PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bugün puntomla ilk kazamı yaptım

ozanoz93
05/02/2015, 13:38
Arkadaşlar size bir kaç sorum olucak tecrübe yaşayan varsa fotolardanda herşey anlaşılıyor.
çif şeritli yolda sağda park etmiş aracı ve şöför dışarda bende hareket halinde aracin yanındayim. Ve ben yanındayken tam geçerken langırt diye kapıyı açıyor ve benim aracin sağını dağıtıyor. Onunda kapısı. Sizçe yuzde 50 50mi verirler

cemdogu
05/02/2015, 13:42
Cana geleceğine mala gelsin.Geçmiş olsun...

Aracınız belli ki geçtikten sonra kapı açılmış.Yani karşı tarafın sizi farketmesi gereken bir durummuş.Öyle olmasaydı zaten far ve kaputun yan tarafından ya da çamurluğun en uç kısmından hasar almanız gerekirdi.

Suçlu muhtemelen karşı taraf çıkacaktır endişelenmeyin.

ozanoz93
05/02/2015, 13:43
teşekürler cem mala geldi bide kaskodan darbe almayalım diyorum? inşallah öyle sonuçlanır.

knnyldz
05/02/2015, 14:06
Geçmiş olsun.

Benzer bir kaza da bizim başımıza gelmişti. Sağda park halinde iken çıkış yapmak isteyen araç, ön tamponunun sol kenarıyla, bizim aracı sağ ön çamurluktan arka çamurluğa kadar boydan boya çizmişti. "Kontrolsüz çıkış" maddesine göre %100 karşı taraf suçlu olarak belirlendi.

Tramer sonuçlanmasını bekleyip zaman kaybetmemek için kaskodan dosya açtırdı kaportacı, eksper işin 5 günde tamamlanacağını tahmin etti, kasko firması da o kadar günlük ikame araç verdi. Yaklaşık 20 gün sonra tamirat tutarı bizim hesabımıza yattı, biz de kaportacıya verdik o parayı.

Siz de sorunsuz sıkıntısız halledersiniz inşallah.

ozanoz93
05/02/2015, 14:08
ben kaskoya bildirdim araci hemen biraktım yetkili servise bugun eksper gelirse yarında yedek aracımı alıcakmışım. insallah kusursuz cikarizda daha doğruysa suç bende mi dilmi bilemiyorum ilk defa kaza yaptım çünkü şokta geçirdim. en azında ben kusursuzum içim rahatladı biraz tşk

knnyldz
05/02/2015, 14:24
Daha tecrübeli abilerimizde var burada muhakkak; ama fotoğraflar ve kazanın oluş biçimine göre sizin yapabileceğiniz birşey olmadığını söyleyebilirim. Diğer yandan şöyle ifade edeyim: Benim de önümde o mesafede o kapı açılsa bir şey yapamazdım.

Tramer konusunda ise başımıza benzer bir olay geldiği için karşı tarafın %100 kusurlu çıkacağını tahmin ediyorum.

EVOCU
05/02/2015, 15:38
Büyük Geçmiş Olsun. Allah Beterinden Korusun. Verdiğiniz Servisi Bilmiyorum Genel Bir Kanıdır. Servis Konusunda da İtinalı Davranın Aracın Başında Mümkünse Durun.

mrbleeeed
05/02/2015, 16:06
yaşadığınız kaza benim korkulu rüyam.
arka tarafta oturanlar genelde bakmadan kapı açıyorlar. "araba durdu, hemen inmem gerekiyor" gibi bir algı oluşuyor sanırım :D
bekle-inebilirsin diye yönlendiriyorum arkada oturanları.

geçmiş olsun

ozanoz93
05/02/2015, 16:19
Büyük Geçmiş Olsun. Allah Beterinden Korusun. Verdiğiniz Servisi Bilmiyorum Genel Bir Kanıdır. Servis Konusunda da İtinalı Davranın Aracın Başında Mümkünse Durun.

avclıar oto ya bıraktım kaskoyla anlaşmalı en yakın orasaydı. birde çalısanlardan birisi arkaba tanıdığı ilgilenirler diye duşundum. 7 iş günü sürer dediler çamurluk komple değişecekmiş yeni ayna, tamponda sorun varmiş ona bakıcaklarmış yeni lastik verceklermiş. birde lastik patlayıp cant yere oturdu. yürüyen aksanda birsey olup olmadığını bilemiyorlar oda açılınca belli olucak.

