PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kokpit neon çalışması ve led

Ekrem06
08/02/2015, 18:15
İlk önce buradan bu akımı başlatan ve daha sonrasında yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Kuzenimle bugün giriştik işe tek fark benim göğüste kendinden led olduğu için orası biraz sarkık durdu birde küllüğün oraya led döşedik.Küllüğün oraya 6 led taktık ama 3 led daha güzel duruyor gibi geldi bakalım şimdi akşam bakıcam olmadı değiştiririm. Sadece paralel çektik lede o kadar

erenemre
08/02/2015, 18:48
güzel olmuş güle güle kullanın bende neon düşündüm ama benim görüşümce grande punto nun konsoluna pek uymuyor çok sonradan yapılma gibi durduğu için vazgeçtim yeni punto ve evo ların torpido arasındaki boşluk ve kıvrımlı olması tam neona yakışır duruyor yani aracı bilmeyen bir kişi bunun fabrikasyon olmadığını anlayamaz.

Ekrem06
08/02/2015, 20:19
Kesinlikle dediğiniz doğru çok orijinal duruyor. Bence gplerede güzel duruyor. Bir arkadaşımız yapmış teyp ve havalandırma tuşlarının altından geçirmiş baya şık duruyordu ondanda çok zorda bir işlem değil. Arkadaşlar o kadar güzel detaylı anlatmışlar ki sanki daha önce yapmış gibi hissediyorsunuz ve montaj çok kolay

alidemir
08/02/2015, 20:25
zevk meselesi yaaa , aslında bu tarz görüntülerden hiç hoşlanmam tarzım olmadığından , ama burada bir emek var gerçekten uygulamanız harika olmuş beğendim elinize emeğinize sağlık.güle güle kullanın.

Ekrem06
08/02/2015, 20:58
Aslında o küllüğün oradaki led bana da sonradan tuhaf geldi acaba fazla mı taksici gibi oldu dedim ama olmadı onu oradan sökerim.

byadrenalin
08/02/2015, 21:07
Ben kapılara da yaptıktan sonra tepkiler yine değişmedi herkes orjinalinde var zannediyor. Fiat ne güzel bir şey yapmış diyorlar arabaya binenler :D Şu boşluk alana çektiğiniz led 'i eski Grande Puntom da bende yapmıştım. Ama tavsiyem tek led koyamınızdan yana. Loş yansın. Böyle çok parlak olmuş kanımca. Elinize emeğinize sağlık :)

Ekrem06
08/02/2015, 21:12
Ben kapılara da yaptıktan sonra tepkiler yine değişmedi herkes orjinalinde var zannediyor. Fiat ne güzel bir şey yapmış diyorlar arabaya binenler :D Şu boşluk alana çektiğiniz led 'i eski Grande Puntom da bende yapmıştım. Ama tavsiyem tek led koyamınızdan yana. Loş yansın. Böyle çok parlak olmuş kanımca. Elinize emeğinize sağlık :)

Çok teşekkür ederim bende size kapıya çektiğinizde bu invertordan koydunuz mu? Onu soracaktım. Elimde kaldı baya neondan sizinki gibi bi ince çizgide kapılara düşündüm. Ledi evet 1e düşürmek iyi olacak baya bi parladı.

Berkantonlu
08/02/2015, 21:34
bu akımı başlatan benmiyim :D vallahi benden öncede yapan dostlarımız var fakat ben yaptıktan sonra bayaa bir puntoyu neonlattım hepsinin duasını alıyorumdur inşallah :D benim yeni aracın ışık paketi beyaz olduğu için bende vites ve göğüs çevresini beyazladımm..tam beyaz değil mavi beyaz karışımı çok tatlı bi ışık..

Ekrem06
08/02/2015, 23:37
bu akımı başlatan benmiyim :D vallahi benden öncede yapan dostlarımız var fakat ben yaptıktan sonra bayaa bir puntoyu neonlattım hepsinin duasını alıyorumdur inşallah :D benim yeni aracın ışık paketi beyaz olduğu için bende vites ve göğüs çevresini beyazladımm..tam beyaz değil mavi beyaz karışımı çok tatlı bi ışık..

