PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fiat Aracımda Kronik Direksiyon Sorunu Var.

Haberci
07/02/2015, 02:35
https://forum.grandepuntotr.com/images/sikayetvar_amblem_v1.png 2006 model Fiat grande punto aldım. Sabahına direksiyon sertleşti kontak aç kapatmadan sonra düzeldi sonra direksiyondan sesler geliyor var acayip derecede sola çekme yapıyor. Arabayı yolda tutmak cesaret ister yetkili servisinde arkadaşa sordurdum ve 1.600 TL geliş fiyatı varmış bize 2.500 TL olur diyorlardı ve hiçbir yardımda bulunmadılar. Servis bakımlı olmadığını bahane ediyorlar ben yoruldum bu işten arabayı komple sıfırladım resmen ama yok bir türlü düzelmedi. Yolda giderken aniden sertleşiyor. Gereken yerlere şikayet dilekçesi vereceğim gereğini yapılması lazım. Forumun çoğunda müşteri memnuniyetinden yapıldığını söylüyorlar. (Hüseyin K.)

Kaynak: sikayetvar.com | Şikayetin devamı... (https://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/3027654/fiat-aracimda-kronik-direksiyon-sorunu-var/)

cembahadir
07/02/2015, 11:25
evet arkadaşlar öncelikle herkeze kolay gelsin.
benimde sıkıntım aynı aracımı alalı daha 2 hafta oldu direksiyon arıza verdi city mod denilen şeyden servise götürdüm aracı cihaza bağladılar ve evet arızalı dediler. sonra tofaşa mail attılar iyi niyet adı altında toplam 2650 tl masraf çıkarttılar ve %15 ni servisin karşılayacağını söylediler yani benim ödemem gereken tutar 2200 cıvarı bende müşteri temsilcilerini aradım tofaşı durumu izah ettim 4 gün geçti dönmediler dün aradım tekrar hatırlattım. daha az önce yine aradım hatırlattım.
son konuşmamızda sibel hanım bana şu nu söyledi bu zaten şirket kararıdır %15 biz karşılıyoruz sizin tamamını ücretsiz karşılama isteğinizi tekrar yazdım ama bir şey değişirse ararlar yoksa aramazlar dedi.
bu konu hakkında ücretsiz değişim yaptıran arkadaş varsa ya da mahkeme kararı olan yada dava açmış kazanmış parasını geri almış bir arkadaşımız varsa bize örnek olması için yardımcı olur mu.
kadına diyorum ki ben bu araca kızımı bindiriyorum ailem biniyor ya kaza yapıp ölürsek bunun hesabını kim verecek diyorum size kalmış kullanıp kullanmamak diyor.
1 haftadır sinirden çıldırıcam aile içi huzurum bile kaçtı sinirden hanıma ayrı kızıyorum çocuğa ayrı kızıyorum.
lanet olsun bu fiata nerden bulaştım anlamadım.
birileri mümkünse yardım etsin bizlere.

kpunto1
07/02/2015, 19:49
Banada araclarda malesef bu ariza oluyor ama siz forumlarda yazilanlara inanmayin spekulasyon denildi ucretsiz degisim olmaz indirimde servis mudurunun bilecegi is biz arar konusuruz kabul ederlerse yonlendiririz denildi bende servisle gorustum ucretsiz degisim veya indirime fiat karar verir bize ne derlerse o olur denildi bende arada kaldim bundan sonra sunu bilirim bu arizayi birsekilde yaptirip satarim birdahada elektrik destekli direksiyon sistemi olan hicbir araci kapiya koymam o kadar direksiyon arizasi gordum bunun kadar lanet olasi bir sistem gormedim arkadasimin skoda marka aracindada sertlesme oldu servis hem bakim yapti hem arizayi giderdi 670 lira verdi meriva corsa punto panda vs... bu dandik sistemi hangi araca koymuslarsa sahipleri abdest aldiriyor....

erdiyilmaz
08/02/2015, 00:52
evet arkadaşlar öncelikle herkeze kolay gelsin.
benimde sıkıntım aynı aracımı alalı daha 2 hafta oldu direksiyon arıza verdi city mod denilen şeyden servise götürdüm aracı cihaza bağladılar ve evet arızalı dediler. sonra tofaşa mail attılar iyi niyet adı altında toplam 2650 tl masraf çıkarttılar ve %15 ni servisin karşılayacağını söylediler yani benim ödemem gereken tutar 2200 cıvarı bende müşteri temsilcilerini aradım tofaşı durumu izah ettim 4 gün geçti dönmediler dün aradım tekrar hatırlattım. daha az önce yine aradım hatırlattım.
son konuşmamızda sibel hanım bana şu nu söyledi bu zaten şirket kararıdır %15 biz karşılıyoruz sizin tamamını ücretsiz karşılama isteğinizi tekrar yazdım ama bir şey değişirse ararlar yoksa aramazlar dedi.
bu konu hakkında ücretsiz değişim yaptıran arkadaş varsa ya da mahkeme kararı olan yada dava açmış kazanmış parasını geri almış bir arkadaşımız varsa bize örnek olması için yardımcı olur mu.
kadına diyorum ki ben bu araca kızımı bindiriyorum ailem biniyor ya kaza yapıp ölürsek bunun hesabını kim verecek diyorum size kalmış kullanıp kullanmamak diyor.
1 haftadır sinirden çıldırıcam aile içi huzurum bile kaçtı sinirden hanıma ayrı kızıyorum çocuğa ayrı kızıyorum.
lanet olsun bu fiata nerden bulaştım anlamadım.
birileri mümkünse yardım etsin bizlere.

Forumumuz üzerindeki city arızası bölümünden, city ile ilgili tüketici hakem heyeti kararlarına ulaşabilirsiniz

Link: City Arızası (https://forum.grandepuntotr.com/city-arizasi/)