ozanoz93
05/02/2015, 17:06
evet arkadaşlar sonuç geldi karşı taraf yüzde yüz kusurlu çıktı :))))

06kaymak
05/02/2015, 17:22
Geçmiş olsun..Suç karşı tarafta ...

alidemir
05/02/2015, 18:10
Allah beterinden korusun . Büyük geçmiş olsun.

ibooovn
05/02/2015, 20:04
hayvan ve öküzlerin dolu olduğu bir memlekette yaşıyoruz bugün aynısı bana olucaktı kornaya asıldım sola kırdım allahtan hep tetikteyim... 100 kilo bir kıro indi arabadan bide ellerini açıp arkamdan bakıyor tip tip ne var ne kornaya basıyon der gibi...

ato
05/02/2015, 21:27
geçmiş olsun eğer adam tutanakta kapıyı açmam sonucu vurdum dediyse olay bitiyor aracın tamamın ya da bir kısmının geçmesi suç oranını değiştirmiyor benzer bir kaza yaptım park halindeki araba kapısını açtı aynayı vurdum tutanak tutuldu karşı taraf suçlu çıktı

ozanoz93
05/02/2015, 22:20
hayvan ve öküzlerin dolu olduğu bir memlekette yaşıyoruz bugün aynısı bana olucaktı kornaya asıldım sola kırdım allahtan hep tetikteyim... 100 kilo bir kıro indi arabadan bide ellerini açıp arkamdan bakıyor tip tip ne var ne kornaya basıyon der gibi...

valla birisi aracımı cizse çıkar kavga ederim öyle titizim aracı vurduk gülmeye başladım ;))) heralde bir boşalma oldu

ozanoz93
05/02/2015, 22:22
geçmiş olsun eğer adam tutanakta kapıyı açmam sonucu vurdum dediyse olay bitiyor aracın tamamın ya da bir kısmının geçmesi suç oranını değiştirmiyor benzer bir kaza yaptım park halindeki araba kapısını açtı aynayı vurdum tutanak tutuldu karşı taraf suçlu çıktı

tşk iyi dileğin için, tutanağa zaten dedim ne olduysa yazın kararı verin aracım park halindeyken kapıyı açtım ve kaza yaptık dedi fotolarda görüldüğü gibi ben önden hasar yok yandan, birazcık olsun üzüntümü rahatlatan bugün raporların sonuçlanması ve yüzde 100 karşı tarafa kusurlu sonuçlanması oldu. olan aracim sıfır almıştım 2013 te ilk kazası oldu değer kaybı, sağlık olsun kimseye zarar gelmedi

ato
05/02/2015, 23:18
valla oluyor her gün yollardayız hele büyük şehirlerde arabayı kazasız belasız eve getirince şükrediyorum bu arada eğer değer kaybı için dava açmayı düşünüyorsanız bence uğraşmaya değecek miktarlar çıkmıyor çok yakın arkadaşımın 2014 model passat cc sine bir vectra çarptı araçta 2 kapı değişti toplam 22.000 tl hasar çıktı değer kaybı davası açtılar 3750 tl almışlar enson her şey çıkınca ve temmuzdaki dava yeni sonuçlandı değer kaybı deyince bilgilendirim dedim

ozanoz93
05/02/2015, 23:26
valla oluyor her gün yollardayız hele büyük şehirlerde arabayı kazasız belasız eve getirince şükrediyorum bu arada eğer değer kaybı için dava açmayı düşünüyorsanız bence uğraşmaya değecek miktarlar çıkmıyor çok yakın arkadaşımın 2014 model passat cc sine bir vectra çarptı araçta 2 kapı değişti toplam 22.000 tl hasar çıktı değer kaybı davası açtılar 3750 tl almışlar enson her şey çıkınca ve temmuzdaki dava yeni sonuçlandı değer kaybı deyince bilgilendirim dedim

araç 2 yaşını bitirmiş hiç uğraşamam açıkcası birde önemsiz bir parçası zarar gördü, lastik kötü oldu ;))

ibooovn
06/02/2015, 03:19
araç 2 yaşını bitirmiş hiç uğraşamam açıkcası birde önemsiz bir parçası zarar gördü, lastik kötü oldu ;))