Bana göre başlatan sensin :D Forumda ilk senin yaptığını gördüm belki önceden yapıp paylaşan olmuştur ben onu bilmem :D Ama hayır duası alıyosun kesinlikle hele ki tepkiler çok olumlu geldikçe ve benim sürekli ışıklara bakıp salak salak gülümsemem acaip hoşuma gitti. Bir de kendi el emeğimle birşeyler yaptım ve gerçekten çok güzel durdu. Tekrar tekrar teşekkür ederim.:notworth::notworth::notworth::clapping::cl apping::clapping:

Birde not: Yeni projelerde bekliyoruz :D :D

Berkantonlu
08/02/2015, 23:44
eyvallah kardeşim benim güle güle kullan ama sana birkaç ta önerim olacak..öncelikle o boş bölüme ledi fazla kullanmış çok aydınlatmışsın onu baya bir loş yap ve mümkünsede mavi yap :) çok yakışır.... ikincisi aynı neon çalışmasını fitilsiz kablo kullanarak ve yine aynı elektrk yöntemi ile vites çevresinede yap..ve koltuk altlarına beyaz led çek önkoltukların altına yere vurucak şekilde çekersen hem arkaya hemde öne vurur gece arac içini çok hoş gösterir..şimdlik bu kadar Allaha emanet kardeşim

Kadir00906
09/02/2015, 10:50
Ya arkadaş hep bu başlıkları gördüğümde yeni araçlarda uyglama fotolarına bakıyorum, acayip bir istek geliyor ama tek sıkıntı çektiğim nokta çakmaklığa bağlamak, ah onu bi becerebilsem bende yapacam ama işte cesaret yok :( >Güzel olmuş emeğinize sağlık.

Ekrem06
09/02/2015, 11:13
Oda çok kolay vites körüğünü yukarı çekince geliyor zaten hemen orda parmağınızı sokun çakmaklık ve kablolar çıkıyor. Ben daha rahat olsun diye körüğün cırt cırtınıda açtım çıkarttım siyah ve sarı kablodan elektrik alacaksın kontağı açıp farı yaktığınız da neonlarda yanar

Ekrem06
09/02/2015, 14:01
Bugün öğle arasında hemen aracıma geri döndüm dün direksiyonun oradan geçirememiştim neon kabloyu oradaki suni deriyi kendinize doğru çekince geliyor. Önemli olan neonu döşerken orada birazcık bolluk bırakmanız ki döşemenin altında kalabilsin kabloyu alta aldıktan sonra döşemeyi ileri göstergelere doğru ittirince tık diye yerine oturuyor.

Birde üstadlara sormak istediğim bir şey var bugün fark ettim lambaları yakınca çok ince cılız bir tiz ses çıkartıyor. Acaba konvertörden mi gelen ses bu çakmaklıktan siyah ve sarı kabloları bağlamıştık.Ledi akşam sökeceğim el girmesi zor biraz şimdi uğraşmadım onunla

byadrenalin
09/02/2015, 15:18
Her kapı için yeni neon kullandım ben :) Yani toplam da 5 kablo :D

experoto
09/02/2015, 16:52
İlk önce buradan bu akımı başlatan ve daha sonrasında yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Kuzenimle bugün giriştik işe tek fark benim göğüste kendinden led olduğu için orası biraz sarkık durdu birde küllüğün oraya led döşedik.Küllüğün oraya 6 led taktık ama 3 led daha güzel duruyor gibi geldi bakalım şimdi akşam bakıcam olmadı değiştiririm. Sadece paralel çektik lede o kadar

benim göğüste kendinden led olduğu için sarkık durdu demişsin :D

Ekrem06
09/02/2015, 19:35
Evet sağ yolcu airbagın altında kendinden ledi var. Bu neon kabloyu takarken oraya denk geldiği için tam oturmadı orası ve sarkık durdu hafif

hoksi
10/02/2015, 19:20
"Cocpit" haric, güzel olmuş.

cgzhan
15/02/2015, 02:05
Merhaba Arkadaşlar,
Yol bilgisayarından aydınlatmayı en üst seviyeye almama rağmen yolcu airbag altındaki orijinal led ışık biraz sönük duruyor.Neden olabilir? Fikriniz var mı? Bu arada yukarıdaki cocpit nenon çalışmaları baya güzel olmuş fakat gündüz hoş görünmez diye tahmin ediyorum.

