PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto klima ve Abs arızası..

cleet
06/02/2015, 03:17
Arkadaşlar 2006 model 1.3 multijet grande punto sahibiyim..Aracım 150.000 de tam olarak..Sorunum biraz ilginç..Abs ışığı arıza verdi bende gittim baktırdım abs beğninde sorun varmış..Tabi eskişehirde sanayide yaptırdım yenisi için deli rakamlar istediler 50 liraya hallettim..Ama tabi ucuz etin yahnisi ya ben arayı aldım 2 km oldu fark ettim ki klima ve yanında ki içerdeki havayı çeviren tuş çalışmıyor..Anlık bir sorundur belki dedim malum kış ayında çokda umursamadım..Sonra sürekli kontrol ettim tam 3 aydır yanmıyordu ki ne zaman arka stop lambası arızalandı yanmamaya başladı klima çalıştı..Şimdi aradabir fren lambası aradabirde klima çalışıyor..ikisinin çalıştığıda oluyor yine ikisinin çalışmadığıda..2 gün önce de aldığımdan beridir nerdeyse yanmayan motor ışığını yaktı..Ve bir tuhaf olarak araba sessizleşti..Yada bana öyle geldi ama bir uyuzlaştı..Çekmesinde kalkışında bir problem yok..Yani dik bayırda 6 kişi arabadaydık hiç zorlanmadan kalktı..Sadece turbo biraz az güç verdi gibi hissettim ama çokda şüphelendirecek bir durum olmadı..Tek dikkatimi çeken motorun kızdırmasının daha kısa sürmesi sesinin azalması ve tam 150.000 i geçince yanması..

Olay bu arkadaşlar işin özü bu klima sorunu başına gelen varmı ve motor ışığı konusunda fikri olan varmı ? Şimdiden çok teşekkürler..

mywzz
11/02/2015, 18:24
Klima ve yanindaki arac ici sirkilaysonu arka fren lambalasi bendede calismiyor artik sorun sigorta kutusu dediler inanasim gelmiyor

kunal87
11/02/2015, 21:35
Bendede böyle sorunlar oluyordu en son araç çalışmamaya başladı.Bende gidin güzel bir elektrikçiye ve sigorta kutusunu güzel bir temizletin. Emin olun bütün sorunlarınız düzelecek.

mywzz
11/02/2015, 22:54
Kemal hocam sen sigorta kutusunu temizlettinmi bu islemi kimler yapar kesin cozummu

cleet
12/02/2015, 02:25
Arkadaşlar soruna bir çözüm bulamasamda dediğiniz gibi sigorta kutusunda olduğunu yada elektirik sorunu olduğunu kesinleştirdim..Arabanın elektirik tesisatında bir kablonun şase yapmasından oluyormuş bu sorunlar..Ama bunun düzeltilmesi masraf bakımından çok olmasada vakit bakımından çok uzun sürebilir..Çünkü bir elektirikçinin arabnın tüm elektirik tesisatının şemasını ele alıp bakması gerekiyor..Tabi dediğinizi yarın yada hafta sonu yapıp sigorta kutusunu temizleticem..Bakalım olumlu bir değişiklik olacakmı..

mywzz
13/02/2015, 21:29
sinan hocam gelısmelerden haberdar edersenız sevınırım