zaten o çamurluğu 4 5 vida tutuyor o değişse ne olur değişmese ne olur...ben alsam sorun yapmam bi çamurluktan..resmide koyarsınız satarken daha iyi olur..ama zaten arabayı hep sen görmezken çiziyorlar :D geçen camları sildim 1 gün önce yıkatmıştım tozunu aliyim dedim..eve çıktım aşağı indim iki direk arasına topun resmini çıkartmışlar o siyah filimlere...çizmiş ler yine...görsen ne olcak zaten inicen ağzına iki tane çakıcan ertesi gün bi inicen ön cam gitmiş lastikler patlamış...yada babası alcak silahı eve gelicek....artık kim kimi öldürürse...eniştemden biliyorum arabayı park etmiş topu çakmış koca dingilin biri tekme tokat ayağının altına almış esnaf zor almış çocugu elinden..ertesi sabah aynalar ve ön cam kırıktı...memleketimiz insanları çok pis yani.yurtdışında okudum bütün sene arabayı bi çizen olmadı orada 2 ay istanbula geldim arka çamurluk arka kapı çizilmiş anahtarla... ve ön çamurluğa bisikle çarpmış içine girmiş..gitti mis gibi passat 2 ayda türkiyede....adam onda var lan bende yok diyor çizip geçiyor....ben bi kapıyı açmadan en az 2 kere arkama bakarım arabadakileride bekle diye uyarırım

halils2
06/02/2015, 04:11
Geçmiş olsun. İnsanlık hali, dalgınlığına gelmiştir muhtemelen. Ben de kızıyorum bazen böyle durumlara o kadar dikkat ederim geçen geçen çocuğu dr götürürken çocuğa laf yeiştirecem diye fark etmedim kapıyı açtım dar alanda, bayandı bereket durdu yoksa benim de kapı gidecekti. Cana geleceğine mala gelsin.

bora.sen
06/02/2015, 10:50
geçmiş olsun

kapı açmalı kazalarda suç her zaman kapıyı açanda olur

ozanoz93
06/02/2015, 13:42
arkadaşlar bugün yedek aracim geldi kaskodan, 2013 otamatik corsa aman alahım böyle takoz bir arac olamaz. birdaha burda puntoma hakaret edersem :))) allah puntomu başımdan eksik etmesin. yemin ediyorum yadırgadım aramı aynalar rezalet, direkson rezalet puntolarımızın kiymetini bilelim arkadaşlarım ben yeni anladım

ozanoz93
06/02/2015, 13:45
zaten o çamurluğu 4 5 vida tutuyor o değişse ne olur değişmese ne olur...ben alsam sorun yapmam bi çamurluktan..resmide koyarsınız satarken daha iyi olur..ama zaten arabayı hep sen görmezken çiziyorlar :D geçen camları sildim 1 gün önce yıkatmıştım tozunu aliyim dedim..eve çıktım aşağı indim iki direk arasına topun resmini çıkartmışlar o siyah filimlere...çizmiş ler yine...görsen ne olcak zaten inicen ağzına iki tane çakıcan ertesi gün bi inicen ön cam gitmiş lastikler patlamış...yada babası alcak silahı eve gelicek....artık kim kimi öldürürse...eniştemden biliyorum arabayı park etmiş topu çakmış koca dingilin biri tekme tokat ayağının altına almış esnaf zor almış çocugu elinden..ertesi sabah aynalar ve ön cam kırıktı...memleketimiz insanları çok pis yani.yurtdışında okudum bütün sene arabayı bi çizen olmadı orada 2 ay istanbula geldim arka çamurluk arka kapı çizilmiş anahtarla... ve ön çamurluğa bisikle çarpmış içine girmiş..gitti mis gibi passat 2 ayda türkiyede....adam onda var lan bende yok diyor çizip geçiyor....ben bi kapıyı açmadan en az 2 kere arkama bakarım arabadakileride bekle diye uyarırım

türkiyede adamın bmw si var benim niye yok diye arabayı boydan boya çiziyor.

ozanoz93
09/02/2015, 22:23
Başımıza bide far çıktı sağ farın ayakları kırılmış yeni far sipariş etmişler. Bide sıgır continayt lastik takmışlar aractaki lastikten. Simdi tek yeni olmaz stepne sıfırdı solada onu taktırıyprum merak ettim atepne 2012 utetimi şimdiki taktıktıkşarı 2014 uretimi aşınmada sorun olurmu bilgilendirseniz sevinirim