Berkantonlu
15/02/2015, 02:26
Merhaba Arkadaşlar,
Yol bilgisayarından aydınlatmayı en üst seviyeye almama rağmen yolcu airbag altındaki orijinal led ışık biraz sönük duruyor.Neden olabilir? Fikriniz var mı? Bu arada yukarıdaki cocpit nenon çalışmaları baya güzel olmuş fakat gündüz hoş görünmez diye tahmin ediyorum.

bildiğim kadarıyla..onun bir seçeneği yok sabit ışık veriyor yani aydınlatmaya bağlı değil

Ekrem06
15/02/2015, 11:56
Evet orijinalinde ki ışık sabit ışık kısılıp açılmıyor. Sonradan taktığımız led gündüz güzel duruyor ince bi yapısı olduğu için

erenemre
15/02/2015, 12:21
punto yu ne kadar çok sevdiğimi herkes bilir ancak ben olsam o kadar paraya punto almazdım hatta imkanınız varsa o paraya az km yapmış dolu paket temiz bir bravo veya c sınıfı bir araç almanızı tavsiye ederim.Punto dan sonra bravo ya oturduğunuzda inanın aradaki segment farkını ve 1,6 mjet in gücünü çok rahat anlıyorsunuz.

erenemre
15/02/2015, 13:09
punto yu ne kadar çok sevdiğimi herkes bilir ancak ben olsam o kadar paraya punto almazdım hatta imkanınız varsa o paraya az km yapmış dolu paket temiz bir bravo veya c sınıfı bir araç almanızı tavsiye ederim.Punto dan sonra bravo ya oturduğunuzda inanın aradaki segment farkını ve 1,6 mjet in gücünü çok rahat anlıyorsunuz.

mesajı yanlış konuya attım kusura bakmayın

cgzhan
15/02/2015, 23:47
Teşekkürler

Tarzuss
23/02/2015, 18:37
Neonu nereden temin edebilirim? Bir de bunu ben kendim montaj edebilirmiyim?

Ekrem06
23/02/2015, 19:41
internette var sahibinden de aslında oldukça kolay montaj biraz çakmaklığın orada uğraşıyorsunuz o kadar

Tarzuss
23/02/2015, 19:50
Ne olarak aratayım bi kaç tane buldum ben ama şerit değilde tüp gibi geldi bana :)

Ekrem06
24/02/2015, 00:13
NEON KABLO (FLEXİBLE- TURUNCU- 5 METRE) - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da - 201146677 (https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-neon-kablo-flexible-turuncu-5-metre-201146677/detay)

FİTİLLİ NEON KABLO 5 METRE TURUNCU KESİLEBİLİR BÜKÜLEBİLİR - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da - 199055780 (https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-fitilli-neon-kablo-5-metre-turuncu-kesilebilir-bukulebilir-199055780/detay)

Forumda arkadaşlarında kullandığı fitilli olan modelden monte etmek daha kolay evolarda tutturmak daha rahat oluyor.

Tarzuss
24/02/2015, 01:28
Çok teşekkürler hocam yardım için :)

pegasus
24/02/2015, 09:25
NEON KABLO (FLEXİBLE- TURUNCU- 5 METRE) - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da - 201146677 (https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-neon-kablo-flexible-turuncu-5-metre-201146677/detay)

FİTİLLİ NEON KABLO 5 METRE TURUNCU KESİLEBİLİR BÜKÜLEBİLİR - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da - 199055780 (https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-fitilli-neon-kablo-5-metre-turuncu-kesilebilir-bukulebilir-199055780/detay)

Forumda arkadaşlarında kullandığı fitilli olan modelden monte etmek daha kolay evolarda tutturmak daha rahat oluyor.
peki hocam ucunda inverter oluyor soket gibi,onu nasıl bağlıcaz parklara veya çakmaklıktaki kabloya? yada invertersiz alsak olmazmı?

