PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ASR düğmesi hakkında

alidemir
07/02/2015, 19:42
arkadaşlar herkese merhaba ;
benim aklıma takılan arabamda ASR düğmesi var ve o sürekli on konumunda , forumda bi araştırma yaptım 2011 sağolsun biri kullanım klavuzunu paylaşmış . Fiat Punto Dualogic mekanik vites kutusu kullanm işlemleri bölümünde , OTOMOBİLİN İLK HAREKETİ
Motor hem 1., hem 2. (zayf yol tutuşunda
önerilir), veya geri (
R) viteste çalştrlabilir.
1. viteste
❒ fren pedalna basnz;
❒ boşta (
N) veya geri (
R) viteste iken,
vites kolunu orta konuma getiriniz;
❒ vites kolu orta konuma gelir gelmez,
kolu
+ (YUKARI) (şekil 1);
❒ fren pedaln ser braknz ve gaz
pedalna basnz (daha iyi bir çalştrma
için hzl bir şekilde gaz pedalna sonuna
kadar basnz ve ön panel üzerindeki buton
ile ASR (mevcutsa) fonksiyonunu
devreden çkartnz).
2. viteste
❒ fren pedalını ser braknz ve gaz
pedalna basnz (daha iyi bir çalştrma
için hzl bir şekilde gaz pedalna sonuna
kadar basnz ve ön panel üzerindeki buton
ile ASR (mevcutsa) fonksiyonunu
devreden çkartnz).
burdakı devredışı bırakınız ne anlama geliyor bilen varsa paylaşabilir mi lütfen ? asr kapalımı olacak yoksa açıkmı olcak sürekli bilmiyorum ?

byadrenalin
07/02/2015, 19:44
ASR yi tuşa basılı tutarak devre dışı bırakabilirsiniz. Bundan bahsediyor. ASR nin devredışı bırakılması seri hızlı bir kalkış sağlayacaktır. Araba her kontak kapatıp açıldığında ASR otomatik tekrar açılır.

Otomatik vites arabam yok. Babamın doblosundan biliyorum bunları ayrıca. Otomatik kullanan arkadaşlardan da daha net bilgi alabilirsiniz.

Ekrem06
07/02/2015, 20:09
“Anti Schlupf Regelung” kısaltması olan ASR Türkçe’de Anti Patinaj Sistemi olarak bilinir. Kapattığınızda güzel patinaj çeker sonra dank diye ikiye atar araba yığılır vs. 1.3 motorda rampalarda işe yarıyor şahsen göğüste tuşunun durması bana saçma geliyor. Sanki arkadan çeker arabada kapatınca yan yan gidiyor punto :S

alidemir
07/02/2015, 21:21
yani hep açık kalması mantıklı o zaman . patinaj çeksin istemiyorum.