses sistemi falan yok arac ta çözemedim

ozkancavus5916
20/02/2015, 08:20
aracımı bu hafta hersabah 5 dk çalıştırmama ragmen bu sabah tam çalışmak üzere iken çalışmadı . elektrikleri kesti yeniden ekranda kilometre falan geldi . yeniden denedim bütün ekran işıkları yandı marşa bastım tırt yaptı kaldı . önceden 3-4 gün yatınca çalışmıyodu .

halils2
20/02/2015, 08:24
Ben hala akü tezimi savunuyorum. Ya da aküyü süzen bir şey var.

ozkancavus5916
20/02/2015, 19:21
Halil arkadasim sagolsun geldi .araca aktarma yaptik .akuyu goturdum fabrikadan bakilsin diye .gecici aku verdiler simdilik iyi calisiyor

ozkancavus5916
23/02/2015, 08:55
arkadaslar dün bir tane magnetti marelli diye sıfır bir akü taktım . 2-3 gün aracı çalıştırmıcam . bakalım araç çalışacakmı . eski aküm (mutlu akü ) fabrikaya incelenmeye gitti . bana verilen gecici akünün üzerinde nissan -yigit akü yazıyordu . 2 gün kullandım aracı ışıgı koyu yesildi hiç renk degiştirmedi.

ozkancavus5916
04/03/2015, 15:22
arkadaslar aküyü 13 gün önce garantisi oldugundan dolayı fabrikaya incelemeye gönderdim ( mutlu akü) .az önce aradılar . aküde sorun olmadıgını gelip akünüzü alın dediler . 2 gün aküyü verdigim yerde verilen çıkma aküyü kullandım .11 gün önce babam magnetti marelli diye sıfır akü aldı .bursada mako fabrikasını satın almış . 13 günden beri 2 aküyü denedim araç sorunsuz çalısıyor . ne hikmetse mutlu akü saglam ama araç çalışmıyor . hafta içi çalıştıgım işyerine giderken fabrika servisi kullanıyorum . aracı hafta sonu çorlu -edirne ,çorlu-bursa arası kullanıyorum . bir daha aracıma mutlu akü takmam

ozkancavus5916
05/03/2015, 12:51
dün mutlu aküyü dün biraz bastırdım . sıfır akü aldım 13 günden beri araç sorunsuz çalışıyor dedim .aküyü tekrar incelemeye alıcaklarını söylediler

feyzullah
05/03/2015, 13:30
Yaklaşık bir ay önce aracı 5 gün çalıştırmadım. Marşa bastığımda hiç tepki vermedi. Göstergeler, teyp ve diğer elektronik aksam çalışıyordu. Aküye baktığımda (Mutlu akü) siyah yanıyordu ışık. Gidip Bağıcalar-Oto Sanayi'nden yeni bir Mutlu akü aldım. Sonrasında hiçbir sorun yaşamadım. Akü bir defa arza verdimi olmadık yerde yolda bırakır. En iyisi imkanlar dahilinde yeni bir akü almak.

ozkancavus5916
05/03/2015, 13:38
edirnede babam magnetti marielli sıfır akü almış . benim kızdıgım nokta aküde sorun yok diye göndermeleri sıfır akü takmasam oltaya düşücem .

farukileri
05/03/2015, 15:26
araçta herhangi bir sorun olduğunda aracı vurdurmayın, dizel motora çok büyük zarardır bu (multijet'ler için konuşuyorum). Onun yerine aktararak çalıştırın.

Yeni akü sorunu çözdüyse sorununuz aküdendir, babam da ben de inci kullandık en son, hiç sorun yaşamadık onda. Ancak arkadaşların da dediği gibi Varta'nın aküleri muhteşem derecede iyi, araç aldığımda ilk işim bir tane varta akü bulup araca monte etmek olacak.

ozkancavus5916
05/03/2015, 15:42
az önce mutlu aküden aradılar aKÜYÜ SARZA BIRAKMIŞLAR sorun çıkarmamış oyüzden göndermişler itiraz edince aküyü fabrikaya göndercez dediler . senin aracında kaçak var dediler sıfır akü taktım yapsa 13 gün içinde yapar dedim . belli olmaz diyo 50 gün içindede yapar diyo . pek kabullenmek istemiyolar

feyzullah
05/03/2015, 16:03
Bununla geçmiş olsun. Ama ilginç değil mi 50 günde nasıl ortaya çıkıyor. Kaçak varsa vardır yoksa yoktur arabada. Siz bir elektrikçiye gösterdinizmi arabayı. Eğer aküde problem olduğu halde araçta kaçak olacağını iddia ediyorlarsa pes doğrusu. Bir daha mutlu akünün önünden bile geçilmez.

ozkancavus5916
05/03/2015, 16:29
elektrikçimi gösterdim araçta kaçak bulamadık , babam edirnede eski oto elektrikçilerden desi alarm sistemi takıyodu( 15 yıldan beri yapmıyo ) oda baktı bulamadı . elektrikçi arkadasım 1 ay önce marş motoru bakımı yaparken akümün sorunlu oldugunu ilerde sorun çıkartabilecegini söyledi .araç çalışırken ölçü aletinle baktık 12-11-9-12 arası dolasıyodu ölçü aletinle normal calısırken 14 ün altına iinmemesi gerekiyormuş . bugun arayan arkadasa yaklasık 12-13 gündür araç yeni akü ile sorunsuz çalıştı fabrikadaya gidip gelmesi 15 gün sürer dedim .ortalama yeni akü 30 günlük olmuş olur dedim yapsa bu 30gün içerisinde yapar ama ben inanmıyorum dedim

darktiger
05/03/2015, 17:06
Özkancım bir akü alayım hediye sana da kurtul şu dertten bea :)

feyzullah
05/03/2015, 17:15
Uğraştıracaklar demekki kolay gelsin size :)

ozkancavus5916
05/03/2015, 17:20
abi araç birtane sıfır magnetti marelli 60 amper takılı

ozkancavus5916
06/04/2015, 10:59
mutlu aküdeki yetkili arkadasları aradım bugun . aküyü aldıgım yerden akşam üstü sıfır mutlu akü alabilecegimi söylediler .