Ekrem06
24/02/2015, 18:15
inverterdan sonra çakmaklık ucu var onu kes ordan kırmızı + diğeri eksi tarafa denk gelecek.. Çakmaklığı çıkartmak için vites körüğünü yukarı çekin çerçevesiyle birlikte gelir oradan elinizi çakmaklığın altına söküp yukarı doğru ittirin çakmaklık çıkınca 3 adet kablo görünür. Sarı ve siyahtan elektirik alıcaksınız o kabloları çok uc kısımdan olmamak sureti ile t bıçağı ile sıyırın invertorden gelen kabloyu dolayın güzelcene bantlayın iyi izoleye dikkat edin ileride bir sıkıntı çıkmasın diye.. Tekrardan hatırlatma yapayım burada yaptıklarımız tamamen kendi sorumluluğumuz altındadır. Yarın öbür gün bir sıkıntı çıkabilir sorumluluk kendinize aittir. Mutlaka yapın demiyorum.. İyi forumlar

pegasus
24/02/2015, 20:20
inverterdan sonra çakmaklık ucu var onu kes ordan kırmızı + diğeri eksi tarafa denk gelecek.. Çakmaklığı çıkartmak için vites körüğünü yukarı çekin çerçevesiyle birlikte gelir oradan elinizi çakmaklığın altına söküp yukarı doğru ittirin çakmaklık çıkınca 3 adet kablo görünür. Sarı ve siyahtan elektirik alıcaksınız o kabloları çok uc kısımdan olmamak sureti ile t bıçağı ile sıyırın invertorden gelen kabloyu dolayın güzelcene bantlayın iyi izoleye dikkat edin ileride bir sıkıntı çıkmasın diye.. Tekrardan hatırlatma yapayım burada yaptıklarımız tamamen kendi sorumluluğumuz altındadır. Yarın öbür gün bir sıkıntı çıkabilir sorumluluk kendinize aittir. Mutlaka yapın demiyorum.. İyi forumlar

çok teşekkürler hocam bekledim cevap buydu.benim araç fiorino.peki parklara bağlamak için çakmaklık çok uzak.sigorta kutusunun oralardan bağlama imkanımız varmı parklara

Ekrem06
25/02/2015, 12:33
1 metrelik elektirik kablosu fazla fazla yeter ben birde led koydum küllüğün oraya yinede arttı kablo sigortalığın orayı hiç kurcalamadım zaten parkları yakınca yanıyor neon ile led o yüzden sigortaları kurcalamaya değmez bence

pegasus
26/02/2015, 08:36
1 metrelik elektirik kablosu fazla fazla yeter ben birde led koydum küllüğün oraya yinede arttı kablo sigortalığın orayı hiç kurcalamadım zaten parkları yakınca yanıyor neon ile led o yüzden sigortaları kurcalamaya değmez bence

ne gibi bir kablo kullanmak lazım?
peki bizim fiolarda çakmaklığın yanında 180 w giriş var.sizde varmı bilmiyorum.neonu invertersiz ona bağlasak,?invertersiz daha uyguna gelir neon hem.

Ekrem06
26/02/2015, 13:00
invertersiz çalışır mı bilmiyorum bizde 180w girişi yok onun hakkında da bilgiye sahip değilim

slmgns
01/03/2015, 01:23
Arkadaşlar bu neon kablo rengi kullanılan örneklerde kırmızı mı turuncu mu alacağım hangisi daha iyi duruyor resimler de kırmızı gibi duruyor ama verilen linklerde turuncu linki verilmiş hangisini kullandınız sizler hangisi daha şık duruyor. Evo içi kırmızı onu alınca çok mı cırt kalıyor.

Ekrem06
03/03/2015, 11:49
Ben kırmızı diye aldım ama tam kıpkırmızı yanmıyor kadran ve teyp renkleri ile uyumlu bi renk çıkartıyor sanıyorum ki turuncu ile kırmızı aynı

slmgns
08/03/2015, 16:51
Aynısını ben aracıma sayenizde yaptım ancak ben direkt olarak ben akü başlarından aldım inverteri de sol tarafda bulunan far ayar tuşlarının hemen altındaki ufak torpido kısmının arkasına gizledim o torpidonun içine de bir tane anahtar koydum direkt olarak aküden çektiği için istediğim zaman düğmeden kapatıp açabiliyorum.

