PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araba elektrik kesiyor. Yardim lutfenn

Omertascioglu
15/02/2015, 11:41
Merhaba, benim cok entresan bir sorunum var ve hic bir usta bulamadi. Aracimin basina gelen bu durumda tecrubeliler varsa yardim edin lutfen. 2014 mayis ayinda zincirleme kaza yaptim. Karsi taraf suclu oldugu icinde gursoy yetkili servise birakmaya karar verdim. O arada aracim bi ariza yapti. Radyoyu kendi kendine acip kapatiyor, asr esp yi devre disi birakiyor gosterge panelindeki butun isiklari yakiyor yada hill holder i devre disi birakiyordu ama bunlar 1-2 dakka icinde uyarilar kalkiyordu. Bende bunu serviste paylastim. Hic makine flan baglamadan akudendir dediler. Bende akuyu degistirdim. Aradan 1-2 gecti aracim ayni arizayi tekrar yapmaya basladi. Ondan sonra gezmedigim sanayi usta kalmadi. En son sefakoyde bi usta konjektorun bozuktur baska bisey aklima gelmiyor dedi ve degistirdi. Ondan sonrada 4 ay sorunsuz kullandim. Tekrar yapmaya basladi bende ustaya goturdum. Akumu degistirdi bi dene bakalim dedi. Denedim ama hala sorun devam etti. Degistirdigim parcadan olamaz valeo taktim dedi. Bende gormustum zaten. Sase kablolarini kontrol ettirdim ama ordan da bisey cikmadi. 1 aydir yapmiyordu gecen gun gene yapti. Otomatik oldugu icin vitesten atiyor N ye aliyor, farlari kisiyor, yol bilgisayari goz kirpiyor her an elektrik kesicekmis gibi. Onceden araci durdurup tekrar calistirinca bunlar geciyordu. Dun denedim fakat ise yaramadi. Daha once basina gelen tecrubeliler varsa lutfen yardimlarinizi bekliyorum.

rafetyildiz
15/02/2015, 12:40
Bendede elektrikler kesilip geri geliyordu elektrik diye gittim beyin dedi kendi motor tamircime goturdum sis farının kablosundan şase yapıyormuş meğersem şase olma ihtimali varmı aceba

Omertascioglu
15/02/2015, 15:39
Hersey ihtimaller dahilinde iste. Kesin bisey soyleyemiyor kimse. Sizin araç tam olarak ne yapiyordu? Yoksa usta dedi ki para harcarsin sorunu bulana kadar.

rafetyildiz
15/02/2015, 15:42
Benim araç yolda giderken elektrik kesiyor göstergeler düşüp geri çıkıyordu farlar yanıp sonuyordu

Omertascioglu
16/02/2015, 00:07
Benimde ayni sorun iste. bi yerde temassizlik var gibi. Gidiyor geliyor. Kontagi acip kapatinca duzeliyor. Ne zamam yapcagifa belli olmuyor. Mide bulandiriyor. Sizin yaptirdiginiz yer nerde acaba bende bi gostersem. Adres verebilir misiniz

byadrenalin
16/02/2015, 00:13
Arabanızı bir beyinciye gösterin. Bence sorun beyinde.

Omertascioglu
16/02/2015, 00:28
Beyinde olmus olsaydi 4 ay hic sorunsuz calisip tekrar ayni sorunu cikarmazdi bence. Konjektoru degistirmeden once beyinciyede gosterdim. Sorunumu anlattim. Beyinle alakasi yok bunun dedi. Elektrikcinin bakmasi lazim dedi. Belkide bi yerde şase yapiyordur ama onun icinde ustaya birakipda her yerini kurcalatmak istemiyorum. Gozle gorulur bisey olmadigi icinde herkes girmek istemiyor arabaya. Yolda birakmaz devam et diyolarda mide bulandiriyor iste.

byadrenalin
16/02/2015, 08:10
Beyinde olmus olsaydi 4 ay hic sorunsuz calisip tekrar ayni sorunu cikarmazdi bence. Konjektoru degistirmeden once beyinciyede gosterdim. Sorunumu anlattim. Beyinle alakasi yok bunun dedi. Elektrikcinin bakmasi lazim dedi. Belkide bi yerde şase yapiyordur ama onun icinde ustaya birakipda her yerini kurcalatmak istemiyorum. Gozle gorulur bisey olmadigi icinde herkes girmek istemiyor arabaya. Yolda birakmaz devam et diyolarda mide bulandiriyor iste.

Avrupa Yakasındaysanız iyi bir elektrikçi arkadaşımı tarif edebilirim size. Kendisi hem elektronik hem elektrik bilgisine sahip profesyonel biri. Gazi Osman Paşa/ Küçükköy de Bilge Hastanesinin hemen 2 sokak arkasında Nasip Otomotiv. Muhammed Usta. Beni kırmızı puntosu olan Çağatay yönlendirdi derseniz ekstra yardımcı olacaktır.

volkan1065
16/02/2015, 09:19
Arkadaşım kaza yaptığınızı belirtiyorsunuz. Burda yüksek ihitmal kazalı bölgede bir yerde kısa devre olma olasılığı olabilir. bunuda ö bölgeye giden kabloların fişlerini çekerek test etme yanı diyelım araç önden kazalı ise öndeki farların sislerin ve aracın çalışmasına etki etmeyecek sistemlerin enerjilerini kesip test edeceksiniz.

Daha sonrada araç lifte kaldırıp gözle ve elle iyice bir kontrol edilip ölçü aletleri ile kontrol edilmeli.

Yalnız bu tip kontrolleri arıza her zaman yapmadığı için her elektirikçi çok detaylı yapmaz sana diyecekleri arıza yaptığı an bulabilirz o zaman teşhis koyabiliriz derler. yani anlayacağın işin biraz zor.

Ama tanıdık vasıtası ile iyi bir elektirkçi bulup zaman ayırıp beraber bakabilirseni sonuca ulaşabilirsiniz düşüncesindeyim.

Omertascioglu
17/02/2015, 12:00
Kaza arkadan olmustu. Yetkili serviste yapilmisti. Eksik yapcaklarini sanmiyorum. Dediginiz yerede gidicem gostercem. Saglam bi elektrikci lazim bana. Baska tavsiyeriniz varsa bekliyorum.

komodo
22/02/2015, 16:08
marş rölesi'ne baktırmanızı öneririm, veya şarj dinamosunda sıkıntı olabilir. ikisinin de çözümü kolay ancak baş ağrıtan problemler.

Çözdüğünüzde bizi de bilgilendirebilir misiniz ?

sinanuzun
24/10/2017, 22:07
Sorun çozuldumu acaba?