Mutti
16/04/2015, 02:05
Abi şu küllüğün oraya bende çekmek istiyorum. Elektriği nerden alıcam ve küllüğün oraya nereden geçicem bilemedim.

slmgns
16/04/2015, 08:17
Aküden + - iki kabloyu aldım çünkü neon kablonunki incecik bir şey işe yaramaz ilk aşamada daha sonra her iki ucuda bir tele bantla ve hemen kaput açıkken ön camın altından sigortaların oraya kabloların geçtiğini göreceksin oradan uzattığın kablo direkt olarak sigortaların oraya geçiyor kablo geçtikten sonra invertörü bağla invertör sonrası kısmına da bir anahtar at ve neonları bağla soldaki kısımda benim anahtar invertör de sigorta kutusunun önünde öylece duruyo hiç görünmüyor etmiyor.

Ekrem06
16/04/2015, 19:24
Abi şu küllüğün oraya bende çekmek istiyorum. Elektriği nerden alıcam ve küllüğün oraya nereden geçicem bilemedim.

Farı açınca yansın istiyorsan..
1) Vites körüğünü tutup yukarı doğru çek
2)elini çakmaklığın oraya sok
3) 3 adet kablo gelicek eline
4) Siyah ve Sarı kablolardan elektrik alacaksın
5) ben 3 lü şerit led kullandım kırmızı artı ve eksiden kablo lehimledim

Montaj aşamasında pedalın sağındaki plastik kapağı tut çek kendine doğru
ledi oradan geçir ve istediğin yere yapıştır
sonra kabloyu oradan vitesin oraya çıkart
kabloları birbirine bağla herşeyi geri topla bu kadar
Bundan sonra farını yakınca yanacaktır.

Mutti
16/04/2015, 23:22
Teşekkür ederim

Mutti
20/04/2015, 01:29
Bende satın aldım şerit led 5 metre bakalım yarın geecek. Çekebilecek miyim? Gösterge panelinin altından mı geçtiniz soldaki havalandırma çıkışlarına? Görüyorum ki dizlerin üzeri,direksiyonun altınıda açmışsınız. Buradan mı geçtiniz acaba? Az önce vites körüğünü çıkardımda çakmaklığı sökeyim dedim ama çakmaklık bir türlü çık adı. Kopartmakta sitemedim. Onu nasıl çıkarttınız? Altında silindir çeklinde siyah bir parça var o tutuyor çakmaklığı. Onu nasıl sökeceğim? Birde ben torpido içine de kablo çekeceğim aux için ve ışıklandırmayı kısıp açmak için dimmeri monte edeceğim. Kablolar gözükmeden nereden geçebilirim?

Ekrem06
20/04/2015, 14:41
Bende satın aldım şerit led 5 metre bakalım yarın geecek. Çekebilecek miyim? Gösterge panelinin altından mı geçtiniz soldaki havalandırma çıkışlarına? Görüyorum ki dizlerin üzeri,direksiyonun altınıda açmışsınız. Buradan mı geçtiniz acaba? Az önce vites körüğünü çıkardımda çakmaklığı sökeyim dedim ama çakmaklık bir türlü çık adı. Kopartmakta sitemedim. Onu nasıl çıkarttınız? Altında silindir çeklinde siyah bir parça var o tutuyor çakmaklığı. Onu nasıl sökeceğim? Birde ben torpido içine de kablo çekeceğim aux için ve ışıklandırmayı kısıp açmak için dimmeri monte edeceğim. Kablolar gözükmeden nereden geçebilirim?

en iyisi size bir video hazırlayayım ben bugün daha sonra yapacak arkadaşlara da yol göstermiş olur.

Çakmak biraz zor çıkıyor. Işığının olduğu yer takılmış olabilir biraz sağa sola çevirerek çıkartın.Ben çakmaklıktan elektrik aldıktan sonra direksiyon altında airbag var onun altından birşey sökmeden kabloyu taşıdım. Sonra solda menu olan yeri çekince onun arkasından geçirdim kabloyu ve inverteri ondan sonrada neonu aralara sıkıştıra sıkıştıra geçirdim. Akşam 8 gibi yollarım videoyu

Mutti
20/04/2015, 14:45
Neonlarım geldi şimdi fakat bağlantı olayına girmedim akşam işe gideceğim siz de video hazırlamış olursunuz benim için çok iyi olur yarın da döşemesini yaparım. Yardımınız için gerçekten çok teşekkürler.

katip onur
20/04/2015, 14:54
Ben de hafta sonu burdan uygulamayı görüp, birebir aynısını yaptırdım araba level atladı sanki :) her evo kullanıcısına tavsiye ederim..

Ekrem06
20/04/2015, 15:01
Rica ederim ne demek amaç yardımlaşmak burada.. Ayrıca evet kesinlikle yaptıktan sonra arabayı gece daha çok kullanmak isteyeceksiniz.. Her binen ohaaa bu ne ne güzelmiş içi bunun böyle diyo :D :D

Mutti
20/04/2015, 15:04
Hemen yapası. Var gaza geldim [emoji4] Ama videoyu bekliycem. Videoda klipslerin yerini ve çıkartma yada açmalardaki püf noktaları gösterirseniz sevinirim .

Kadir00906
20/04/2015, 15:58
Aynen videoyu bende merakla bekliyorum :)

EVOCU
20/04/2015, 16:48
Şu Bilgi Kirliliğine Son Vermek Adına Birşeyler Sorucam. Kırmızı mı Turuncumu Olayına Genel Yorumlar Kırmızı Ama Turuncu İlan Veriliyor.

Bu Kırmızı İlanı : Flexible 2.3mm Neon Kablo 5 Metre KIRMIZI - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da - 190228138 (https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-flexible-2.3mm-neon-kablo-5-metre-kirmizi-190228138/detay)

Bu Turuncu İlanı : Flexible 2.3mm Neon Kablo 5 Metre TURUNCU - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da - 190228466 (https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-flexible-2.3mm-neon-kablo-5-metre-turuncu-190228466/detay)

Gelelim Sorumuza Bunlar Aynımı?

Değilse Evolar İçin Yapan Arkadaşlar Hangisinden Yaptı?
GrandePunto İçin Yapan Arkadaşlar Hangisinden Yaptı?

Teşekkürler..

katip onur
20/04/2015, 16:55
Şu Bilgi Kirliliğine Son Vermek Adına Birşeyler Sorucam. Kırmızı mı Turuncumu Olayına Genel Yorumlar Kırmızı Ama Turuncu İlan Veriliyor.

Bu Kırmızı İlanı : Flexible 2.3mm Neon Kablo 5 Metre KIRMIZI - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da - 190228138 (https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-flexible-2.3mm-neon-kablo-5-metre-kirmizi-190228138/detay)

Bu Turuncu İlanı : Flexible 2.3mm Neon Kablo 5 Metre TURUNCU - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da - 190228466 (https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-flexible-2.3mm-neon-kablo-5-metre-turuncu-190228466/detay)

Gelelim Sorumuza Bunlar Aynımı?

Değilse Evolar İçin Yapan Arkadaşlar Hangisinden Yaptı?
GrandePunto İçin Yapan Arkadaşlar Hangisinden Yaptı?

Teşekkürler..

Evo'ya turuncu yaptım ama her turuncu aynı şekilde yanmıyor sanırım. Arkadaşım da turuncu yaptı, ama benim neonlar turuncu yanarken arkadaşımınki sarı yanıyor.

Mutti
20/04/2015, 20:01
Videoyu bekliyoruz. [emoji4]

Ekrem06
20/04/2015, 20:42
Sanıyorum ki aynı satıcı ben kırmızı modeli aldım ama böyle kan kırmızı yanmıyor ledler gibi birde benim küllüğün orası şerit led bu neon kablodan değil bazı arkadaşlar mesaj atmış.. Birazdan videoyu yolluyorum gülmek yok ama anlatmama :D

Mutti
20/04/2015, 20:44
Gülmicez söz [emoji4] şaka bi yana bu gece belki yapıcam videonun ışığında

Ekrem06
20/04/2015, 21:27
ZoUnDkTL8uk

NoNGqSAuiKg

Körüğü sökmeyi göstermeyi unuttum ama o en kolayı tutup çektiniz mi geliyor.Bu arada sökünce aklıma geldi ben çakmağı geri bağlamadım. O medal kısmı sıkı tutup çekin ya da bi ince uçlu pense kullanın tırnaklarından kurtulunca kablolarla beraber geliyor. Birde tesisatı çekerken ek kabloyu vitesin altından uzattım öbür taraftan tutup çektim. Söylemeyi unutmuşum şarjım bitiyordu hızlı hızlı anlattım :D
Menu tuşlarının olduğu yerde inverter var oradan bi ek kablo yapıp şerit lede uzattım. Sonrası en kolayı farları kedi durumuna ve tamamen açık konuma getirince yanıyor. Bu arada ben yaparken anahtarı takmadım hiç ama sarı ve siyah kabloyu kullandıktan sonra bir sıkıntı olmaz diye tahmin ediyorum en kötü sigorta atar..Kolay gelsin

Edit: Video kalitesi kötü şarjım bitiyor diye whatsapp videodan çektim ondan kalitesi biraz kötü oldu.

Mutti
20/04/2015, 21:40
Eline sağlık. Bu gece benim olayı çözüyorum [emoji4] ben teybede aux çıkışı yapacağım. İpad monte ettim,bluetooth cihazını aux'a bağlayıp sesi hoperlörden alacağım. Birde telefon ve ipad için iki şarj kablosuna güç alacağım. Yani toplamda çakmaklık elektriğinden 4 adet alet çalışır durumda olacak. Bluetooth alıcı-neonlar-2 adet şarj cihazı (Şarj cihazları içerde kalıcak.) bir sorum daha var bu küllüğün oraya lede gücü direk çakmaklıktan mı aldınız?

Ekrem06
20/04/2015, 21:50
Aux çıkışını bende yaptırdım onuda bluetoothu yine airbagın altından geçirip direksiyon kutusunun üzerine koydum bluetoothu konuşmalarıda oradan yapıyorum çok rahat oluyor ve aynı şekilde ipadıde koyup mis gibi uzun yolda ister film ister tv aç izle çok keyifli.. Usb olayını ben şöyle yapacağım.. Kol koyma yerinin orayı söküp evde havya ile usb port girişi yapıp yine çakmaklıktan alıcam elektiriği ama bu sefer kırmızı ve sarıdan alcam yoksa farı açınca yine elektirik gelicek sadece.. Küllüğün oradaki ledde aynen neona giden kabloya ek yaptım yani baya ek var bende de :D

Ankara'da olsan iki dakkada yapardım valla

Mutti
20/04/2015, 22:04
Güzel olur. Gece girişmeyeyim ben bu işe diye düşündüm. Sabah erken 8 gibi başlarım. Gece baya zor olucak karanlık... Kafa lambam olsa belki ama oda yok.

Mutti
21/04/2015, 04:37
Şimdi işim bitti çok güzel oldu. Yardımlarınız için teşekkür ederim tekrardan. Orjinalinde varmış gibi duruyor! [emoji4]

Mutti
21/04/2015, 04:38
Kapılarada yapıcam fakat kapılar nasıl sökülüyor acaba? Yani döşemeleri?

Kadir00906
21/04/2015, 08:07
Ekrem abi , ben kabloları alınca direk senin yanına geleyim o zaman, benim şu araca da döşeyelim neon kabloyu.

Mutti
21/04/2015, 18:43
Kapılar kolay mı sökülüyor? Var mı bir bilgi?

Mutti
26/04/2015, 03:48
Arka kapılar kasıyor bilginize [emoji28]

Ekrem06
26/04/2015, 20:13
Ekrem abi , ben kabloları alınca direk senin yanına geleyim o zaman, benim şu araca da döşeyelim neon kabloyu.

tabii olur kadir bi iki gün öncesinden haberleşelim takarım hemen..hayırlı olsun mustafa kusura bakma giremedim bi kaç gündür siteye yoğundu işlerim

gorillaz
26/04/2015, 20:38
Ekrem hocam ağzına emegine sağlık. Evom olsa bir gün bile düşünmeden yapacam ama gp'lere uyduğunu soyleyemem. Ama bir gün kafama eserse ben de Ankarada seni rahatsiz edebilirim :) Gercekten faydali bir paylasim. Emeğine sağlık.

slmgns
16/05/2015, 15:43
Sizin kablolar da güneşten beyazlama vs oldu mu hocam nasıl olduysa benim orta kısım beyaz ışık veriyor gibi diğerleri turuncu yani orta kısım sanırım güneş geldikçe beyazlamış rengi gitmiş daha önce başınıza geldi mi böyle birşey.

hoksi
16/05/2015, 20:27
Benim neonlarda kararma oldu gittikçe artıyor çok canımı sıktı cok.Söksem japonla yapıştırdım sökemem :S akıl verin ne yapayım

Berkantonlu
16/05/2015, 21:53
forumu takip edemiyorum pek ama neon çalışmlarının devam etmesi güzel :D

parola1818
16/05/2015, 23:30
Benim neonlarda kararma oldu gittikçe artıyor çok canımı sıktı cok.Söksem japonla yapıştırdım sökemem :S akıl verin ne yapayım
Fotoğrafını paylaşma imkanınız varmı? Bende bi sorun yok henüz.

wolfbaskan
09/06/2015, 01:31
Kestiginizde kalan parca yakabiliokuyuz ?

LG-D802 cihazımdan gönderildi

Mutti
09/06/2015, 01:33
Sizin kablolar da güneşten beyazlama vs oldu mu hocam nasıl olduysa benim orta kısım beyaz ışık veriyor gibi diğerleri turuncu yani orta kısım sanırım güneş geldikçe beyazlamış rengi gitmiş daha önce başınıza geldi mi böyle birşey.

Aynen bendede öyle oldu. Orta kısım güneşten beyazladı.

slmgns
09/06/2015, 08:46
Aynen bendede öyle oldu. Orta kısım güneşten beyazladı.
Eğer ki atmadıysanız kabloyu tersine çevirin ben o şekilde kullanıyorum fazladan 3 metre daha var elimde ama boşa harcamak istemedim. En azından şimdi daha dikkatliyim güneşlik falan var onunla korumaya çalışıyorum.

gesta0723
10/06/2015, 02:45
neon ışık güzel de güneş ten dolayı kablonun rengi soldu kablo turuncuydu yandığında sarı ysnıyordu şimdi turunculuk gitti ve renk mavimsi oldu 😁

Kadir00906
10/06/2015, 10:10
Neon kabloyu kullanan arkadaşlar, genel olarak renk atması herkeste mevcut mu? Yoksa çok güneş gördüğünden mi kaynaklanıyor olabilir?

slmgns
10/06/2015, 10:13
Renk atması yok Kadir hocam ama güneş gördüğü yer evolardaki tam üst kısımda kalan oval yer beyazladı gölgede olan yerlerde sıkıntı yok.

Kadir00906
10/06/2015, 10:56
Renk atması yok Kadir hocam ama güneş gördüğü yer evolardaki tam üst kısımda kalan oval yer beyazladı gölgede olan yerlerde sıkıntı yok.

Anladım, o zaman neticede o bölgeleride mümkün olduğunca güneşten korursak bir problem yaşanmaz.

Mutti
12/06/2015, 00:08
Bence bu iş olmaz. Kısa vade düşünmemek gerek. Bu araçları yıllarca kullanacağız ve bazen sıkinip binmeler yapıyoruz şehir içinde. Yada Uzun yola çıkacağız malum yaz geldi. N'apıcaz? Havlu mu sericez konsola. Ben yakında sökmeyi düşünüyorum.

Ekrem06
06/09/2015, 13:25
benim neonda yer yer pembe ve turuncu oldu bugün ankaraya geldim akşam söküp yeniden yapıcam elimde kalan malzemeyle yada komple söker atarım bilmiyorum karar veremedim

emekilker
06/09/2015, 14:29
benim araçtada kapılarda vardı neon, üst kısım önce yeşilimsi bi renk aldı, sonra kesik kesik siyahlaştı ve şu anda üst kısım komple siyah oldu.güneş görmeyen alt kısımlarda sıkıntı yok.

Bende acaba benim neonlar kalitesiz çıktı ondan mı diye düşünmüştüm. demekki neonların ömrü güneş görene kadarmış :)

Mutti
06/09/2015, 15:42
Yok abi herkesin aynı demekki. Benimde yeşil siyahtı